Najlepsze czytniki do nauki języków

Wiele razy już zwracaliśmy uwagę na to, jak czytniki z ekranem E-Ink mogą pomóc w nauce języków – czy to poprzez słowniki, dodatkowe aplikacje czy możliwości pisania rysikiem jak na kartce papieru, co może być przydatne w przypadku nauki nowych alfabetów. Teraz stworzyliśmy ranking czytników, które najlepiej nadadzą się do tych zadań.

#3 Onyx Boox Note Air 3 – Wszechstronność i interaktywna nauka

Onyx Boox Note Air 3

Onyx Boox Note Air 3 – duży ekran i kompatybilność z rysikiem umożliwiają ćwiczenie zapisywania nowych znaków

Onyx Boox Note Air 3 to prawdziwy pomocnik do nauki języków. Dzięki dużemu, 10,3-calowemu ekranowi E-Ink HD Carta, użytkownicy mogą komfortowo czytać, notować i korzystać z aplikacji edukacyjnych. Wysoka rozdzielczość wyświetlacza monochromatycznego zapewnia wyraźny obraz, co jest istotne podczas pracy z materiałami edukacyjnymi i tekstami obcojęzycznymi. Czytnik jest kompatybilny ze słownikami online lub offline. Rozbudowywać słownictwo możemy również przez zapisywanie tłumaczeń i tworzenie w ten sposób prostych fiszek.

Jednym z kluczowych atutów Note Air 3 jest możliwość ćwiczenia pisania odręcznego oraz zapamiętywanie przez pisanie. Rysik WACOM, który jest dołączany do czytnika, umożliwia tworzenie odręcznych notatek i rysunków, co jest niezwykle pomocne przy nauce nowych znaków i symboli językowych. Funkcja konwersji pisma odręcznego na tekst cyfrowy pozwala na łatwe przekształcanie notatek w edytowalne dokumenty, co jest wygodne i praktyczne w sporządzaniu notatek.

Dzięki wsparciu dla aplikacji ze Sklepu Google Play, Note Air 3 oferuje dostęp do szerokiej gamy narzędzi edukacyjnych, takich jak słowniki, aplikacje do nauki języków i programy do zarządzania notatkami.
 Onyx Boox Note Air 3

#2 Pocketbook InkPad 4 – Czytanie ze wsparciem słownika i adnotacjami

Pocketbook InkPad 4

Pocketbook InkPad 4 – dzięki zamkniętemu systemowi Linux uczący się mogą w pełni skupić się na nauce

Pocketbook Inkpad 4 to kolejny wyjątkowy czytnik E-Ink, który sprawdza się w nauce języków obcych. Wyposażony w duży, 7,8-calowy ekran E-Ink Carta, oferuje wygodne warunki do czytania książek i dokumentów. Dzięki wbudowanym słownikom, użytkownicy mogą łatwo tłumaczyć nieznane słowa, co znacząco przyspiesza naukę i zwiększa jej efektywność.

Jedną z wyróżniających się funkcji InkPad 4 jest możliwość dodawania adnotacji bezpośrednio na czytanych tekstach. Pozwala to na prowadzenie fiszek, zaznaczanie ważnych fragmentów oraz tworzenie komentarzy, co jest szczególnie przydatne podczas nauki gramatyki i nowego słownictwa. Dodatkowo, czytnik obsługuje różne formaty plików, co daje użytkownikom swobodę w korzystaniu z różnorodnych materiałów edukacyjnych. Zaletą jest też możliwość nauczenia się wymowy obcych słówek. Czytnik nie tylko przetłumaczy nam dane słówko, ale również i wypowie je na głos wyświetlając zapis fonetyczny.

Należy jednak pamiętać, że wgrane słowniki tłumaczą w większości na język angielski (jedynym polskim słownikiem jest angielsko-polski lub polsko-angielski). Dlatego Pocketbook InkPad 4 sprawdzi się szczególnie dla tych, którzy uczą się lub posługują się biegle w języku angielskim. System Linux zapewnia pełne skupienie na nauce i na książce.
 PocketBook InkPad 4

#1 Onyx Boox Tab Mini C – Idealny do aplikacji językowych

Onyx Boox Tab Mini C

Onyx Boox Tab Mini C – kolorowy ekran sprawia, że nauka przez aplikacje na Androida jest przyjemna

Onyx Boox Tab Mini C to czytnik E-Ink, który wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami i wszechstronnością. Jego główną zaletą jest wsparcie dla aplikacji językowych ze Sklepu Google Play, które umożliwiają interaktywną naukę. Dzięki zastosowaniu ekranu E-Ink Kaleido 3, użytkownicy mogą cieszyć się wysoką jakością wyświetlania tekstu i obrazów w kolorze, dzięki czemu nauka z aplikacjami czy kolorowymi książkami jest przyjemniejsza.

Tab Mini C umożliwia również tłumaczenie w tekście pojedynczych słów, zdań czy nawet całych stron, co jest nieocenioną pomocą dla osób uczących się nowych języków. Funkcja ta pozwala na szybkie tłumaczenie nieznanych słów czy całych zdań bez potrzeby przełączania się między aplikacjami. Do dyspozycji mamy słowniki offline lub online: Google Translate lub Bing. Dodatkowo, kompaktowy 7,8-calowy ekran jest idealny do nauki w podróży czy podczas codziennych aktywności.

Rysik, który jest dołączany do rysika oraz rozbudowane narzędzia notatek (z możliwością podziału ekranu) zapewniają przyjemną naukę również nowych alfabetów. To wszystko sprawia, że jest to jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi dla osób poważnie podchodzących do nauki języków obcych.

autorka: Agnieszka
 Onyx Boox Tab Mini C

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *