Jak zarejestrować czytnik w Send-to-PocketBook? Instrukcja krok po kroku

Aplikacja Send-to-PocketBook to doskonała alternatywa dla osób, które chcą przesyłać e-booki na czytniki PocketBook bez użycia kabla. W tym poradniku pokazujemy krok po kroku jak zarejestrować Send-to-PocketBook.

  1. Włącz czytnik, następnie wejdź w Ustawienia. Jeżeli posiadasz starsze oprogramowanie, możesz do nich przejść z poziomu głównego ekranu, z kolei jeśli zaktualizowałeś/aś swój czytnik z ekranu głównego przejdź do Aplikacje -> kategoria Ogólne -> Ustawienia.

Send-to-PocketBook ustawienia

2. W Ustawieniach  włącz Wi-Fi, następnie przejdź do sekcji Konto i Synchronizacja.

send-to-pocketbook konto i synchronizacja

3. Wybierz Send-to-PocketBook.

send-to-pocketbook

4. Czas na najważniejszy etap- rejestrację. Wybierz Zaloguj, a następnie w formularzu rejestracyjnym wpisz swój adres e-mail (np.twojadres@gmail.com), do którego masz dostęp oraz stwórz hasło. Kliknij Wyślij.

send to pocketbook zaloguj

send to pocketbook rejestracja

5. Nastąpi aktywacja usługi – może to potrwać nawet kilkanaście minut.

send to pocketbook aktywacja

6. Na podany przy rejestracji adres mailowy otrzymasz wiadomość (np. twojadres@gmail.com). Musisz ją otworzyć za pomocą komputera, tabletu lub innego urządzenia obsługującego pocztę e-mail. Uwaga! Może trafić do folderu SPAM. Kliknij odnośnik Aktywuj, zostaniesz przekierowany/a na stronę potwierdzającą założenie konta.

aktywacja urzadzenia pb sync

Możesz zostawić proponowany adres e-mail lub ustawić nowy. Kliknij Zapisz.

7. Na ekranie komputera (lub innego urządzenia) pojawia się ekran potwierdzający założenie usługi Send-to-PocketBook. Informacja o aktywacji powinna wyświetlić się także na ekranie czytnika.

aktywacja rejestracja send-to-pocketbook

Uwaga! Każdy adres @pbsync przypisany jest do konkretnego urządzenia, co oznacza, że przy zmianie czytnika np. na nowszy model trzeba jeszcze raz założyć konto w usłudze.

8. Aby wysłać książki za pomocą aplikacji Send-to-PocketBook, wejdź w swoją skrzynkę pocztową za pomocą np. komputera -> utwórz nową wiadomość -> jako adresata wpisz swój adres z końcówką @pbsync.com -> (przykładowo: annakowalska@pcsync.com). Tytuł wiadomości i jego treść nie są istotne. Załącz plik z wybranym e-bookiem, a następnie wyślij.

9. E-book powinien pojawić się na Twoim czytniku w Bibliotece w folderze Send-to-PocketBook (jeśli został wybrany jako domyślny) oraz na ekranie głównym Pobranych e-książek. Jeśli e-book nie pojawił się na urządzeniu, skorzystaj z opcji Synchronizuj.

10. Gotowe! Miłego e-czytania.

2 thoughts on “Jak zarejestrować czytnik w Send-to-PocketBook? Instrukcja krok po kroku

  1. Gilewski Krzysztof

    Mam pytanie, konto send to pocketbook jest aktywne, plik zostaje wysłany ale nie trafia na czytnik, brak komunikatu o problemachz dostarczeniem, niestety synchronizacja nic nie daje. Co może być przyczyną i jak to można rozwiazać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *