6 sposobów, jak wgrać ebooki na Kindle

Często pojawia się pytanie, jak wgrać na Kindle ebooki nie zakupione w sklepie Amazon. Istnieje kilka sposobów aby to zrobić.jak wgrać ebooki na Kindle

Jeśli wymieniamy Kindle na nowy model, problemu nie ma, ponieważ wszystkie ebooki znajdują się na koncie Amazon. Kiedy jednak kupujemy go po raz pierwszy, możemy chcieć aby posiadane przez nas pozycje znalazły się na nowym czytniku.

Oto sześć sposobów na wgranie ebooków na czytnik Kindle:

1. The Cloud – Chmura, choć Amazon nie używa tego określenia. Wszystkie książki, jakie zostały wgrane na Kindle widoczne są na indywidualnym koncie, które posiada każdy użytkownik i urządzenie. Wystarczy, że pobierzemy ebooka z sekcji „wszystkie” i już będziemy mogli cieszyć się lekturą.

2. Calibre – To najpopularniejszy program do przetwarzania ebooków na rynku czytników. Służy do zarządzania biblioteką i konwersji ebooków. Z jego pozycji możemy także wgrywać e-książki na czytnik. Dzięki wtyczce mamy też możliwość usuwania DRM z ebooka i konwersję epub na mobi.

3. Send to Kindle Apps – Jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby wysłać dokumenty, pliki PDF i książki nie od Amazona do Kindle. Z aplikacji do wysyłania danych do Kindle można wysyłać pliki z komputera lub urządzenia z systemem Android oraz artykuły, z poziomu przeglądarki internetowej. Zostaną one dostarczone bezprzewodowo do Kindle, dzięki czemu nie ma potrzeby używania kabla USB. Aplikacja współpracuje z następującymi formatami: DOC, DOCX, HTML, HTM, RTF, JPEG, MOBI, AZW, GIF, PNG, BMP i PDF.

4. E-mail – Działa w zasadzie tak samo jak „Send to Kindle Apps”, jednak za pomocą e-maila. Nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek, jedyna czynność do wykonania, to wysłanie ebooków mailem na czytnik. Aplikacja współpracuje z tymi samymi formatami wymienionymi powyżej. Jeśli dodamy „convert” w temacie e-maila dla plików PDF, zostaną one przekonwertowane do formatu Kindle, który działa tak samo skutecznie jak reflow.

5. Wgrywanie poprzez USB – Jeśli jesteś właścicielem urządzenia Kindle masz możliwość pobrania wszystkich zakupionych książek bezpośrednio z konta Amazon. Jednak jeśli nie dysponujemy aktualnie łącznością wi-fi, możemy wgrać ebooki z komputera na Kindle za pomocą kabla USB.

6. Przeglądarka internetowa – Innym sposobem, by wgrać na Kindle ebooki nie pochodzące od Amazonu, jest przeglądarka internetowa. Można je pobrać w formatach MOBI, AZW, ChRL oraz TXT bezpośrednio do Kindle z wielu bezpłatnych stron internetowych i witryn, które oferują darmowe ebooki.

8 myśli nt. „6 sposobów, jak wgrać ebooki na Kindle

 1. Marcela

  Ja zwykle pobieram ebooki z ebook4all.com.pl bo są tam w różnych formatach m.in na Kindle i nie mam problemów. Potem po prostu kabelkiem podpinam pod laptopa i kopiuje.

 2. Zosia

  A nie mając komputera pod ręką? W jaki sposób dodać książkę do używanego Kindle classic? Pomocy proszę

 3. orzechs

  Po zainstalowaniu najnowszej edycji Calibre i próbie jego uruchomienia pojawia się komunikat „procedura inicjowania biblioteki dołączonej dynamicznie (DLL) nie powoidła się” naciskająć OK program się wyłącza. Poprzednia wersja pracowała poprawnie.

  Pracuję na Laptopie i Windows 10 Home.
  Kupuję ksiązki i w tym stanie rzeczy nie potrafię ich przenieść na KINDLE.
  Proszę o pomoc
  Z poważaniem ST. Orzech

 4. Adam

  znalazłem kindla i chciałem go użyć ale jest zgłoszony do Amazona jako zaginiony.
  oni nie mogą kontaktować się z byłym właścicielem, a ja nie mogę go zarejestrować.
  czy ten pat nie ma wyjścia?
  czy mogę np. wgrać coś po kablu bez rejestracji w Amazonie?
  i jak ew. ominąć próby utworzenia konta/logowania sie na swoje (co nic nie daje) ?

 5. czeslaw122

  Kindle to najgorszy złom na swiecie, co chwila rozlancza mi neta i kaze od nowa wpisywac haslo, wiec nie da rady pobrac ksiazek zakupionych, po drugie nie laczy sie z niczym poprzez bluetooth wiec tak tez nic nie wyslesz, po trzecie komputer go nie widzi po podlaczeniu kabelkiem do kompa, jak mozna taki szror wypuszczac na rynek.
  Jedyny plus ze jak juz po 3 czy 4 dniach bezustannej walki uda Ci sie cos na niego wgrac to faktycznie dobrze sie czyta
  Pozdrawiam, goraco nie polecam tego zlomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *