Jak przesłać artykuły z Internetu na czytnik Kindle i PocketBook?

Jeśli często czytasz artykuły w sieci i masz dość ekranów LCD, to ten artykuł na zawsze odmieni Twoje życie. Czytniki, jak powszechnie wiadomo służą do czytania ebooków oraz różnych dokumentów. Niestety, czytanie bezpośrednio z Internetu nie zawsze jest wygodne, przez zbyt wolną przeglądarkę oraz fakt, że nie wszystkie strony dostosowują się do ekranu. Na pomoc przychodzą konwertery, które konwertują artykuły z Internetu i pozwalają na przesłanie ich bezpośrednio na czytnik z komputera, telefonu czy tabletu.

push to kindle

Push to Kindle mimo dość jednoznacznej nazwy umożliwia również przesyłanie artykułów z Internetu na czytniki PocketBook. Możemy to zrobić zarówno za pośrednictwem specjalnej aplikacji na telefon z systemem Android (za opłatą) lub za pomocą przeglądarki. Natomiast użytkownicy systemu iOS, ze wsparciem Push to Kindle mogą przesyłać artykuły poprzez email. Większość przeglądarek (Chrome, Firefox, Opera) udostępnia nawet specjalne rozszerzenie Push to Kindle, dedykowane przesyłaniu artykułów z sieci na czytniki.

Aplikacja na telefon (płatna):

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fivefilters.kindleit&hl=pl

Darmowy odpowiednik dla przeglądarek: 

https://fivefilters.org/kindle-it/

Rozszerzenia dla popularnych przeglądarek internetowych:

Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/push-to-kindle/pnaiinchjaonopoejhknmgjingcnaloc

Firefox: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/kindle-it/

Opera: https://addons.opera.com/pl/extensions/details/push-to-kindle/

W wersji dla przeglądarki wystarczy wkleić w wyszczególnione okienko link do artykułu, które po zatwierdzeniu przekieruje nas do kolejnego okna, gdzie należy wpisać swój email powiązany z kontem Amazon lub kontem PocketBook. Po prawej stronie pokaże się okno z podglądem artykułu po konwersji. Jeśli wszystko się zgadza, wysyłamy Wyślij (Send) i gotowe!

push to kindle aplikacja

Oczywiście, aby to zrobić trzeba połączyć czytnik z siecią Wi-Fi. Jednak należy mieć na uwadze, że artykuł może pokazać się na urządzeniu z opóźnieniem. Inną ważną czynnością jest dodanie adresu kindle@fivefilters.org do “białej listy”, aby nie był traktowany jako spam.

Podobnie działa to w przypadku dodania rozszerzenia do przeglądarki, z tym że nie musimy wklejać linku, a wystarczy, że klikniemy ikonkę rozszerzenia w rogu ekranu, podczas czytania artykułu.  Analogicznie możemy zrobić to za pomocą aplikacji mobilnej.

Inną aplikacją jest Send to Kindle, dedykowaną bezpośrednio czytnikom Kindle, która po dodaniu rozszerzenia do przeglądarki prosi o zalogowanie się do konta Amazon. Dzięki czemu po kliknięciu w ikonę rozszerzenia, artykuł od razu zostaje wysłany na czytnik.

Aplikacje do konwersji artykułów z Internetu są prostym i względnie szybkim sposobem, żeby czytać artykuły z sieci na czytniku, dlatego każdy, kto często czyta prasę w Internecie powinien przetestować tego typu rozwiązania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *