5 sposobów jak wgrać ebooki na czytniki PocketBook

Masz czytnik PocketBook od niedawna? A może chcesz poznać nowe wygodne sposoby przesyłania ebooków? Prezentujemy poradnik, który krok po kroku przedstawia sposoby jak wgrać ebooki na czytniki PocketBook.

Początkowo należy rozróżnić dwa sposoby przesyłania książek elektronicznych na czytnik – bezprzewodowy i przewodowy. Jeśli mamy dostęp do komputera lub laptopa, to wgrywanie ebooków dla posiadaczy smartphonów nie powinno stanowić problemu. Jednak jeśli nie mamy takiej możliwości możemy zrobić to za pomocą aplikacji, które oferują przesyłanie bezprzewodowe. Ale spokojnie, nie ma w tym nic trudnego!

Należy pamiętać, że nie każdy model PocketBook ma wszystkie funkcje przedstawione w poradniku. Do przesyłania bezprzewodowego niezbędne jest, aby Twój model posiadał Wi-FI.

Przesyłanie przewodowe – za pomocą kabla USB i komputera

wgrywanie ebooków za pomoca komputera

 1. Za pomocą kabla USB bez dodatkowego oprogramowania

Do tego typu przenoszenia książek elektronicznych potrzebny będzie nam czytnik, kabel USB oraz laptop. Naładowany czytnik podłączamy do komputera za pomocą kabla USB. Wyświetli nam się komunikat, czy chcemy czytnik ładować, czy połączyć z PC. Wybieramy drugą opcję. Następnie czytnik PocketBook pokaże nam się jako dysk zewnętrzny. Wyświetli się cała zawartość, jaka jest na czytniku. Zaznaczamy wybrany przez nas plik lub folder z ebookami, który chcemy przekopiować na czytnik i kopiujemy do wybranego folderu w pamięci urządzenia. I gotowe!

 1. Za pomocą kabla USB z programem Calibre

calibre

Możemy także do tego wykorzystać program Calibre,  który umożliwia katalogowanie ebooków, konwertowanie ich oraz przesyłanie na czytnik. Wystarczy podłączyć urządzenie, z listy ebooków wybrać ten, który chcemy przenieść i wybrać „Prześlij do urządzenia”.

 1. Za pomocą karty SD

W czytnikach, które oferują wejście na kartę SD możemy zamiast czytnika podłączyć do komputera samą kartę i w taki sam sposób jak wyżej opisany przegrać ebooki na kartę SD, a następnie włożyć ją do czytnika. Jest również opcja kopiowania plików między kartą, a pamięcią czytnika, bezpośrednio na urządzeniu.

Przesyłanie bezprzewodowe

wifi przesyłanie bezprzewodowe

PocetBook oferuje kilka opcji przesyłania bezprzewodowego, czyli takiego, do którego nie potrzebujemy żadnego innego urządzenia niż czytnik.

 1. Send-To-PocketBook

send to pocketbook

Usługę Send-To-PocketBook znajdziemy zarówno w ustawieniach w zakładce Konto i synchronizacja, jak i w liście aplikacji zainstalowanych na czytniku. Ważną informację jest to, że aby korzystać z tej usługi trzeba być zalogowanym.

Wchodząc w aplikację wyświetli nam się opcja zalogowania lub zarejestrowania. Jeśli robimy to po raz pierwszy po podaniu maila na naszą skrzynkę przyjdzie link aktywacyjny. Po kliknięciu utworzy się specjalny adres mailowy, służący do przesyłania ebooków. Będzie on miał taki sam początek, jak adres przez nas podany, natomiast końcówka będzie zmieniona na @pbsync.com. Po wygenerowaniu takiego maila będziemy mogli przesyłać na niego ebooki, które po podłączeniu czytnika do Wi-Fi automatycznie pojawią się w folderze Send-To-PocketBook. Wiadomości z książkami elektronicznymi będą mogły być wysyłane z każdego adresu, jednak wcześniej musimy dodać go do listy maili, z których mogą przychodzić wiadomości. Takie rozwiązanie zastosowano w celu uniknięcia spamu.

Jest to bardzo szybki i wygodny sposób na przesyłanie ebooków. Nawet będąc na wakacjach możemy poprosić kogoś z bliskich, aby przesłał nam książkę, którą potrzebujemy.

 1. Dropbox

pocketbook dropbox

Dropbox to kolejna usługa ułatwiająca życie e-czytelnikom. Tak samo jak w przypadku Send-To-PocketBook, aby z niej korzystać musimy się zalogować. Tutaj wystarczy, że przerzucimy pliki do folderu Dropbox na naszym komputerze i po chwili, jeśli będziemy podłączeni do sieci Wi-Fi zobaczymy je na czytniku!

Jeśli używamy jej pierwszy raz trzeba zarejestrować się na stronie www.dropbox.com. W celu założeniu konta Dropbox wystarczy podać imię, nazwisko, e-mail oraz stworzyć hasło. Po chwili nasz komputer powinien automatycznie zacząć pobieranie aplikacji Dropbox.

Po zarejestrowaniu możemy przejść do logowania w aplikacji na czytniku. Po zalogowaniu zostaniemy przeniesieni na stronę internetową Dropbox, zatem niezbędne do tego jest podłączenie do sieci Wi-Fi. Natychmiastowo pojawia się informacja o utworzeniu folderu Dropbox na czytniku, zezwalając na tą czynność w pamięci urządzenia tworzy się folder Dropbox PocketBook (w tym samym momencie pojawia się on również w katalogu Dropbox na naszym komputerze).

Ostatnim krokiem jest synchronizacja.

 1. Wrzuć plik do folderu Dropbox PocketBook

Wejdź w katalog Dropbox na swoim komputerze (czynność możesz wykonać również z dowolnego urządzenia lub za pomocą strony internetowej Dropbox). Następnie w folderze Dropbox PocketBook umieść interesujące Cię pliki.

 1. Zawartość folderu automatycznie będzie się aktualizować po podłączeniu do Internetu.

Do folderu dotrzesz na dwa sposoby:  aplikacje > Dropbox lub książki > Dropbox.

Wszystkie pliki dodane na innych urządzeniach do folderu Dropbox Pocketbook po kilku minutach będą automatycznie się pojawiać w Twojej bibliotece. Banalnie prosta jest również ręczna synchronizacja, dzięki której pliki pojawiają się już po kilku sekundach.

Manualna synchronizacja

W celu synchronizacji ręcznej wchodzimy w ustawienia> konta i synchronizacja> Dropbox > synchronizuj teraz  lub będąc w folderze Dropbox po dłuższym przytrzymaniu ekranu pojawia się opcja „synchronizuj teraz”.

Oprócz pojawienia się dodanych plików w folderze Dropbox książki wyświetlają się również w najnowszych wydarzeniach znajdujących się na tablicy głównej urządzenia.

 1. PocketBook Sync

pocketbook sync

 

PocketBook Sync również pozwala na bezprzewodowe przesyłanie ebooków, jednak nie wnosi on dodatkowych ułatwień w stosunku do aplikacji przedstawionych wyżej.  Aby się na nią zalogować trzeba posiadać konto w księgarni Bookland, w której możemy pobierać za darmo lub kupować ebooki. Jeśli chcemy, aby dana książka pojawiła się na naszym czytniku musimy kliknąć przy niej „Synchronizuj”.

Podsumowanie

Trudno wybrać jeden najlepszy sposób przesyłania ebooków na czytniki PocketBook. Każdy z nich znajdzie swoje zastosowanie w różnych okolicznościach. Jeśli nie mamy czasu, aby tworzyć konta i się logować, to najlepiej będzie zgrać książki elektroniczne za pomocą kabla USB lub karty SD. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej wygodniejsze jest stworzenie konta w aplikacjach, które zajmuje parę minut i móc swobodnie przesyłać ebooki z różnych urządzeń, bez potrzeby bycia przy komputerze. Wbrew pozorom aplikacje PocketBook stworzone z myślą o przesyłaniu książek elektronicznych znacząco podwyższają komfort użytkowania czytnika.

16 myśli nt. „5 sposobów jak wgrać ebooki na czytniki PocketBook

 1. rozczarowana

  podłączam czytnik do komputera i nie pojawia mi się jako dysk zewnętrzny, ani na czytniku nic się nie wyświetla, chociaż kiedyś tak przesyłałam książki… Jestem mega wkurzona, bo jutro wyjeżdżam a od godziny podłączam i odłączam i nic. Zwrócę czytnik, bo mam go już dosyć :/ Żenada z tymi „technologiami”, a najgorzej jak tak robisz jak jest w instrukcji i czytasz „i już”. Właśnie nie już. Ale za to czytnik wylatuje do producenta już…

 2. Admin Autor wpisu

  Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Proszę spróbować podłączyć czytnik do innego komputera lub za pomocą innego kabla USB, być może wina nie leży po stronie czytnika.

 3. Monika

  mam czytnik od lutego dzisiaj czytajac ksiazke w jakiejs jej 3/4 czytnik nie przeszedl na kolejna strone ani dotykowo ani na przycicku wylaczylam go po dluzszej przerwie wlaczylam i nie da sie wlaczyc zadnek ksiazki i tylko ksiazki bo np menadzer zadan dziala wi fi tez nie wiem co moge zrobic nie zostal nijak uszkodzony bo ocodze sie z nim jak z jajkiem. jesli to mozliwe prosze o odp na maila

 4. Admin Autor wpisu

  Pani Moniko, uzyska Pani odpowiedź w ciągu 48h, licząc od dnia dzisiejszego, ponieważ w weekendy nie pracujemy. Pozdrawiamy.

 5. Irek

  Kupiłem dziś PB 3 PRO. Na tą chwilę komputer Mac nie widzi czytnika, odświeżanie jest kiepskie. Widać poprzednią zawartość ekranu, czy tak ma być? Brakuje mi procent baterii, a nie samej ikonki baterii. I sama szybkość czytnika nie za bardzo. Mam też Kindla i jest zdecydowanie szybszy. Nie wiem, sprzęt bardzo drogi i jak na taką cenę, to hm, hm.

 6. Gegala

  Zakupilam pocketbook inkpad 3 pro I nie mogę zainstalować legimi chociaż dokonałam aktualizacji oprogramowania….to denerwujace

 7. wyslij na inkbooka

  czytnik ma ukalny adres mailowy. nie mogę na niego przysyłać ksiązek. nie działa zapewnienie producenta, e wystarczy wysłać pliki jako załącznik. czytnik jest podłączony do wifi

 8. Admin Autor wpisu

  Jeśli posiada Pan czytnik InkBook, proszę w tej sprawie skontaktować się z działem technicznym InkBooka. Z kolei jeśli jest to PocketBook, prosimy o kontakt na adres pomoc@71media.pl. Pozdrawiamy.

 9. Iga

  Dzień dobry, chciałam podłączyć czytnik do komputera, ale nic się nie wyświetla, czytnik jedynie się ładuję. Nawet gdy zmieniam w ustawieniach z „ładowanie” na „połączenie z PC” nic się nie dzieję.

 10. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, prosimy o opisanie sytuacji oraz jeśli to możliwe, załączenie zdjęć w wiadomości mailowej do naszego działu pomocy technicznej – pomoc@71media.pl. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.