5 sposobów jak wgrać ebooki na czytniki PocketBook

Masz czytnik PocketBook od niedawna? A może chcesz poznać nowe wygodne sposoby przesyłania ebooków? Prezentujemy poradnik, który krok po kroku przedstawia sposoby jak wgrać ebooki na czytniki PocketBook.

Początkowo należy rozróżnić dwa sposoby przesyłania książek elektronicznych na czytnik – przewodowy i bezprzewodowy. Jeśli mamy dostęp do komputera lub laptopa, to wgrywanie ebooków dla posiadaczy smartphonów nie powinno stanowić problemu. Jednak jeśli nie mamy takiej możliwości możemy zrobić to za pomocą aplikacji, które oferują przesyłanie bezprzewodowe. Ale spokojnie, nie ma w tym nic trudnego!

Należy pamiętać, że nie każdy model PocketBook ma wszystkie funkcje przedstawione w poradniku. Do przesyłania bezprzewodowego niezbędne będzie połączenie Wi-Fi.

Przesyłanie przewodowe – za pomocą kabla USB i komputera

wgrywanie ebooków za pomoca komputera

 1. Za pomocą kabla USB bez dodatkowego oprogramowania

Do tego typu przenoszenia książek elektronicznych potrzebny będzie nam czytnik, kabel USB oraz komputer lub laptop. Włączony czytnik podłączamy do komputera za pomocą kabla USB. Wyświetli nam się komunikat, czy urządzenie chcemy ładować, czy połączyć z PC. Wybieramy drugą opcję. Następnie czytnik PocketBook zostanie wyświetlony na komputerze jako dysk zewnętrzny. Po wejściu w niego zobaczymy się całą zawartość pamięci czytnika. Wystarczy, że skopiujemy do niej wybrane pliki lub foldery, a po krótkiej synchronizacji pojawią się one na czytniku. I gotowe!

 1. Za pomocą kabla USB z programem Calibre

calibre

Innym sposobem jest wykorzystanie programu Calibre,  który umożliwia katalogowanie ebooków, konwertowanie oraz przesyłanie na czytnik. Wystarczy podłączyć urządzenie PocketBook do komputera, w programie kliknąć prawym przyciskiem myszy na plik do przesłania, a następnie wybrać „Prześlij do urządzenia”.

 1. Za pomocą karty SD

Jeśli posiadany przez nas czytnik oferuje wejście na kartę SD, możemy podłączyć ją do komputera i tak jak opisano wyżej zgrać na nią wybrane pliki i foldery. Kartę następnie wkładamy do dedykowanego gniazda w czytniku, a zgrane książki pojawią się w bibliotece.

Przesyłanie bezprzewodowe

wifi przesyłanie bezprzewodowe

PocetBook oferuje kilka opcji przesyłania bezprzewodowego. Oznacza to, że pliki trafiają na nasze urządzenie z pomocą połączenia Wi-Fi. Jest to nie tylko jest wygodne, ale również pozwala na przesyłanie plików, kiedy nie mamy czytnika obok siebie.

 1. Send-To-PocketBook

send to pocketbook

Usługę Send-To-PocketBook znajdziemy zarówno w ustawieniach w zakładce Konto i synchronizacja, jak i w liście aplikacji zainstalowanych na czytniku. Aby korzystać z tej funkcji konieczne będzie utworzenie konta Send-To-PocketBook i zalogowanie się do niego.

Wchodząc w aplikację na czytniku, zobaczymy opcję zalogowania lub zarejestrowania się. Jeśli dopiero zakładamy konto, to po podaniu maila na naszą skrzynkę przyjdzie link aktywacyjny. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do strony, gdzie utworzymy specjalny adres mailowy, służący do przesyłania ebooków. Domyślnie początek będzie taki sam, jak adres przez nas podany, natomiast końcówka zostanie zastąpiona na @pbsync.com. Po wygenerowaniu takiego maila będziemy mogli przesyłać na niego ebooki, które po podłączeniu czytnika do Wi-Fi automatycznie pojawią się w folderze Send-To-PocketBook. Wiadomości z książkami elektronicznymi będą mogły być wysyłane z każdego adresu, który wcześniej autoryzujemy.

Jest to bardzo szybki i wygodny sposób na przesyłanie ebooków. Nawet będąc na wakacjach możemy poprosić kogoś z bliskich, aby przesłał nam książkę, którą potrzebujemy.

 1. Dropbox

pocketbook dropbox

Dropbox to kolejna usługa ułatwiająca życie e-czytelnikom. Tak samo jak w przypadku Send-To-PocketBook, aby z niej korzystać musimy utworzyć konto i zalogować. Tutaj wystarczy, że przerzucimy pliki do folderu Dropbox na naszym komputerze i po chwili, jeśli będziemy podłączeni do sieci Wi-Fi, zobaczymy je na czytniku!

Jeśli po raz pierwszy korzystamy z funkcji Dropbox konieczne będzie zarejestrowanie się na stronie www.dropbox.com. W celu założeniu konta Dropbox wystarczy podać imię, nazwisko, e-mail oraz stworzyć hasło.

Po zarejestrowaniu możemy przejść do logowania w aplikacji na czytniku. Po zalogowaniu zostaniemy przeniesieni na stronę internetową Dropbox, zatem niezbędne do tego jest podłączenie do sieci Wi-Fi. Natychmiastowo pojawia się informacja o utworzeniu folderu Dropbox na czytniku, zezwalając na tą czynność w pamięci urządzenia tworzy się folder Dropbox PocketBook (w tym samym momencie pojawia się on również w katalogu Dropbox na naszym komputerze).

Ostatnim krokiem jest synchronizacja.

 1. Wrzuć plik do folderu Dropbox PocketBook

Wejdź w katalog Dropbox na swoim komputerze (czynność możesz wykonać również z innych urządzeń, jak telefon czy tablet). Następnie w folderze Dropbox PocketBook umieść wybrane pliki.

 1. Zawartość folderu automatycznie będzie się aktualizować po podłączeniu do Internetu.

Do folderu dotrzesz na dwa sposoby:  aplikacje > Dropbox lub książki > Dropbox.

Wszystkie pliki dodane na innych urządzeniach do folderu Dropbox Pocketbook po kilku minutach będą automatycznie się pojawiać w Twojej bibliotece. Możliwa jest również ręczna synchronizacja, która skróci ten czas do kilku sekund.

Manualna synchronizacja

W celu synchronizacji ręcznej wchodzimy w Ustawienia> Konta i synchronizacja> Dropbox > Synchronizuj teraz lub będąc w folderze Dropbox, po dłuższym przytrzymaniu ekranu pojawi się opcja „Synchronizuj teraz”.

Oprócz pojawienia się dodanych plików w folderze Dropbox książki wyświetlają się również na stronie głównej urządzenia.

 1. Legimi i EmpikGo

EmpikGo logowanie

Czytniki PocketBook, po podłączeniu z siecią Wi-Fi automatycznie pobierają dedykowane aplikacje Legimi i EmpikGo. Również wymagają one utworzenia konta lub zalogowania się. Korzystając z tego samego konta, na komputerze lub telefonie, dodajemy wybrane książki na półkę. Już po chwili pojawią się one w aplikacji na czytniku, skąd możemy je pobrać do pamięci i czytać.

 

Podsumowanie

Trudno wybrać jeden najlepszy sposób przesyłania ebooków na czytniki PocketBook. Każdy z nich znajdzie swoje zastosowanie w różnych okolicznościach. Jeśli nie mamy czasu, aby tworzyć konta i się logować, to najlepiej będzie zgrać książki elektroniczne za pomocą kabla USB lub karty SD. Jednak w dłuższej perspektywie czasowej wygodniejsze jest stworzenie konta w aplikacjach, aby móc swobodnie przesyłać ebooki z różnych urządzeń.

Artykuł zaktualizowany dnia 25.11.2022 r.

18 thoughts on “5 sposobów jak wgrać ebooki na czytniki PocketBook

 1. rozczarowana

  podłączam czytnik do komputera i nie pojawia mi się jako dysk zewnętrzny, ani na czytniku nic się nie wyświetla, chociaż kiedyś tak przesyłałam książki… Jestem mega wkurzona, bo jutro wyjeżdżam a od godziny podłączam i odłączam i nic. Zwrócę czytnik, bo mam go już dosyć :/ Żenada z tymi „technologiami”, a najgorzej jak tak robisz jak jest w instrukcji i czytasz „i już”. Właśnie nie już. Ale za to czytnik wylatuje do producenta już…

 2. Admin Autor wpisu

  Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Proszę spróbować podłączyć czytnik do innego komputera lub za pomocą innego kabla USB, być może wina nie leży po stronie czytnika.

 3. Monika

  mam czytnik od lutego dzisiaj czytajac ksiazke w jakiejs jej 3/4 czytnik nie przeszedl na kolejna strone ani dotykowo ani na przycicku wylaczylam go po dluzszej przerwie wlaczylam i nie da sie wlaczyc zadnek ksiazki i tylko ksiazki bo np menadzer zadan dziala wi fi tez nie wiem co moge zrobic nie zostal nijak uszkodzony bo ocodze sie z nim jak z jajkiem. jesli to mozliwe prosze o odp na maila

 4. Admin Autor wpisu

  Pani Moniko, uzyska Pani odpowiedź w ciągu 48h, licząc od dnia dzisiejszego, ponieważ w weekendy nie pracujemy. Pozdrawiamy.

 5. Irek

  Kupiłem dziś PB 3 PRO. Na tą chwilę komputer Mac nie widzi czytnika, odświeżanie jest kiepskie. Widać poprzednią zawartość ekranu, czy tak ma być? Brakuje mi procent baterii, a nie samej ikonki baterii. I sama szybkość czytnika nie za bardzo. Mam też Kindla i jest zdecydowanie szybszy. Nie wiem, sprzęt bardzo drogi i jak na taką cenę, to hm, hm.

 6. Gegala

  Zakupilam pocketbook inkpad 3 pro I nie mogę zainstalować legimi chociaż dokonałam aktualizacji oprogramowania….to denerwujace

 7. wyslij na inkbooka

  czytnik ma ukalny adres mailowy. nie mogę na niego przysyłać ksiązek. nie działa zapewnienie producenta, e wystarczy wysłać pliki jako załącznik. czytnik jest podłączony do wifi

 8. Admin Autor wpisu

  Jeśli posiada Pan czytnik InkBook, proszę w tej sprawie skontaktować się z działem technicznym InkBooka. Z kolei jeśli jest to PocketBook, prosimy o kontakt na adres pomoc@71media.pl. Pozdrawiamy.

 9. Iga

  Dzień dobry, chciałam podłączyć czytnik do komputera, ale nic się nie wyświetla, czytnik jedynie się ładuję. Nawet gdy zmieniam w ustawieniach z „ładowanie” na „połączenie z PC” nic się nie dzieję.

 10. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, prosimy o opisanie sytuacji oraz jeśli to możliwe, załączenie zdjęć w wiadomości mailowej do naszego działu pomocy technicznej – pomoc@71media.pl. Pozdrawiamy.

 11. kolka

  Udało się .Mam PocketBook i też nie mogłam połączyć go z laptopem.Problem był w kablu dopiero piąty kabel nawiązał łączność na linii laptop-czytnik. Jestem mega szczęśliwa mam już wszystko przesłane .

 12. Jament

  Mam pocketbooka touch 5. Też miałem problemy z przesyłem plików kablem.
  Pomogło zaktualizowanie systemu, ale trzeba jeszcze wrócić do starego kabla USB 2.0. System nie rozpoznaje tych nowszych, szybszych kabli 3.0 i tych do szybkiego ładowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *