Jak z PDF zrobić MOBI?

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że PDF jest jednym z najpopularniejszych formatów, w jakim występują wszelkiego rodzaju e-teksty. Niestety, PDF nie zawsze jest wygodny w odczycie na czytnikach 6 calowych.  Wynika to z faktu, że pliki w tym formacie w większości przypadków przeznaczone są do druku. Skomplikowany układ uniemożliwia wiele funkcji, przez co zmuszeni jesteśmy na manewrowanie dokumentem za pomocą palców.

konwersja ebooka z pdf to mobi kindle

Na szczęście są programy, które umożliwiają łatwą konwersję PDF na popularne formaty ebooków, takie jak MOBI, które są kompatybilne z funkcjami, jakie oferują czytniki. Dowiedzmy się jak to zrobić

1. Calibre

Calibre jest jednym z najbardziej popularnych darmowych programów do konwersji, który stworzono z myślą o książkach elektronicznych.

calibre konwersja ebooków pdf do mobi

 1. Instalujemy program Calibre
 2. Za pomocą przycisku „Dodaj książkę” dodajemy ebooka, którego chcemy przekonwertować

dodaj książke calibre pdf do mobi3. Następnie klikamy przycisk konwertuj książki, znajdujący się u góry na pasku zadań.

calibre konwersja ksiazki z mobi do pdf4. Po lewej stronie widzimy format źródłowy naszego ebooka, tym w przypadku PDF, natomiast po prawej format wyjściowy. Ustawiamy format wyjściowy na MOBI i klikamy OK. Gotowe!

format wyjsciowy calibre pdf do mobi

5. Przesyłamy ebooka w formacie MOBI na nasz czytnik. Możemy zrobić to w sposób tradycyjny, wyświetlając lokalizację pliku i przenosząc go ręcznie do pamięci czytnika lub poprzez program Calibre za pomocą żądania „Prześlij do urządzenia”, jednak do tego niezbędna jest podłączenie czytnika do komputera.

2. Hamster FreeBookConverter

Hamster FreeBookConverter to kolejny, nieco mniej popularny program do konwersji ebooków. Rózni się on od Calibre tym, że konwersja ebooków, to jedyna funkcja, jaką oferuje.

1. Instalujemy program Hamster FreeBookConverter

2. Dodajemy książkę, którą chcemy przekonwertowaćkonwersja pdf na mobi ebook

3. Klikamy „Dalej”, wybieramy urządzenie, z którego będziemy korzystać oraz format, w jakim ma być wyjściowy plik, w naszym wypadku MOBI lub wybieramy sam format

4. Następnie klikamy konwertuj i wybieramy folder, w którym ma się znajdować nasz przekonwertowany ebook.

5. Czekamy aż plik zostanie przekonwertowany.

konwersja pdf na mobiPo przekonwertowaniu możemy otworzyć jego lokalizację. Gotowe!

Program nieco dłużej konwertuje pliki niż Calibre. Calibre natychmiastowo konwertuje plik, natomiast w przypadku Hamstera zajmuje to kilka minut. Jednak program jest bardzo prosty i intuicyjny, ponieważ konwersja plików to jego jedyna funkcja.

3. CONVERTIO

Jest konwerterem online, który niestety znacznie wolniej radzi sobie z konwersją niż dwa wyżej opisane programy. Jednak jest dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą ściągać żadnych specjalnych programów.

konwertowanie pdf do mobi ebook

 1. Wejdź na stronę https://convertio.co/pl/pdf-mobi/
 2. Załaduj plik z komputera, który chcesz przekonwertować
 3. Po przekonwertowaniu pliku pobierz plik i zapisz w wybranym folderze.

Rekomendujemy  używanie Calibre, który jest najbardziej przez nas sprawdzonym programem do konwersji plików. Umożliwia on także wiele innych, przydatnych funkcji, o których pisaliśmy we wcześniejszych artykułach.

Jednak jeśli plik ma bardzo skomplikowany układ i wiele grafik musimy liczyć się z tym, że nawet najlepszy program do konwersji może nie podołać zadaniu. Tutaj jedynym słusznym rozwiązaniem jest zakup czytnika z większym ekranem, który pozwala na komfortowe czytanie dużych, skomplikowanych plików, takich jak PDFy. Najlepiej sprawdzą się do tego czyniki z ekranami powyżej 10 cali, takie jak Onyx Boox Note i Onyx Boox Max 2. Alternatywą może być również 7,8 calowy PocketBook InkPad 3 oraz 7 calowy Kindle Oasis 2.

 

4 myśli nt. „Jak z PDF zrobić MOBI?

 1. Admin Autor wpisu

  Panie Waldku, w programie Calibre, przy konwersji książki pojawia się zakładka „Wygląd”, gdzie między innymi możemy wyrównać tekst, ustawić wysokość wierszy, usunąć odstępy między akapitami lub je dodawać.

 2. Calibreman

  Co za bzdura. Czy autor przekonwertował chociaż jeden plik? Po przekonwertowaniu PDF za pomocą Calibre powstają jednowierszowe akapity i żaden „Wygląd” tego nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.