Empik Go na czytnikach PocketBook- instrukcja obsługi + test

 

Nadeszła długo wyczekiwania chwila – aplikacja Empik Go wraz z nową aktualizacją pojawiła się na czytniku PocketBook Touch HD 3. Niedawno dołączył do niego PocketBook Touch Lux 5. Oferuje ona dostęp do ponad 30 tysięcy e-booków.

6 tygodni z Empik Go - czy warto? - Czytoholik

PocketBook Touch HD 3 jako pierwszy otrzymał nową aktualizację. Niedawno otrzymał ją także PocketBook Touch Lux 5. Niebawem mają do nich dołączyć inne wybrane modele. Aplikacja działa podobnie do Legimi, również oferuje możliwość wypożyczania e-książek w ramach abonamentów.

 • Rejestracja

Aplikacja Empik Go nie umożliwia rejestracji na czytniku e-booków, potrzebny będzie do tego tablet lub smartfon. 

 1. Pobierz aplikację Empik Go.
 2. Utwórz konto w aplikacji.
 3. Zostaniesz poproszona/y o podanie danych oraz podpięcie swojej karty, ale bez obaw – z abonamentu można zrezygnować w dowolnej chwili (pozostanie aktywny do końca bieżącego okresu rozliczeniowego). Co ważne, nowi użytkownicy mogą testować aplikację w ramach darmowego 7-dniowego okresu próbnego. Po utworzeniu konta i podpięciu karty możesz zalogować się na czytniku e-booków.

PocketBook Touch HD 3 empik go

 

 • Logowanie na czytniku

Aby zalogować się do aplikacji Empik Go, należy pobrać najnowsze dostępne oprogramowanie dla czytnika PocketBook Touch HD 3. Aplikacja powinna pojawić się na ekranie głównym. Następnie, po wejściu w aplikację, trzeba się zalogować za pomocą danych, które zostały użyte do rejestracji. Jeśli nie dodaliśmy żadnej książki na półkę, wyświetli się pusta biblioteka.

 • Dodawanie książek na półkę

W celu dodania książek na półkę również należy użyć smartfona lub tabletu.  Aby wyszukać interesująca nas pozycję, należy użyć lupki. Z kolei jeśli nie mamy wybranego konkretnego tytułu, możemy przejść do zakładki Pulpit, gdzie znajdziemy tysiące propozycji. Dostępne kategorie to: Najpopularniejsze, Nowości, Dla najmłodszych, Wstrząsający kryminał, Mroczna fantastyka, Romans, Najlepsze opowieści erotyczne, Literatura obyczajowa, Paraliżujący horror, Dla młodzieży, Poradniki, Literatura faktu, reportaż, Poruszające biografie i wspomnienia, Rozwój osobisty, Kuchenne wariacje, Dalekie podróże, Literatura piękna, Historia oraz Efektywna nauka języków obcych, a więc jest w czym wybierać. 

 • Funkcje Empik Go na czytniku

Sama aplikacja nie oferuje zbyt wielu funkcji. Po włączeniu Empik Go wyświetla się lista z e-bookami, możemy je sortować za pomocą czterech filtrów:

 • Wszystkie tytuły
 • Pobrane
 • Ukończone
 • Zarchiwozwane

Po prawej stronie znajduje się ikona odświeżania, lumpka do wyszukiwania e-booków oraz ikona Konto. Po wejściu w konto wyświetli się adres e-mail oraz rodzaj aktywnego abonamentu. Po prawej widoczna jest także ikona ustawień, w których znajdziemy FAQ, Pomoc, Regulamin, Politykę prywatności oraz O nas. W tym miejscu można się także wylogować ze swojego konta.

Empik Go funkcje

 

 • Czytanie

Czytanie w aplikacji Empik Go odbywa się tak samo jak w przypadku e-booków standardowo wgranych na czytnik, za pośrednictwem domyślnej aplikacji czytnika. A zatem możemy dowolnie zmieniać czcionkę, jej rozmiar i marginesy, a także dodawać notatki i zakreślenia. Co istotne, można również korzystać ze słowników.

Po skończeniu lektury okładkę książki zobaczymy na ekranie głównym, dzięki czemu w każdej chwili będziemy mogli do niej wygodnie wrócić. Książki pojawiają się również w bibliotece, a dokładniej w aplikacji “Książki”.

Empik Go notatki

 

 • Usuwanie książek z biblioteki

Po kliknięciu komendy “Usuń wybrany plik e-booka” nadal widnieje on w bibliotece, aby usunąć go z listy, należy wybrać “Przenieś do archiwum”. Jeśli chcemy zobaczyć usunięte e-książki, należy na smartfonie lub  tablecie wybrać w Bibliotece filtr “Usunięte”.

 • Co z audiobookami?

Niestety aplikacja Empik Go na PocketBook Touch HD 3 nie umożliwia odsłuchiwania audiobooków. Jednak kupując ten abonament (który jest 10 złotych droższy od abonamentu umożliwiającego dostęp wyłącznie do e-booków) – możemy słuchać książek audio na smartfonie.

 • Cennik

cennik empik goźródło: empik.com

 

2 myśli nt. „Empik Go na czytnikach PocketBook- instrukcja obsługi + test

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *