Jak działa czytnik e-booków?

Dlaczego ebooki są tak popularne? Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, prawdopodobnie nie miałeś jeszcze w rękach czytnika ebooków. Sprawdź, jakie korzyści zyskują entuzjaści elektronicznych publikacji.

najlepszy_czytnik_ebook

 

Miłośników tradycyjnych książek często ciężko namówić do nowości. Nierzadko pojawiają się zdania, że publikacja elektroniczna traci swoją „duszę”, zanika pewien rytuał związany z zakupem nowej książki. Jeśli natomiast chodzi o czytniki ebooków opinie bywają skrajne. Od zachwytu, po negację sensu ich istnienia. Nie można jednak zaprzeczyć, że mają one wiele zalet. Sęk w tym, by wiedzieć jaki czytnik ebook wybrać, by książki elektroniczne nie odstraszały, a maksymalnie poprawiały komfort naszego czytania. Poznaj więc zalety ebooków i ich czytników.

Najważniejszą zaletą czytników ebooków jest to, że możemy je zabrać wszędzie. Możemy z nich korzystać nie tylko w domu, ale również w podróży, szkole, czy pracy. Ponadto korzystanie z czytnika książek elektronicznych jest dużo wygodniejsze, niż czytanie ebooków na tablecie czy telefonie dzięki specjalnie przystosowanym funkcjom. Mogą też być udogodnieniem dla osób starszych, ze względu na wiele możliwości personalizacji i dopasowania tekstu do potrzeb czytelnika. Stąd też np. czytnik ebook 8 cali może okazać się dobrym pomysłem na trafiony prezent dla seniora.

ebook_vs_book

Ich zaletą jest również różnorodność. Możemy wybierać między urządzeniami najnowszej generacji, a czytnikami o raczej podstawowych funkcjach – w zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Mimo jednak zróżnicowania funkcji w zależności od ceny, już najtańsze czytniki ebooków zapewniają wysoki komfort czytania. Nawet czytnik ebooków do 300zł będzie posiadał takie cechy, jak nieodbijający  światła ekran z e-papieru, który umożliwia wygodne czytanie w świetle słonecznym, niewielkie rozmiary i waga, czy wyjątkowo pojemna bateria, której jedno ładowanie wystarcza na ok. trzy tygodnie. Jeśli jednak chciałbyś mieć najlepszy czytnik ebook, ze średniej, lub górnej półki, możesz zyskać funkcje, takie jak ekran dotykowy i osobne klawisze do zmiany stron, a także inne zaawansowane rozwiązania technologiczne, np. aplikację skanującą tekst ze zdjęcia, przetwarzanie tekstu na mowę, inteligentny tryb czytania plików PDF, czy wiele przydatnych aplikacji internetowych. Wart polecenia dla osób szukających zarówno mniej i bardziej budżetowego urządzenia, będzie czytnik ebook z podświetleniem przyjaznym dla oczu, gdyż takie połączenie umożliwia czytanie ebooków w dosłownie każdych warunkach.

czytnik_ebook_kindle

Najnowsze modele czytników umożliwiają nam dostęp do całodobowych, internetowych księgarni, za pośrednictwem kilku kliknięć. Możemy pobierać ebooki online, a także, za pośrednictwem przeglądarki internetowej, wyszukiwać darmowe ebooki. Podobnie, jak w przypadku innych mobilnych urządzeń elektronicznych możemy dobrać również akcesoria do czytników ebooków. Dzięki nim nasz sprzęt nabierze osobistego charakteru.

Czytniki ebooków, podobnie jak inne urządzenia mobilne różnią się od siebie parametrami, interfejsem czy chociażby estetyką obudowy. Istnieje wielu producentów i modeli czytników. Obecnie najpopularniejsze marki to: Kindle, PocketBook, Bookeen (Cybook), InkBOOK, czy Icarus. Przed zakupem warto więc zasięgnąć opinii, by zdecydować, jaki czytnik ebook wybrać. W Internecie łatwo trafić na strony takie jak forum czytników ebooków, czy artykuły i filmy, zawierające treści takie jak test czytnika, czy recenzja. Dobrym źródłem informacji jest również ranking czytników ebooków.

 

Zobacz też:

Nietypowe zastosowania czytników

 

Jedna myśl nt. „Jak działa czytnik e-booków?

  1. Agnieszka

    Czytnik warto mieć również ze względu na bardzo komfortowe czytanie książek obcojęzycznych (szczególnie, jeśli uczymy się języka) – wystarczy nacisnąć na słowo, żeby pojawiło się tłumaczenie 🙂
    Zaznaczenie cytatów też jest bardzo wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *