Biblioteki zamknięte. Skąd brać książki bez wychodzenia z domu?

Od kilku dni znajdujemy się w nowej rzeczywistości. Wychodzenie z domu staramy ograniczyć się do minimum. Zamknięte są szkoły, biblioteki oraz księgarnie… Powoli zaczyna brakować pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Na szczęście są książki. Tylko skąd je brać w okresie pandemii koronawirusa? Poniżej 6 pomysłów!

Jak kupować książki bez wychodzenia z domu, darmowe ebooki, legimi, Empik go

Lektury.gov.pl

Lektury gov darmowe ebooki

Opiekujesz się dzieckiem w domu? To świetny czas na powtórkę lektur. Wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Cyfryzacji pozwala na odsłuchiwanie i pobieranie w wersji tekstowej e-książek bez żadnych ograniczeń. Do wyboru mamy kilka formatów, w tym również MOBI i EPUB, dedykowane czytnikom e-booków.

Legimi

Książki bez wychodzenia z domu - Legimi
To jedna z najbardziej popularnych wypożyczalni e-booków i audiobooków w Polsce. Możemy z niej korzystać na czytniku e-booków, smartfonie, tablecie oraz komputerze. Po wykupieniu jednego z abonamentów (limitowanego lub nielimitowanego) użytkownik zyskuje dostęp do e-książek. Najtańszy pakiet kosztuje zaledwie 6,99 zł (300 stron). W ramach usługi można wybierać spośród 60 tysięcy tytułów! To doskonałe rozwiązanie dla osób, które czytają naprawdę dużo, ale nie tylko. W żadnej księgarni nie kupimy bestsellera za niecałe 7 zł. Nadal nie jesteście przekonani? Nie ma problemu. Usługę możecie przetestować całkowicie za darmo przez 14 dni. Z kolei, kupując wybrane czytniki na Czytio.pl, otrzymacie kod aż na 60 dni darmowego korzystania bez limitów!

Empik Go

empik go darmowe e-booki
To usługa, która działa na podobnych zasadach co Legimi. Oferta jest nieco skromniejsza, jednak wciąż imponująca, składa się na nią 40 000 e-booków oraz 4 000 audiobooków. Tutaj najtańszy abonament będzie nas kosztował 9,99 zł, ale w jego ramach będziemy mieć dostęp tylko do 200 lektur szkolnych… Na szczęście inne pakiety są bardziej interesujące. Przykładowo, za 29,99 zł otrzymamy dostęp do 2 500 e-booków. Niestety aplikacja Empik Go póki co jest dedykowana głównie smartfonom i tabletom. Jednak możemy z niej skorzystać na czytnikach Onyx Boox, które działają w oparciu o system Android.

Uwaga! Teraz pakiet Empik Premium można przetestować za darmo przez 60 dni! Co to oznacza? Darmowy dostęp do 11-tysięcy e-booków i audiobooków w aplikacji Empik Go.

Wolnelektury.pl

Książki bez wychodzenia z domu e-booki za darmo

E-booki i audiobooki całkowicie za darmo? Tak, dzięki działalności Fundacji Nowoczesna Polska. E-książki są dostępne w pięciu formatach: PDF, EPUB, MOBI, FB2 oraz TXT. Co za tym idzie, można je odtwarzać niemal na każdym urządzeniu, w tym czytnikach e-booków. Znajdziemy tam głównie pozycję, do których prawa autorskie już wygasły, czyli klasyki literatury polskiej oraz światowej. Obecnie jest to 5571 utworów.

iBuk

ibuk ebooki abonament

iBuk to wypożyczalnia e-książek prowadzona przez PWN. Do wyboru mamy cztery abonamenty. Najtańszy z nich kosztuje 19,90 zł i oferuje dostęp do 5 e-booków. E-książki przeczytamy na wszystkich urządzeniach z przeglądarką, zatem niekoniecznie na czytnikach e-booków. Można także wypożyczać za opłatą pojedyncze książki. Koszt jednodniowego wypożyczenia to 4,92 zł.

Wikiźródła

e-booki całkowicie za darmo na wikiźródla

To projekt społeczny, którego celem jest stworzenie biblioteki, gromadzącej teksty w domenie publicznej oraz udostępnione na wolnej licencji. Możemy znaleźć w nim zakładkę Nowości, indeksy autorów oraz wyszukiwarkę, pozwalająca na znalezienie interesującej nas pozycji. E-książki można pobrać w formatach: PDF, MOBI, EPUB, oraz TXT.

Poza tym niektóre księgarnie posiadają zakładki, w których możemy znaleźć darmowe e-booki. Należy do nich między innymi Publio.pl, które bezpłatnie udostępnia 170 tytułów. Znajdziemy je także na Woblink.com, Ebookpoint.pl, Virtualo.pl oraz Nexto.pl.

Jak widać, możliwości jest całkiem sporo! Wystarczy kilka sekund, aby zacząć czytać. Oczywiście e-booki odtworzymy na laptopie, tablecie oraz smartfonie, jednak bezapelacyjnie najlepszym urządzeniem do e-czytania jest czytnik e-booków. Jego obsługa nie wymaga specjalnych kompetencji technologicznych, dlatego doskonale sprawdzi się także u osób starszych. Świetnie zastąpi książki tradycyjne, dzięki technologii E-Ink, imitującej papier, w przeciwieństwie do innych urządzeń z ekranami LCD.

PocketBook Touch Lux 4

Kindle 10

Wywiad z Panem Rafałem Tarasem, który ma aż 5 czytników e-booków!

 

2 thoughts on “Biblioteki zamknięte. Skąd brać książki bez wychodzenia z domu?

  1. Michał

    Czegoś takie właśnie szukałem. Cieszę się, że podaliście też opcje, które są darmowe. Aktualnie skończyłem ostatnią książkę z mojej listy do przeczytania i zaczęło wiać nudą. Ciekawe do kiedy przeciągnie się ta cała sytuacja z bibliotekami i innymi instytucjami.

  2. Ebk

    Tutaj jest sporo ebooków i komiksów za darmo tylko trzeba poszperać zielonadylikta.pl/burdelhtml

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *