Premiera Onyx Boox Nova 2 już niebawem!

Onyx Boox Nova to 7,8-calowy czytnik, który zdecydowanie można zaliczyć do górnej półki. Już niedługo ukaże się jego kolejna generacja z najnowszym Androidem 9.0 i mocniejszym procesorem. Ale to nie jedyne nowości.

Onyx Boox Nova 2

Onyx Boox Nova 2 będzie już trzecim czytnikiem z tej serii. Do tej pory na polskim rynku pojawił się model Onyx Boox Nova w wersji standardowej oraz Pro. Na tym producent nie poprzestał, zapowiadając premierę edycji drugiej generacji.

Onyx Boox Nova 2 wyposażono w niemal 8-calowy ekran o rozdzielczości 1875×1505 (300 dpi). Szczególnie przypadnie do gustu nocnym markom, dzięki podświetleniu z możliwością regulacji barwy, które stało się już standardem dla marki Onyx. Podobnie jak Nova Pro, druga generacja posiada warstwę WACOM. Dzięki czemu można wygodnie tworzyć notatki za pomocą dołączonego rysika o czułości 4096 stopni.

Onyx Boox Nova 2 podświetlenie z regulacją barwy

Jednak największy atut najnowszego 7,8-calowego czytnika od Onyx nie jest widoczny gołym okiem. Mowa tu o ośmiordzeniowym procesorze Qualcomm 2 GHZ Cortex A53. Po raz pierwszy wykorzystano go w kompaktowym czytniku. Do tej pory o niesamowitej mocy procesora mogli się przekonać użytkownicy takich modeli jak Onyx Boox Note 2 i Onyx Boox Max 3. Do tego Onyx Boox Nova 2 zaoferuje swoim użytkownikom 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej.
O komfort pracy zadba także bateria o mocy 3150 mAh. Przypomnijmy, że akumulator w czytnikach 8-calowych nie przekraczały do tej pory mocy 2000 mAh. Ale nie ma się co dziwić, Onyx Boox Nova 2 ma dużo więcej do zaoferowania od standardowego e-readera. Do tego w pakiecie dostaniemy Bluetooh 4.1 i USB-C z OTG.

onyx boox nova 2

Android 9.0 w połączeniu z pamięcią RAM i procesorem będzie w zasadzie obsługiwać wszystkie aplikacje, takie jak Evernote, Onenote, Microsoft Office lub dowolne aplikacje Adobe. Z łatwością poradzi sobie również z Kindle, Kobo, Nook, Moon + Reader oraz innymi aplikacjami dedykowanymi np. czytaniu PDF.

Więcej szczegółów już niebawem.

źródło: goodereader.com

Onyx Boox Nova Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *