Nowa aktualizacja dla PocketBook Touch HD 3 i Legimi

Właśnie pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania do jednego z najczęściej kupowanych czytników – PocketBook Touch HD 3. Użytkownicy zyskają nie tylko nowe funkcjonalności, ale także ulepszony design interfejsu!

aktualizacja pocketbook hd 3 legimi

UWAGA! Aktualizacja oprogramowania może nie działać poprawnie. PocketBook pracuje nad rozwiązaniem problemu. Jeśli po aktualizacji występują problemy, zainstaluj poprzednią wersję oprogramowania. Uwagi można zgłaszać na: help@pocketbook-int.com.

W przypadku problemów z odinstalowaniem oprogramowania prosimy o kontakt na adres pomoc@71media.pl.

To jedna z największych aktualizacji od premiery PocketBook Touch HD 3. Mowa tu o pakiecie 6.0.879. Najbardziej zauważalną zmianą na pierwszy rzut oka jest nowy wygląd aplikacji, powiadomień oraz systemu zarządzania. Nowy widok ma także zakładka „Informacja o książce”. Łatwiejsze będzie również sortowanie i odsłuchiwane audiobooków. PocketBook słynie z możliwości odtwarzania wielu formatów plików. Wraz ze zaktualizowaniem swojego czytnika PocketBook Touch HD 3 użytkownicy otrzymają do wyboru trzy kolejne formaty – CBR, CBZ oraz EPUB3. Łącznie będzie to rekordowa liczba 20 formatów samych plików tekstowych. Pożegnamy się także ze starym menu. Teraz e-czytelnicy samodzielnie będą mogli wybierać ulubione aplikacje, które znajdą się na głównym ekranie.

Mamy to fanów Legimi? Tu także będzie sporo zmian. Poza nowym logiem ujrzymy zmieniony interfejs. Na tym nie koniec. Zmodyfikowano wygląd sekcji statystyk oraz zarządzanie książkami. Jeśli chodzi funkcjonalność, to nowa aktualizacja umożliwia wyszukiwanie po autorze lub tytule, a także filtrowanie listy książek według kategorii: „Wszystkie”, „Tylko pobrane”, „Tylko niepobrane”. Wyświetlimy też liczbę stron pozostałych do końca rozdziału.

nowa aktualizacja pocketbook hd 3 legimi

Z kolei dla osób preferujących usługę Cloud wprowadzono opcję logowania się do konta poprzez skanowanie smartfonem kodu QR. Inne nowości to szybsze wybudzanie z trybu uśpienia, wyższa responsywność panelu dotykowego.

Większość nowości, które niesie ze sobą oprogramowanie 6.0 będzie stopniowo wprowadzana także na pozostałe modele czytników PocketBook, w tym na Touch Lux 4, InkPad 3 oraz InkPad 3 Pro. Oprogramowanie można pobrać za pomocą łączności Wi-Fi.

źródło: PocketBook

PocketBook HD 3

29 thoughts on “Nowa aktualizacja dla PocketBook Touch HD 3 i Legimi

 1. Piotrek

  Witam, czy użytkownicy starszych modeli, jak PocketBook Touch Lux 3 też mogą liczyć na tę aktualizację, przynajmniej w zakresie aplikacji Legimi? Sortowanie np wg różnych kryteriów opisanych w przedmiotowej aktualizacji bardzo by się przydało. Będziemy wdzięczni za pamięć 🙂

 2. Warchol78

  sprawdziłem dzisiaj, mam wersję U632.5.19.832, robię sprawdź aktualizację i mój PB Touch hd3 pokazuje że mam zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania.
  Taka ciekawostka

 3. MS

  A kiedy będzie dostępne oprogramowanie umożliwiające korzystanie z legimi dla PocketBook InkPad 3 Pro??

 4. Admin Autor wpisu

  My również czekamy na nie z niecierpliwością. Pytanie trzeba kierować bezpośrednio do Legimi. Pozdrawiamy.

 5. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, gdyby to od nas zależało, to na pewno by tak było. Niestety tylko Legimi i producent PocketBook mogą udzielić odpowiedzi na to pytanie. Na ten moment wiadomo, że aktualizacja będzie dostępna również na PocketBook Touch Lux 4 oraz PocketBook InkPad 3. Pozdrawiamy.

 6. Phate77

  Nie polecam nikomu tej aktualizacji, spowalnia ona czytnik to absurdalnego poziomu, kupę błędów, część książek czasem nie chce się otwierać. Polecam poczekać na kolejne wersje bo ta wg mnie jest nieużywalna. Właśnie robię downgrade do starej.

 7. Basia

  Mam Pocketbooka Touch HD 3 i wczoraj zainstalowałam tą aktualizację i niestety wszystkie ebooki z Legimi mi się nie otwierają, reszta książek przesłanych przeze mnie z komputera działa ok. Czy ktoś mógłby mi pomóc czy z tym da się coś zrobić? Jak powrócić do starszej wersji gdyby była już taka potrzeba? I czy faktycznie jeśli ktoś nie zezwoli na tą aktualizację to można normalnie używać starej wersji i nic się nie dzieje czy lepiej mieć nową dla lepszego użytkowania i działania samego czytnika mimo takich błędów? Nie wiem co robić 🙁 czy lada dzień może się coś „samo” zmienić w związku z tymi błędami?

 8. sylwia83l

  Też zaktualizowałam czytnik do najnowszej wersji i zauważyłam spowolnienie czytnika i podczas przewracania stron co jakiś czas mi się zacina. Naciskam przycisk zmiany strony, a czytnik się zastanawia ok 3 sekundy. Jest to strasznie irytujące.

 9. clyde

  Wyszła jeszcze nowsza wersja, niż tu opisywana (6.0.926 z 6 kwietnia) ale nie poprawiła zamulenia. Praktycznie nie da się korzystać z Legimi. Na stronie wsparcia znajdziecie starą wersję oprogramowania (5.19.832) na której jest OK. Po aktualizacji i ustawieniu WiFi znajdzie nową wersję, ale wystarczy odmówić.
  https://pocketbook.pl/pl-pl/support-pl
  W polu wyszukiwanie wpiszcie swój model, czyli pewnie Touch HD 3

 10. idedks

  clyde, piszesz, że na stronie jest starsza wersja oprogramowania. Znalazłam ją ale niestety nie umiem jej zainstalować. Mam PocketBook HD 3. Czy może ktoś pomóc? Ta nowa aktualizacja strasznie spowolniła urządzenie a mobi który ma 900 stron właściwie przestał działać 🙁 Mam ebook od 1,5 miesiąca nawet się jeszcze dobrze nie nacieszyłam…

 11. Andre

  Taka rada dla wszystkich. Róbcie aktualizacje ale uprzenio zróbcie powrót do ustawień fabrycznych i dopiero update. U mnie śmiga jak ta lala.

 12. Kuba

  Oprogramowanie zaktualizowane, ale madal brak Prcket Cloud. Bez tego nie synhronizuje czytania na czytniku i smartfonie. Opisywana usługa cloud była najważniejszym argumentem za wyborem pocketbook. A tu ni ma 🙁
  Co ciekawe, aplikacja android ma cloud od dawna.

 13. Kuba

  I jeszcze dodam, że po aktualizacji wybudzenie czytnika otwiera ostatnio czytaną książkę w miejscu gdzie skończyliśmy, a następnie cofa 1-2 strony do tyłu. Taka ciekawostka 🙂

 14. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, jeśli nadal ma Pani trudności z zainstalowaniem oprogramowania, prosimy o kontakt w tej sprawie na adres mailowy: pomoc@71media.pl. Pozdrawiamy.

 15. Admin Autor wpisu

  Z przyjemnością informujemy, że Legimi na PocketBook InkPad 3 Pro jest dostępne. Pozdrawiamy.

 16. Mirko

  U mnie po za spowolnieniem działania pogorszyło się czytanie poprzez automat. Poprzednio czytany tekst był podkreślany teraz to znikło dodatkowo czyta dalszy tekst, którego jeszcze nie ma na ekranie.. Dodano dziwne usprawnienie, Automat czyta „kropka” po każdym akapicie…

 17. Mirosław

  masakra z tym 6.0.926 🙁
  Dlaczego firma nie robi jakiegoś upgrade zepsutego FW !!
  To masakra na nim czytać !! Wybudzanie go, czekaanie aż ożywią się funkcje czy przyciski to horror !!! Czasem wręcz trzeba wyłączać poprzez dłuuuuugie trzymanie przycisku zasilania (a czasem i to mi nie działa) !
  Dlaczego nie ma restartu w menu !
  Adminie – nie przytaczaj gdzie mamy pisać, ale i TY monituj i pukaj gdzieś wyżej ! Przecież to nie indywidualny problem, ale WSZYSCY narzekają ! A może wiesz coś o nowym upgrade czy jakiejś becie ?

 18. Admin Autor wpisu

  Panie Mirosławie, problem został już dawno zgłoszony. Na ten moment nic poza poinstruowaniem jak cofnąć się do poprzedniej wersji nie możemy zrobić, klienci uwagi mogą zgłaszać bezpośrednio do PocketBooka na help@pocketbook-int.com (oficjalny polski support). Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji. Pozdrawiamy.

 19. Admin Autor wpisu

  Szanowni Państwo! W razie problemów z odinstalowaniem oprogramowania lub innych nieprawidłowości z nim związanych prosimy o kontakt z działem technicznym na adres: help@pocketbook-int.com. Pozdrawiamy, Zespół Czytio.pl.

 20. Anna

  Witam. Czy ktoś wie jak słuchać audiobooków z Legimi na Pocketbook Touch HD 3? W telefonie wystarczy kliknąć w słuchawki u góry ekranu, a w czytniku nie potrafię znaleźć odpowiednika.

 21. Tomek

  Witam,
  czy ktoś ma jeszcze dostępną aktualizację w wersji 5.19.832 do Pocketbook Touch Lux 3 lub Touch Lux 2?
  Na wsparciu ze starszych jest tylko wersja 5.14.1225, a tak to tylko wersje 5.20:/

 22. m

  Dzień dobry , Tuch Lux 4
  ja bym chciała z powrotem swoją wersje , te poprzednią.
  Teraz mam 6.0.11 – działa wolniej , tak bardzo „muli” się przy zmianie ustawień w trakcie czytania ( zmiana czcionki, akapitów, marginesów… ) że szkoda słów i do tego zanim się uruchomi to…….
  Jak uruchomić poprzednią wersje ,, /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *