Darmowe e-booki bez wychodzenia z domu!

Ten artykuł to kontynuacja wpisu – Skąd brać książki bez wychodzenia z domu? Tym razem przedstawiamy wyłącznie bezpłatne rozwiązania na czytanie e-booków za darmo! Sprawdź jak zapewnić sobie bezpłatną rozrywkę, użyteczną dla mózgu!

Czytaj PL

źródło: Czytajpl.pl

2 listopada 2020 wystartowała edycja specjalna Znowu trzeba czytać, zainicjowana przez Czytaj PL. Po pobraniu  aplikacji Woblink, możecie korzystać z darmowego dostępu 12 darmowych bestsellerów. Akcja trwa cały listopad 2020. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

 

Ibuk Libra

ibuk libra darmowe ebooki

IBUK Libra to serwis należący do Wydawnictwa Naukowego PWN.. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz – dla zainteresowanych – inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Z zasobów można korzystać za pomocą czytników Onyx Boox, komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

W bezpłatnym dostępie użytkownicy mogą korzystać z 1454 pozycji. Znajdziecie je TUTAJ.

Wiele bibliotek publicznych udostępnia darmowe kody, uprawniające do korzystania ze wszystkich zasobów platformy. Sprawdź na stronie swojej biblioteki, czy istnieje taka możliwość. 

Publio.pl

darmowe e-booki publio

Darmowe e-booki znajdziemy także na stronie księgarni internetowej Publio.pl. Na czytelników czeka 171 darmowych pozycji. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

POLONA

polona ebooki za darmo

Polona to jedna z największych bibliotek cyfrowych tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też zdigitalizowane obiekty innych instytucji. Zdigitalizowane i udostępniane w Polonie zbiory codziennie powiększają się o nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. To doskonałe miejsce dla pasjonatów historii i nie tylko.  Przy odrobinie cierpliwości można znaleźć naprawdę ciekawe publikacje. Znajdziecie je TUTAJ.

NINATEKA.PL

ninateka darmowe audiobooki

Ninateka.pl co prawda nie udostępnia tradycyjnych e-booków, ale znajdziemy tam na przykład bajki dla najmłodszych w formie audio, które możemy odtworzyć na większości czytników e-booków. Krótkie opowiadania czytane przez aktorów znajdziecie TUTAJ.

Federacja Bibliotek Cyfrowych

fcb darmowe ebooki

Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji on-line o zbiorach polskich instytucji nauki i kultury. Dostęp do książek w domenie publicznej znajdziecie TUTAJ.

Legimi

legimi darmowy okres próbny

Legimi to usługa, o której nieraz pisaliśmy już na naszym blogu. Jednak dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, przypominamy, że Legimi oferuje 14 dni darmowego okresu próbnego dla nowych użytkowników. Z kolei przy zakupie czytnika na Czytio.pl (który obsługuje Legimi), otrzymacie darmowy dostęp na 60 dni. 

Wolnelektury.pl

Książki bez wychodzenia z domu e-booki za darmo

E-booki i audiobooki całkowicie za darmo? Tak, dzięki działalności Fundacji Nowoczesna Polska. E-książki są dostępne w pięciu formatach: PDF, EPUB, MOBI, FB2 oraz TXT. Co za tym idzie, można je odtwarzać niemal na każdym urządzeniu, w tym czytnikach e-booków. Znajdziemy tam głównie pozycję, do których prawa autorskie już wygasły, czyli klasyki literatury polskiej oraz światowej. Obecnie jest to 5571 utworów.

Źródła: informacje na temat serwisów pochodzą bezpośrednio  z oficjalnych stron internetowych.

One thought on “Darmowe e-booki bez wychodzenia z domu!

  1. Janusz

    Tylko dlaczego tak szybko się psuje wylewa ekran ????? i zawsze to jest wina użytkownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *