Darmowe e-booki. Lista najczęściej odwiedzanych miejsc.

Darmowe e-booki. Lista najczęściej odwiedzanych miejsc.

Szukasz darmowych e-booków i nie wiesz gdzie je znaleźć? Dobrze trafiłeś! Statystycznie rzecz ujmując, jednym  z najbardziej pożądanych plików wśród użytkowników Internetu są e-booki. Istnieje niezliczona ilość serwisów oferujących dostęp do e-booków zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie znaleźć można te darmowe.

za darmo e-booki do pobrania

  1. BIBLIOTEKA INTERNETOWA, CZYLI WOLNE LEKTURY

Wspomniane wolne lektury to baza internetowa darmowych e-booków. Tak! Całkowicie darmowych. Zadasz pytanie, dlaczego są darmowe? Już odpowiadam. W domenie publicznej wolnych lektur znajdują się książki, do których prawa autorskie już wygasły. Z inicjatywy Fundacji Nowoczesna Polska zebrano je w jedno miejsce i zrobiono bazę lektur szkolnych. Ponadto umieszczono tam również książki oparte na licencji Creative Commons. W zbiorach wolnelektury.pl znajdziesz ponad 4441 utworów w kilku formatach HTML, TXT, PDF, EPUB, MOBI, FB2. Wszystkie dzieła są opracowane z najwyższą starannością (opatrzone przypisami
i motywami). Jeśli lubujesz się w klasyce i nie tylko to miejsce dla ciebie!

  1. KSIĘGARNIE INTERNETOWE, CZYLI E-KSIĘGARNIE

Kolejnymi miejscami, do których zawsze warto regularnie zaglądać to księgarnie internetowe. Wspomniane księgarnie w swoich ofertach posiadają czasem większy asortyment darmowych
e-booków, czasem mniejszy jednak zawsze kilkanaście darmowych pozycji znajdziemy. 15 najlepszych księgarni znajdziesz we wpisie: TOP15 polskich księgarni e-booków według miesięcznika Press. Księgarnie starają się zachęcić nas w ten sposób do zakupu płatnych pozycji, ale także nauczyć nawigacji po serwisie i wywrzeć pozytywne wrażenie dając coś za darmo. Zatem śmiało zaglądaj na strony e-księgarni. Naprawdę warto!

darmowy e-book do ściągnięcia w księgarniach internetowych

  1. IBUK.PL- CZYTELNIA ONLINE

Kolejny przystanek na naszej trasie do poszukiwań darmowych e-booków to jedna z największych wypożyczalni książek- Ibuk.pl. Znajdziesz tu za darmo bądź za opłatą e-booki począwszy od beletrystyki po literaturę akademicką. W ofercie ponad 70 tyś. publikacji w formacie EPUB, MOBI, PDF. Ibuk.pl wychodzi również naprzeciw wymagającym czytelnikom. Spełnia oczekiwania poliglotów- w zasobach posiada książki w języku angielskim i niemieckim, jak również tych, którzy wyszukują książek specjalistycznych- w zasobach czasopisma naukowe, albumy, atlasy, słowniki czy leksykony.

strona internetowa IBUK.pl, darmowe e-booki do ściągnięcia

 

  1. NAJPIERW PRZECZYTAJ.PL

Kolejny serwis na naszej tapecie. A co w nim? Pierwsza zasadnicza kwestia, to fakt, że w tej witrynie nie tylko możesz czytać 100% darmowe e-booki, ale również udostępniać je innym. Wymogiem korzystania ze strony jest ocenienie pobranego e-booka bądź ewentualnie napisać krótką recenzję o nim. Ważnym faktem odnośnie do witryny jest to, że promuje ona twórców, którzy są nieznani w świecie szeroko pojętej literatury, dlatego twórcy strony nawołują do dobrowolnego docenienia autora danej powieści, poprzez przekazanie mu dobrowolnej, dowolnej kwoty w postaci darowizny.

Strona internetowa z darmowymi e-bookami na czytniki - najpierwprzeczytaj.pl

 

  1. STRONY INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH

Miejscem darmowych e-booków są również strony Instytucji Państwowych takich jak: Instytut Pamięci Narodowej, Muzea, Wydawnictwa Narodowe czy Instytucje Kulturowe.  Na stronie http://www.sejm.gov.pl/ znajdziesz darmowe teksty ustaw, kodeksów cywilnych itp.  Kolejną stroną gdzie znajdziesz darmowe e-booki to http://www.parp.gov.pl/. W zakładce publikacja > biblioteka zamieszczone są liczne pozycje książkowe związane z rozwojem osobistym, rozwijaniem swojego biznesu oraz związane z ogólnym rozwojem Polski. Interesującą stroną jest również https://www.knf.gov.pl/  na, której, jak na powyższych znajdziemy informacje zawarte w formie darmowych raportów i e-booków. Podsumowując, na wspomnianych stronach  znajdziesz darmowe e-booki, które ukierunkowane są na szeroko pojętą wiedzę historyczną i specjalistyczną. Znajdziemy tam publikacje biograficzne, e-booki mówiące o historii czy tytuły popularnonaukowe.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) - darmowe raporty i e-booki

 

  1. INSTYTUCJE KOMERYCJNE

Gdzie możemy jeszcze szukać darmowych e-booków? Naprzeciw tego pytania wychodzą instytucje komercyjne takie jak IAB Polska czy Fundacja Centrum CSR.pl. Na stronie organizacji znajdziemy liczne opracowania i raporty. Są one w formacie PDF. Pozycja ta jest ukłonem dla osób, które lubują się w czytaniu różnego rodzaju dokumentów na czytnikach.

Organizacja IAB Polska, darmowe e-booki do pobrania

  1. MAGAZYN WIEDZY.PL

Kończąc naszą podróż jeszcze jedna pozycja przed nami- strona magazynwiedzy.pl Na stronie znajdziesz darmowe e-booki podzielone na kategorie. Czekają na ciebie książki
z zakresu: biznes, finanse, kuchnia rozwój osobisty czy podróże. E-booki są do pobrania
w formacie PDF. Twórcy oferują również darmowe audiobooki oraz darmowe kursy
i szkolenia. Istotną informacją jest to, że nie trzeba się nigdzie rejestrować przed korzystaniem
z serwisu. Jedyne co pozostaje zrobić to tylko wybrać książkę która Cię interesuje, ściągnąć
i czytać :)!

Portal internetowy Magazynwiedzy.pl z darmowymi e-bookami

 

KILKA SŁÓW NA KONIEC:

Darmowych e-booków w sieci jest bardzo dużo. Mam nadzieję, że ułatwiłam ci znalezienie ich, poprzez wyszczególnienie miejsc, gdzie możesz ich szukać. Pamiętajcie, że na czytio.pl jest dodatkowych 700 e-booków gratis w języku polskim przy zakupie czytnika.

Wychodzimy z inicjatywą stworzenia bazy danych, w której zawarte będą linki do stron z darmowymi e-bookami. Jednak sami nie damy rady. Pomożecie? Podsyłajcie nam ciekawe linki do stron z darmowymi książkami, publikacjami itp. Będziemy tę bazę tworzyć razem!

Pozostaje mi już tylko powiedzieć: „Przyjemności z czytania!” i pamiętaj, nie wszystkie książki darmowe są legalne. Warto na to zwrócić uwagę.

3 myśli nt. „Darmowe e-booki. Lista najczęściej odwiedzanych miejsc.

  1. Wojciech Wilczyński

    Są także strony autorów , tutaj znajdziecie Państwo książki, opowiadania i reportaże gratis wilczynski-nowele.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *