PocketBook Color – czytnik e-booków z kolorowym ekranem już w te wakacje!

Po wielu plotkach na temat kolorowego ekranu nowej generacji, w końcu doczekaliśmy się ich urzeczywistnienia na większą skalę! W tym roku przywitamy PocketBook Color, który szczególnie zainteresuje miłośników komiksów, albumów oraz wszystkich innych publikacji, zawierających kolorowe grafiki.

Nowy PocketBook Color już te wakacje czytnik z kolorowym ekranem e-ink

Co  ciekawe, to nie jest pierwszy czytnik e-booków z kolorowym ekranem od PocketBook. W 2013 roku na rynku ukazał się 8-calowy PocetBook  Color Lux. O którym pisaliśmy tutaj. Rozdzielczość ekranu nie była zbyt wysoka (800×600) 125 dpi, jednak jak na tamten okres, było to spore osiągniecie.  Tym razem technologię E-Ink Triton zastąpiono E-Ink Print Color.

Nie podano jeszcze szczegółów na temat specyfikacji technicznej. Wiadomo, że 6-calowy ekran czytnika będzie miał najwyższą rozdzielczość 300 dpi, jednak nie jest pewne, czy taką rozdzielczość będą miały również kolorowe elementy. W informacji prasowej PocketBook możemy przeczytać: „standardowy biało-czarny tekst pozostanie wyraźny i czytelny dzięki rozdzielczości 300 dpi”. Wiemy też, PocketBook Color wyświetli aż 4096 kolorów! Będą one nieco bardziej przygaszone niż w przypadku ekranów LCD, no i oczywiście – bezpieczne dla wzroku.

pocketbook czytnik e-booków z kolorowym ekranem

Jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, to na pewno  możemy liczyć na Wi-Fi, Bluetooth oraz odtwarzacz audio, który umożliwi odtwarzanie audiobooków oraz korzystanie z Text-to-Speech. Niestety nie ma jeszcze informacji na temat podświetlenia.

Designem PocketBook Color przypomina np. PocketBook Touch HD 3. Ponownie postawiono na minimalizm – lekko zaokrąglone krawędzie, czarno-metaliczna obudowa oraz cztery przyciski fizyczne.

czytnik Pocketbook z kolorowym ekranem

Dla kogo?

PocketBok Color będzie doskonałą alternatywną dla standardowych podręczników oraz bajek dla dzieci. Dlatego, także ze względu na długi czas pracy urządzenia na baterii, PocketBook Color będzie świetnym rozwiązaniem dla uczniów, studentów, oraz nauczycieli. Znajdzie także zastosowania  w sferze zawodowej, dzięki możliwości odczytu wykresów, grafów i diagramów. Zadowoleni będą również miłośnicy kolorowych magazynów!

PocketBook Color – test

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *