Porównanie czytników e-booków z funkcją notowania – reMarkable 2 vs Onyx Boox Note Air

ReMarkable 2 od kilku miesięcy jest na ustach niemal całej branży technologicznej. Urządzenie promowane jest jako tablet E-Ink, który daje wrażenia z notowania, podobne do tych na tradycyjnym papierze. Jednak, czy aby na pewno jest taki “znakomity”? Porównamy go z Onyx Boox Note Air, który ma znacznie skromniejszą otoczkę marketingową, za to jego możliwości do skromnych zdecydowanie nie należą. 

porównanie czytników e-booków do pracy note air vs reMarkable 2

W tym teście poświęcimy uwagę głównie aplikacji notatnika, bo to z niej słynie reMarkable, jednak będzie też nieco na temat designu oraz kluczowych funkcji.

Na pierwszy ogień wzięliśmy reMarkable. To, co od razu przykuwa uwagę to designerskie pudełko. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Po rozpakowaniu nasz entuzjazm nie opadł – reMarkable ma naprawdę świetny zespół designerów, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Fani minimalizmu na pewno będą zadowoleni. Urządzenie jest również zadziwiająco cieńkie – mierzy zaledwie 4,7 milimetra. To o ponad milimetr mniej od iPad’a Pro.

remarkable 2 notowanie idealny do profesjonalnych zastosowańźródło: remarkable.com

Tablet jest w kolorze złamanej bieli/szarości, z boku ma ciemny metaliczny pasek, z kolei z tyłu znajduje się logo reMarkable. Oczywiście, to czy komuś się taki design podoba, czy nie to kwestia indywidualna, jednak nie sposób zaprzeczyć im pomysłowości jeśli chodzi o rysik i plecki urządzenia. 

Rysik ma lekko chropowatą teksturę papieru, poza tym jest cienki i co ważne – długi, dzięki czemu będzie dobrze leżał nawet w większej dłoni. Plecki czytnika zasługują na szczególną uwagę, a dokładnie cztery malutkie podstawki. Chronią one czytnik przed ewentualnymi zarysowaniami. Gdy położymy urządzenie na stole, nie ociera ono o blat tyłem obudowy. Jest to o tyle istotne, że wygodne notowanie nie jest komfortowe  “w powietrzu” i zdecydowanie lepiej umieścić tablet na twardym podłożu i dopiero potem notować. 

Innym, ciekawym rozwiązaniem jest to, że rysik posiada magnes, a więc niemal nie sposób, żeby się gdzieś zawieruszył. Możemy przymocować go zarówno do prawego boku obudowy, jak i plecków. Trzyma się też lekko ekranu, ale po chwili trzymania w pionie zjeżdża w dół.

Jest to w tym przypadku szczególnie istotne, ponieważ tablet niestety nie posiada standardowego etui (które często ma pętelkę na rysik) a jedynie wsuwaną kopertę.

Porównanie tabletów e-ink reMarkable 2 i onyx Boox note air

Notowanie

Przeszliśmy do uruchomienia czytnika.  Kilka sekund zajęło znalezienie dobrze ukrytego przyciska power, który niemal stapia się z metalicznym bokiem obudowy. Tablet włączył się bez problemu. 

W Menu mamy do wyboru: Notatki, PDF, Ebooki ulubione Widok (lista lub siatka), kosz oraz ustawienia.

W ustawieniach znajdziemy: General. Wi-FI, Battery, Storage, Security, Language, Accessibility, Help. Od razu przeszliśmy do testu notatnika.

Po lewej stronie ekranu znajduje się pasek narzędzi, jednak w ustawieniach czytnika można wybrać opcję dla leworęcznych – wtedy automatycznie przeskoczy na prawo. Samo notowanie jest raczej płynne i pozostawia bardzo pozytywne wrażenia.  Chociaż niewidoczne marginesy utrudniają pisanie w pobliżu krawędzi ekranu, jeśli pasek narzędzi jest otwarty. Czasami w pociągnięciach pióra jest też zauważalne lekkie opóźnienie. 

Rysik posiada 4096  poziomów czułości, dzięki czemu poprzez siłę nacisku możemy decydować, jak gruba ma być linia, jednak jeśli chcemy, aby ciągle była np. cienka, to uzyskamy taki efekt, dzięki możliwości wybrania jednej z trzech dostępnych grubości narzędzi. Oczywiście, nadal będzie uwzględniania nasza siła nacisku.  Do wyboru mamy osiem narzędzi do notowania/rysowania: 

 • ballpoint pen (długopis)
 • fineliner  (cienkopis)
 • marker (pisak)
 • pencil (ołówek)
 • mechanical pencil (ołówek automatyczny)
 • paintbrush (pędzel)
 • highlighter (zakreślacz)
 • calligraphy pen (pióro do kaligrafii)

Onyx Boox Note Air a Remarkable 2 porównanie funkcji notatnikaPo lewej reMarkable 2, po lewej Onyx Boox Note Air.

Zatem na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji są trzy kolory narzędzi – czarny, szary oraz biały.

Możliwe jest także wygodne kopiowanie i wycinanie tekstu – polega ono na zaznaczeniu  własnego kształtu, następnie czytnik sam tworzy odpowiednio duże zaznaczenie. Skopiowany tekst można wklejać poprzez dwukrotnie kliknięcie w ekran w wybranym przez nas rozmiarze. Skopiowane elementy zapisują się w pamięci czytnika, dzięki czemu można je wklejać także no nowe arkusze papieru. Wklejony obszar można także obracać wokół własnej osi.

Do wyboru mamy różne szablony, mające za zadanie ułatwić notowanie i szkicowanie. Podzielone są na 4 rodzaje: Creative, Grids, life/organize oraz lines. Można otworzyć je w orientacji poziomej lub pionowej. Do wyboru mamy między innymi: chceckliste, linie, siatki do projektowania czy pięciolinię do nut. Łącznie jest 47 szablonów.

Bardzo ciekawą funkcją, szczególnie dla grafików i projektantów są warstwy. Udało nam się utworzyć ich 8, chociaż pojawił się komunikat, że osiągnięto limit 5 warstw. Można je swobodnie usuwać oraz zmieniać ich kolejność. Niestety nie można nadawać im własnych nazw, co na pewno ułatwiłoby pracę. Dla osób, które nigdy nie słyszały o warstwach, krótkie objaśnienie.  Na stosie warstw możemy osobno przechowywać różne elementy: tło, przedmioty, postacie, tekst, dzięki czemu z łatwością usuniemy np. elementy spod spodu, takie jak tło, jeśli umieścimy je na osobnej warstwie.

Gumka jest bardzo precyzyjna. Można gumować ręcznie, co jest szczególnie przydatne, gdy zależy nam na precyzji, zaznaczać wybrany obszar do wygumowania oraz za jednym razem wyczyścić cały arkusz. Gumowane treści nie znikają od razu, najpierw pokazują się jako półprzezroczyste, dopiero po czasie stają się niewidoczne. Jednak problemem jest to, że pozostawiają  lekki ghosting.

remarkable 2 notowanieźródło: remarkable.com, reMarkable 2

Niestety zdecydowanie brakuje  możliwości tworzenia automatycznych kształtów geometrycznych, takich jak choćby okrąg, kwadrat czy trójkąt. Nie da się także wpisywać tekstu za pomocą elektronicznej klawiatury, co również w niektórych sytuacjach mogłoby być przydatne. 

Chropowaty ekran na początku może wzbudzić negatywne uczucie, przypominające drapanie po tablicy, ale po czasie da się przyzwyczaić, a nawet zrozumieć zwolenników tego rozwiązania. Jednak to, czy komuś chropowatość się spodoba, czy nie jest kwestią indywidualną, na pewno można przyznać, że imituje notowanie po papierze bardziej niż tradycyjny gładki ekran.

ReMarkable można połączyć z chmurą. Utworzenie i synchronizacja konta działa poprawnie, łącznie zajęła nie więcej niż 3 minuty. Przed tym należy połączyć się z WiFi. Jest to przydatne, gdy chcemy, aby pliki znalazły się na urządzeniu lub potrzebujemy przesłać pojedynczy dokument lub ich serię np. współpracownikowi. W ustawieniach wysyłania można wybrać, które strony mają być przesłane. Do wyboru mamy trzy formaty: PDF, PNG oraz SVG. Można wybrać odbiorcę poprzez wpisane jego adresu e-mail oraz dodać treść wiadomości i tytuł za pomocą klawiatury elektronicznej. Jednak jest to kolejna oprogramowanie poniekąd zaśmiecające komputer. Dużo łatwiej byłoby sybchronizować dokumenty z Dyskiem Google, Evernote czy Dropbox. 

remarkable 2 vs onyx boox note air porównanie rysunków obracanie wokół własnej osiPo lewej reMarkable 2, po prawej Onyx Boox Note Air.

Dosyć dziwne jest to, że konwersja tekstu odręcznego na elektroniczny jest możliwa tylko w momencie przesyłania go jako wiadomość e-mail. Nie udało nam się znaleźć innej opcji konwersji. Aby tego dokonać, również obligatoryjna jest rejestracja  w chmurze, można to zrobić w zakładce Settings > General. Remarkable bardzo dobrze poradził sobie z konwersją. Jednak należy pamiętać, że przed dokonaniem konwersji trzeba wybrać język, w którym ma się odbywać konwersja, zrobimy to w Settings > Languages. Figuruje tam język polski. Niestety nie jest możliwe ustawienie języka polskiego jako domyślnego dla ustawień, menu itp. 

Możliwe jest także tworzenie folderów oraz nadawanie im własnych nazw. Wybierając opcję Notebook wyświetlą nam się szablony do wyboru, z kolei korzystając z Quick sheets od razu zostaniemy przeniesieni do notatnika.  Na ekranie głównym widnieje także lupka, która umożliwia przeszukiwanie plików po nazwach (nie po treści). O ile usuwanie niechcianych notatek jest dość intuicyjne, o tyle, aby usunąć Quick sheets, musieliśmy się posiłkować instrukcją na dostępną na stronie reMarkable.

 

Onyx Boox Note Air

Przejdźmy do testu Onyx Boox Note Air. Po wyjęciu tabletu E-Ink z eleganckiego czarnego pudełka nie mamy wątpliwości – to zdecydowanie najbardziej stylowe urządzenie w ofercie producenta. Granatowe metaliczne plecki i przedni bok ramki doskonale współgrają z minimalistycznym czerwonym paskiem ulokowanym na tyle. Do tego czerwony napis BOOX na przodzie i czarna cienka ramka wokół ekranu. Obudowa jest nieco grubsza niż w przypadku reMarkable, jednak nadal jest to zaledwie 5,8 mm. W zestawie jest także klasyczny czarny rysik, który można wygodnie przyczepić na magnes do prawego boku czytnika. Niestety jest nieco krótszy niż w ten do reMarkable.

onyx boox note air notowanie Onyx Boox Note Air, źródło: onyx.com

Na wstępie chcielibyśmy zaznaczyć, że Note Air podobnie jak reMarkable pozwala na notowanie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji oraz komfortowe czytanie e-booków. Poza tym oferuje szereg innych funkcji, takich jak na przykład możliwość pobierania wybranych aplikacji ze sklepu Google Play, korzystanie z przeglądarki internetowej, podświetlenia z regulacją barwy czy głośników oraz mikrofonu. A więc ma nieco szersze zastosowanie od reMarkable 2. Przejdźmy do testu Notatnika.

Onyx Boox Note Air posiada podświetlany ekran, a reMarkable 2 niePo lewej reMarkable 2 bez podświetlenia, po prawej Onyx Boox Note Air z podświetleniem.

Notatnik

Pasek narzędzi domyślnie umieszczony jest po prawej stronie, jednak z poziomu aplikacji możemy go przenieść na lewo, co jest nieco wygodniejsze niż w przypadku reMarkable (przenoszenie paska nie jest możliwe w aplikacji notatnik). Do wyboru mamy pięć przyborów do pisania – pióro, pędzel, długopis ołówek oraz marker. Grubość linii możemy szczegółowo dostosować od 0 do 20. Można ją zwiększać co 0,25, co pozwala na jej szczegółowe dobranie do aktualnych potrzeb. Z kolei reMarkable oferuje tylko 3 grubości do wyboru.  Oczywiście Note Air reaguje także na siłę nacisku rysika wynoszącą 4096 poziomów.

remarkable 2 porównanie z onyx boox note air ekran główny

Do dyspozycji mamy także narzędzie Lasso. Umożliwia ono kopiowanie, wklejanie i usuwanie zaznaczonego obszaru za pomocą precyzyjne określanych przez nas kształtów, podobnie jak w reMarkable. Bezpośrednio przy zaznaczeniu można manewrować obszarem i obracać go wokół własnej osi. Warto zwrócić także uwagę na możliwość dodawania obszaru tekstu i wprowadzania go za pomocą elektronicznej klawiatury na ekranie. Jest to dobra alternatywa, gdy zamiast notowania wolimy posłużyć się tekstem elektronicznym. Następnie można go dostosować do własnych preferencji – jego stopień, krój pisma itp.  

Note Air oferuje także tworzenie gotowych geometrycznych kształtów co znacznie usprawnia prace – do wyboru jest trójkąt, kwadrat oraz okrąg. Niestety w reMarkable zabrakło nam tej funkcji.

Warto też wspomnieć o kolorach narzędzi. Do dyspozycji mamy czarny, szary, średni szary, jasnoszary, biały, czerwony, zielony i niebieski. Szarości widoczne będą na ekranie E-Ink, z kolei kolory po wyeksportowaniu notatki do pliku PNG lub PDF można wyświetlić na ekranach LCD. Można także dodawać obrazy z pamięci notatnika. 

onyx boox note air rysowanie za pomocą rysikaOnyx Boox Note Air, źródło: onyxboox.com

W tym przypadku ekran jest gładki, podobnie jak ekrany LCD czy standardowe ekrany E-Ink, przez co podczas pisania nie czuć charakterystycznego dla papieru “oporu”, a lekki poślizg, który w niczym nie przeszkadza. Jest to komfortowe, jednak trzeba przyznać, że chropowatość daje wrażenia bardziej zbliżone do tych, które odczuwa się podczas notowania na tradycyjnym papierze. 

Możliwa jest konwersja tekstu odręcznego na elektroniczny bezpośrednio w notatniku, a następnie wyeksportowanie go na inne urządzenie lub po prostu zapisanie go jako notatka. Tekst można wyświetlić na dwa sposoby – na czystym arkuszu, w tym samym miejscu co tekst źródłowy lub na linii, tekst wtedy zostaje automatycznie umieszczony po lewej stronie. Po przekonwertowaniu tekstu na elektroniczny możemy tworzyć notatkę dalej za pomocą elektronicznej klawiatury lub otworzyć na dole mały obszar ręcznego notowania, który w czasie rzeczywistym konwertuje tekst na elektroniczny. Domyślna konwersja tekstu jest w języku angielskim, jednak w ustawieniach rozpoznawania pisma odręcznego możemy pobrać interesujący nas pakiet językowy, po połączeniu się z WiFi. Znajdziemy tam m.in. polski.

konwersja tekstu remarkable 2 note air

konwersja tekstu odręcznego na elektronicznego

Jedną z najciekawszych zalet tego notatnika jest ikona odświeżania pozwalająca zapobiec ghostingowi. Jest to szczególnie przydatna funkcja po użyciu ręcznej gumki, po której czasami widać prześwity wymazanego obszaru.

Do wyboru jest też 16 szablonów “lokalnych” wśród których można znaleźć pięciolinie, pionowe linie kratkę, kalendarz oraz inne. Z chmury, która dostępna jest w zakładce obok pobierzemy więcej szablonów w zależności od potrzeb.

Wraz z Androidem 10 najnowsze modele Onyx Boox obsługujące aplikacje notatnika, w tym Note Air, otrzymały możliwość tworzenia warstw. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie dla grafików i innych projektantów, znacznie ułatwiające prace. Na Note Air można utworzyć ich maksymalnie 5, swobodnie zmieniać kolejność oraz usuwać.

onyx boox note air przeglądarka internetowaOnyx Boox Note Air, źródło: onyxboox.com

W widoku głównym notatnika zajdziemy ostatnio używane notatki oraz wszystkie, jakie do tej pory stworzyliśmy. Jest także lupka, możliwość tworzenia folderów oraz zalogowania się do swojego konta Onyx. Można także filtrować notatki według: czasu aktualizacji, daty oraz nazwy, dostępne są też ustawienia synchronizacji notatek, tryby wyświetlania (tryb listy, tryb kafelków) oraz ustawienia. Zarówno w reMarkable 2 jak i Note Air pasek narzędzi można całkiem schować, aby nie przeszkadzał podczas korzystania z notatnika.

Co ciekawe, w Note Air można dostosować pasek narzędzi do własnych preferencji i niektóre funkcje da się dodawać lub usuwać. Kolejną bardzo ciekawą opcją jest możliwość wstawiania do notatek zdjęć – na przykład zrzutów ekranu.

Pasek narzędzi można ulokować po prawej lub lewej stronie. Po zalogowaniu na konto Onyx notatki można przesyłać np. na komputer, smartfona oraz inne urządzenia. Z tym że Note Air pozwala na przesyłanie plików PDF także przez OneDrive oraz Dropbox.

 

Podsumowanie

Jeśli chodzi o doświadczenia związane z rysowaniem i notowaniem, to są one porównywalne. Oba urządzenia mają warstwy, różne rodzaje przyborów do notowania, funkcje konwersji tekstu ręcznego na elektroniczny, wycinania, wklejania oraz eksportowania. 

Note 3 ma więcej narzędzi i funkcji, z kolei reMarkable posiada ciekawy chropowaty ekran oraz bardzo przemyślany design.

Poniżej przedstawiamy zalety każdego nich, nie uwzględniając funkcji/cech, które mają oba modele:

reMarkable 

 • chropowaty ekran
 • aż osiem przyborów do notowania
 • bardzo przemyślany design (podstawki)
 • dobrze zaprojektowany rysik WACOM
 • bardzo cienka obudowa

Note Air

 • możliwość odświeżania strony z poziomu aplikacji notatnik oraz przenoszenia paska zadań
 • dużo kolorów narzędzi oraz grubości kreski
 • możliwość tworzenia tekstu elektronicznego oraz figur geometrycznych
 • rozbudowane możliwości konwersji tekstu
 • możliwość dodawania obrazów do tekstu
 • możliwość dostosowania paska zadań do własnych potrzeb

 

Specyfikacja techniczna

Na koniec przedstawiamy specyfikację techniczną obu modeli:

Onyx Boox Note Air reMarkabe 2
Podświetlenie Tak Nie
Procesor Qualcomm Octa-core (Cortex-A72 + Cortex-A55)- 8 rdzeni 1.2 GHz dual core ARM
Pamięć RAM i wewnętrzna 3GB LPDDR4

32 GB (eMMC)

1 GB LPDDR3 SDRAM

8 GB 

Łączność Wi-Fi 2.4GHz and 5GHz

Bluetooth 5.0

USB-C

Wi-Fi 2.4GHz and 5GHz

USB-C

Bateria 3000 mAh 3000 mAh
Obsługiwane pliki PDF , TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, DOC, DOCX, PRC, MOBI, CHM, PDB, DOC, EPUB, JPG, PNG, GIF, BMP, PDF, DjVu, MP3.

DOC, DOCX wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania

PDF, ePUB
System operacyjny Android 10 Codex
Obsługa zewnętrznych aplikacji Tak Nie
Przeglądarka internetowa Tak Nie
Wyjście słuchawkowe Tak Nie
Wymiary i waga 229,4 x 195,4 x 5,8mm

420 g

187 x 246 x 4.7 mm

403.5 g 

 

Jak widać Onyx Boox Note Air ma dużo szersze zastosowanie od reMarkable 2. Umożliwia nie tylko wygodne notowanie oraz pisanie, ale też korzystanie z setek aplikacji dostępnych w Google Play oraz czytanie bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Do tego otrzymamy również podświetlenie ekranu z regulacją barwy, mikrofon oraz głośnik. Z kolei reMarkable 2 pozwala na notowanie i czytanie e-booków w dwóch formatach, a jego głównym atutem jest chropowaty ekran.

ReMarkable można sprowadzić zza granicy, jego cena to 399$ + 59$ za rysik. Czyli łącznie ok. 2060 + koszty zagranicznej przesyłki. Z kolei Onyx Boox Note Air można kupić w Polsce za ok. 2199 zł. Różnica wynosi ok. 139 zł (bez wysyłki), w tej kwocie zyskujemy szereg dodatkowych funkcji oferowanych przez Note Air, usprawniających pracę i naukę. Natomiast jeśli ktoś szuka urządzenia E-Ink tylko i wyłącznie do notowania, to dobrym wyborem będzie reMarkable 2.

11 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o reMarkable 2

Onyx Boox Note Air

15 myśli nt. „Porównanie czytników e-booków z funkcją notowania – reMarkable 2 vs Onyx Boox Note Air

 1. Sylwek

  Dziękuję za porównanie.
  Czy to znaczy że Onyx też nie ma integracji z dokumentami google?

 2. Admin Autor wpisu

  Cieszymy się, jeśli pomoże Panu w wyborze odpowiedniego urządzenia. Autosync dla Dysku Google umożliwia synchronizację lokalnego systemu plików z Dyskiem Google. Ponadto Onyx Boox pozwala na korzystanie z dokumentów Google Docs. Jeśli ma Pan więcej pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: kontakt@czytio.pl lub telefonicznego. Pozdrawiamy.

 3. rafi

  mam zasadnicze pytanie do obu urządzeń, czy są wersje dla leworęcznych? pisząc lewą ręką np w Onyx mam ramkę pod ręką, trzymam go prawą ręką, gdzie nie ma ramki. Można je obsługiwać „do góry nogami”?

 4. Admin Autor wpisu

  Onyx Boox Note Air posiada G-sensor (akcelerometr), który pozwala obracać obraz na urządzeniu o 360 stopni, zatem jest dostosowany do potrzeb osób leworęcznych. Z kolei reMarkable 2 umożliwia przesuwanie paska narzędzi z prawej na lewą stronę i odwrotnie, ale niestety tylko w aplikacji notatnik i książkach (trzeba zaznaczyć tę opcję w ustawieniach głównych). Jeśli ma Pan więcej pytań zapraszamy do kontaktu mailowego (kontakt@czytio.pl). Pozdrawiamy.

 5. Karol

  Cena remarkable 2 z wysyłką do Polski i wszystkimi podatkami to już 399 euro +59euro za rysik. To też wychodzi ponad 2000PLN

 6. Grzegorz

  Witam,
  3 krótkie pytania:
  1. Czy Note Air jest w stanie poprawnie obsłużyć Google Calendar, synchronizacja itd?
  2. Czy „śliski” ekran nie przypomina zbytnio pisania na zwykłym tablecie?
  3. Czy może jest porównanie e-ink tabletów ze zwykłym np. Ipad’em czy też Galaxy Tab?

 7. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry,
  Ad 1. Prosimy o kontakt na adres pomoc@71media.pl – postaramy się przetestować dla Pana tę aplikację.
  Ad 2. Naszym zdaniem ekran Onyx Boox Note Air jest bardziej matowy i sprawia inne wrażenie podczas pisania niż w przypadku tradycyjnych tabletów, jednak są to subiektywne odczucia.
  Ad 3. Tablety i czytniki e-booków to urządzenia, których nie powinno się porównywać. Służą one różnym celom.
  Technologia E-ink jest przeznaczona do czytania dużych ilości tekstu i robienia notatek, pozwalając oczom odpocząć od ekranów LCD. Jednak jeśli potrzebujemy urządzenia do oglądania filmów, kolorowych obrazów i gier, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie klasyczny tablet. W serwisie YouTube można znaleźć porównania tego modelu z tabletami, jednak nie zawsze biorą one pod uwagę wszystkie czynniki.

  Pozdrawiamy.

 8. Grzegorz

  Dziękuję za szybką odpowiedź, skontaktuje się z państwem odnośnie testu aplikacji Google jednak mam jeszcze jedno małe pytanie 🙂 Czy różnica w pisaniu między Note 3 i Note Air jest na tyle odczuwalna, że warto rozważyć zakup tego pierwszego (droższego)? Znam różnice parametrów obu tych urządzeń jednak chciałbym poznać opinię na temat samego pisania.

 9. Admin Autor wpisu

  Cała przyjemność po naszej stronie. Naszym zdaniem nie ma różnicy w pisaniu/notowaniu między Note 3 i Note Air. Jedyna różnica jest taka, że Note Air w zestawie posiada rysik bez gumki u góry. Tutaj przykładowe porównanie wideo: https://youtu.be/j3SCESODiu8?t=908.
  Pozdrawiamy.

 10. Piotr

  Osobiście trafiłem tutaj bo szukałem więcej info o reMarkabe. Zainteresował mnie, bo podobno działa na nim pełnoprawny Linux zamiast okrojonego Androida.
  Znaczyło by to jednak, że ta tabelka ze specyfikacją jest jednak niesamowicie wybrakowana: Przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby używać dokumentów w innych formatach, i tym bardziej zewnętrznych aplikacji.

  (2 minuty Googlowania i jest: https://github.com/reHackable/awesome-reMarkable – wielostronna lista poradników i narzędzi)

 11. Admin Autor wpisu

  Panie Piotrze, w naszych artykułach uwzględniamy tylko to, co faktycznie oferuje producent, a nie „obejścia” stworzone przez użytkowników. Już na początku przesłanego przez Pana artykułu możemy przeczytać: „No project here is affiliated or endorsed by reMarkable AS. If you modify your device official support might refuse to help you.”. Nie każdy użytkownik chce ponosić ryzyko oraz poświęcać czas na tego typu tricki. Prawdopodobnie bezpieczniej i wygodniej kupić za podobną cenę urządzenie, które oferuje takie funkcje oficjalnie. Pozdrawiamy.

 12. Piotr

  Drodzy Państwo, sprzedajecie na allegro czytniki ONYX, w związku z czym cały artykuł nie jest bezstronny i skłania do zakupu tej , że jednostki.. nie ma tutaj nic wspólnego z obiektywizmem.

 13. Admin Autor wpisu

  Panie Piotrze, niestety to niemożliwe, aby tego typu artykuł był w 100% obiektywny, ponieważ każdy użytkownik ma inne preferencje i zwraca uwagę na inne aspekty. Staraliśmy się w nim ukazać cechy każdego z urządzeń tak, aby przyszli użytkownicy mogli podjąć samodzielnie decyzje. To, że mamy w ofercie czytniki marki Onyx Boox nie jest tajemnicą, są one również dostępne w naszym sklepie internetowym. Jednak zawsze uczciwie informujemy Klientów o potencjalnych wadach i zaletach każdego modelu i czytników e-booków w ogóle. Pozdrawiamy.

 14. Marek P

  Dzień dobry, dziekuje za fajne porownanie. Czy onyx boox obsłuży onenote w rozsadny sposob ? Tzn czy moge zainstalowac sobie ta aplikacje ze swojego pakietu officr 365 i notowac w niej i bedzie to synchronizowane? Internet malo mowi na ten temat a akurat mam na wakacjach tylko telefon wiec to utrudnia czytanie. Bede wdzieczny za odpowiedz , pozdrawiam.

 15. Admin Autor wpisu

  Dzień dobry, cieszymy się, że nasze porównanie okazało się dla Pana przydatne. Onyx Boox obsługuje One Note, jednak podczas odręcznego pisania występuje drobne opóźnienie. Tak, możliwa jest synchronizacja w czasie rzeczywistym. Reasumując, korzystanie z One Note jest możliwe, ale znacznie przyjemniej notuje się w domyślnym notatniku, z którego pliki również można eksportować np. na dysk w chmurze. Jeśli ma Pan więcej pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: kontakt@czytio.pl lub telefonicznego. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *