Elektroniczny notatnik z ekranem E-Ink – idealny do pracy zdalnej

Praca zdalna dla niektórych stała się już codziennością. Od rana do wieczora przed ekranem LCD. Brzmi znajomo? Problemy ze snem i ból oczu? To wszystko może być przyczyną ciągłego patrzenia w monitor. Dlatego warto pomyśleć o czytniku e-booków, który sprawdzi się w roli elektronicznego notatnika, bez nadmiernego obciążania wzroku. Jak w tej roli poradzi sobie 7,8-calowy Onyx Boox Nova 2?

Onyx Boox Nova 2 czytnik do pracy zdalnej

Onyx Boox Nova 2 dopiero co zadebiutował na rynku. To urządzenie, które świetnie nada się do tworzenia cyfrowych notatek, ale nie tylko. Posiada też najnowszy Android 9.0, bardzo mocny procesor oraz inne funkcjonalności nietypowe dla standardowych czytników e-booków, jednak dzisiaj skupimy się na notowaniu. Czytnik wyposażony jest w pojemnościowy ekran dotykowy oparty na szkle i aktywną warstwę digitizera WACOM, dzięki czemu można robić notatki za pomocą rysika. Jak sprawdza się w praktyce?

Ekran i rysik mają ponad 4096 stopni czułości na nacisk, co oznacza, że ​​lekkie naciśnięcie spowoduje uzyskanie bardzo cienkich linii. Jeśli naciśniemy mocniej, linie staną się grubsze i wyraźniejsze. Na górze rysika znajduje się gumka, wystarczy nacisnąć, aby usunąć dowolne zapiski.

Onyx Boox Nova 2 funkcje

Aplikacja do robienia notatek domyślnie zainstalowana na czytniku w pełni spełnia swoje zadanie. Jednak istnieje także możliwość pobrania swojej ulubionej aplikacji za pośrednictwem Google Play.

Do wyboru jest kilka różnych narzędzi o różnym stopniu grubości. Pędzel służy przede wszystkim do tworzenia grubych linii lub do cieniowania podczas rysowania. Z kolei ołówek sprawdzi się do tekstu lub drobnych szczegółów. Daje to użytkownikowi ogromną liczbę możliwości notowania, jak i rysowania – od dzieł sztuki, przez rysunki anime, krajobrazy i martwą naturę. Istnieją również geometryczne kształty i linie, które można obracać, skalować lub dowolnie odwracać.

Poza tym Onyx Boox Nova 2 może zaoferować także sporo odcieni czerni i szarości. Rysik można ustawić na czarny, ciemnoszary, średni szary, biały, czerwony, zielony i niebieski. Kolory RGB nie są widoczne na ekranie, ale jeśli eksportujemy notatkę jako plik PNG lub PDF, a następnie prześlemy ją na komputea PC / MAC / smartfona, to pojawią się kolory. Notatki można tworzyć zarówno na pustym, białym ekranie, jak i na dedykowanych szablonach.

Onyx Boox Nova 2 to czytnik z nieco większym ekranem, dzięki czemu notowanie na nim jest naprawdę wygodne. Równocześnie mieści się do plecaka lub torby – można go traktować podobnie jak tradycyjny notes. A wszystko to przy minimalnym obciążeniu wzroku, no i oczywiście bez marnowania papieru!

Onyx Boox Nova 2

Źródło: goodereader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *