E-ink w muzeum

Historia Estonii teraz w wersji e-papierowej.

Niedawno otwarte Estońskie Muzeum Narodowe korzysta z technologii e-ink w celu zapewnienia ciekawszych wrażeń odwiedzającym. Galerie prezentowane w czasie rzeczywistym, interaktywne etykiety i mapy na ekranach e-ink. To wszystko do zobaczenia w nowym muzeum.

Mieszczące się w wysokim na 355m szklanym budynku na terenie byłej radzieckiej bazy wojskowej, muzeum o powierzchni 34 000 m kw. wymaga czegoś więcej, niż tylko statyczne zdjęcia.

Dyrekcja wybrała technologię papieru elektronicznego, aby wzbogacić doświadczenia gości instalując ponad 600 ekranów e-ink, wyświetlających obrazy z przestrzeni wieków. Instalacja wyświetlaczy wpisuje się w idee inteligentnego muzeum XXI wieku. Ekrany prezentują opisy eksponatów oraz multimedialną zawartość.

Indywidualne doświadczenie

Muzea ewoluowały na przestrzeni czasu, dzisiaj używają nowoczesnych technologii aby stworzyć dla każdego indywidualną, edytowalną zawartość, a w tym właśnie pomocna jest technologia e-ink.

Etykiety e-ink są cienkie i lekkie, zużywają energię tylko kiedy zmienia się ich zawartość, co pozwala na bardzo długą pracę. Wraz z łącznością bezprzewodową są łatwe do odczytu dla audioprzewodników.

Muzeum Narodowe używa aktualnie 32, 9.7 i 6 calowych ekranów do prezentowania opisów, map i innych informacji.

Dzięki zastosowaniu technologii RFID pozwalają one spersonalizować doświadczenia odbiorców na np. przez zmianę języka, a dzięki zasilaniu PoE pozwalają zminimalizować ilość okablowania do minimum.

Muzeum otwarto 1 października 2016 roku.

Źródło: https://www.visionect.com/blog/estonian-museum-on-eink

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *