Nowy PocketBook Basic Touch 2 – o klasę wyżej

Nowy PocketBook Basic Touch 2 – o klasę wyżej

Od 21 listopada w sprzedaży dostępny będzie nowy sześciocalowy czytnik z wyświetlaczem E Ink Carta™ – PocketBook Basic Touch 2. Producent ustalił cenę debiutanta na 399 zł.

Wygodny i intuicyjny w użytkowaniu PocketBook Basic Touch 2 został wyposażony we wszystkie podstawowe funkcje zapewniające komfortową e-lekturę. Zwiększony kontrast pomiędzy czernią czcionek, a bielą tła oraz wyższa rozdzielczość ekranu, sprawiają wrażenie czytania tekstu na tradycyjnym papierze.

625

 

Technologia wykorzystana w wyświetlaczu (E Ink Carta™) niesie ze sobą także dodatkowe korzyści – ekran jest matowy, nie odbija światła, a dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo dla wzroku.

Nowy czytnik dysponuje 8 GB pamięci wewnętrznej (rozszerzanej do 32 GB dzięki karcie microSD), w której można przechować biblioteczkę zawierającą ponad 2000 tytułów. Jeśli te podręczne zasoby okażą się niewystarczające, wystarczy skorzystać z wbudowanego modułu Wi-Fi i bezprzewodowo połączyć się z usługą Dropbox, Send-to-PocketBook lub PocketBook Sync, aby wzbogacić się o kolejne e-booki. Wydajny procesor o częstotliwości 1 GHz oraz 256 MB pamięci RAM zadbają o sprawną pracę czytnika.

Urządzenie znacząco ułatwi wybór lektur, ponieważ PocketBook Basic Touch 2 obsługuje 18 formatów plików tekstowych, a dodatkowo umożliwia wyświetlanie plików graficznych w czterech najpopularniejszych formatach. Czytnik dysponuje także pakietem słowników, które pomogą w czytaniu literatury obcojęzycznej.

Dostępny w klasycznej czerni, ważący zaledwie 180 gramów, PocketBook Basic Touch 2 można obsługiwać zarówno z poziomu wyświetlacza, jak i za pomocą przycisków umieszczonych pod ekranem urządzenia. Funkcjonalne, praktyczne i poręczne urządzenie uprzyjemni miłośnikom e-czytania jesienne popołudnia.

One thought on “Nowy PocketBook Basic Touch 2 – o klasę wyżej

  1. anonim

    Jak dla mnie fragment o Dropboxie jest totalną bzdurą. Dropbox to synchronizacja urządzenia i chmury. Co ma być synchronizowane, jeżeli na urządzeniu nie ma już miejsca? Możliwe, że coś przegapiłem w wiedzy o Dropboxie. W takim przypadku będę wdzięczny za zapoznanie mnie z nieznaną mi funkcjonalnością Dropboxa. Myślę, że pozostałe wymienione usługi również są przywołane bezzasadnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *