Następca ekranu E-ink Pearl? E-Ink Carta- zapowiedź

Firma E-Ink planuje wydać następcę ekranu E-ink Pearl. Najnowszy  wyświetlacz ma się pojawić na rynku do końca br. Co będzie nam oferować ekran najnowszej technologii?

Źródło:www.amazon.com

Na początku lipca David Carnoy z CNET zamieścił informację na temat rozmowy z przedstawicielami firmy E-ink, która m.in. produkuje ekrany dla najpopularniejszych marek czytników e-booków.

Najbardziej interesującym fragmentem artykułu jest informacja, że firma E-ink zamierza wprowadzić następcę ekranu Pearl, który obecnie jest stosowany w większości czytników e-booków na całym świecie.

 

Czym E-Ink Pearl 2 różni się od swoich poprzedników?

Szczegóły na temat nowej generacji ekranów E-Ink są niewielkie. Niemniej jednak dyrektor ds. zarządzania produktem, Giovanni Mancini, w wywiadzie z CNET ujawnia kilka informacji.

 

Trekstor ghosting Źródło:www.swiatczytnikow.pl

Rzadszy ghosting, czyli E-Ink Regal

Według zapewnień Manciniego, firma E-Ink opracowała nową technologię zmniejszającą ilość ghostingu od strony do strony.

Tzw. ghosting to pozostawianie fragmentu atramentu z poprzedniej strony, jest to typowe dla papieru elektronicznego. W celu zlikwidowania zjawiska niezbędne jest odświeżenie ekranu, podczas którego przez ułamek sekundy ekran pojawia się w negatywie. Odświeżanie  nieco spowalnia pracę urządzenia.

Obecnie  w  czytnikach całkowite odświeżanie można ustawić według indywidualnych preferencji (co 1, 3, 5 stron), jednak zazwyczaj po 5 stronach odświeżenie to konieczność. Nowa generacja ekranów E-Ink ma pozwolić na przeczytanie do 100 stron bez potrzeby odświeżania ekranu.

Kontrast

Inne szczegóły jakie znamy na temat nowej technologii E-Ink Carta to nieco poprawiony kontrast oraz lepsza wydajność optyczna, która lepiej współpracuje z ekranami o wyższej rozdzielczości.

Podsumowanie

Na tym etapie firma E-Ink nie ujawnia wielu szczegółów na temat następcy E-Ink Pearl. Niemniej jednak informacja na temat ghostingu jest jedną z kluczowych.

Zmiana konieczności odświeżania stron z 5 do 100 to znaczna poprawa w stosunku do obecnej technologii. Spowoduje to  płynniejszą zmianę stron, szybszą pracę urządzenia, a także wydłuży żywotność baterii.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze czytniki z nowym ekranem pojawią się na rynku w okolicach Bożego Narodzenia.

Edit z 17 września 2013:

Następca E-Ink Pearl będzie nosił nazwę E-Ink Carta.

Oprócz wymienionych wyżej cech, ekrany w nowej technologii mają zapewniać o 50 % lepszy kontrast oraz o 20 % wyższy współczynnik odbicia w stosunku do swoich poprzedników.

Ponadto, kontrast E-Ink Carta ma wynosić 15:1 (dla porównania w starszych ekranach: Vizplex 7:1, Pearl 10:1).

Producent zapewnia niezwykłą trwałość najnowszego ekranu- 5 lat bądź 10 milionów odświeżeń.

E-Ink Carta zadebiutuje w najnowszym czytniku firmy Amazon, Kindle Paperwhite 2, którego wejście na rynek zapowiedziane jest na drugą połowę października 2013.

Natomiast technologia E-Ink Regal redukująca efekt ghostingu może być użyta również w ekranach E-Ink poprzedniej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *