Magazyn „W punkt”- do pobrania za darmo w czytio.pl

Z przyjemnością donosimy, że kilka dni temu na naszej stronie pojawił się i będzie już nam stale towarzyszyć magazyn „W punkt”, który można pobrać za darmo w formacie ePub.

O piśmie słów kilka

„W punkt” to pierwszy w Polsce społeczno-polityczny magazyn przeznaczony wyłącznie na urządzenia mobilne.

Miesięcznik podejmuje tematy społeczne, zwłaszcza w trójkącie: społeczeństwo –technologie – wartości, sprawy dialogu międzypokoleniowego, a także polityczne, kulturalne oraz biznesowe.

Magazyn powstał w wyniku niezależnej, oddolnej inicjatywy. Zawiera teksty publicystyczne (w tym wywiady, reportaże, eseje) oraz krótsze felietony (społeczny, polityczny, kulturalny, biznesowy, motoryzacyjny, o sprawach zagranicznych), ponadto recenzje książek, seriali, aplikacji mobilnych,wybór ciekawych filmów z You Tuba.

W zespole redakcyjnym „W Punkt” są Sebastian Duda, Rafał Hetman, Miłada Jędrysik, Emilia Kolinko, Jarosław Marczuk, Maciej Okraszewski, Anna Mateja, Ewa Rżysko, Barbara Szelewa, Olgierd Świda i Wojciech Załuska. Naczelnym i wydawcą jest Jakub Halcewicz-Pleskaczewski.

 

W punkt numer premierowy

Po swojej premierze magazyn „W Punkt” zajmował miejsce w ścisłej czołówce listy darmowych aplikacji App Store w kategorii News. Powędrował także do pierwszej dziesiątki wszystkich darmowych aplikacji.

W pierwszym numerze m.in. „Wzmocnić Facebookową demokrację”, „Państwo jest nasze”, „Na silniku Smoleńskim” oraz „Pakt jak poseł na sejm kulturalny”.

 

Najnowszy numer

Aktualnie pojawił się drugi numer, a w nim:

„Jeden mandat nie wystarczy”

Przez okręgi jednomandatowe może dojść do pęknięcia kraju – mówi prof. Tomasz Żukowski

Polemika: „Z państwem czy bez”

Rafał Hetman: Wolę umowy śmieciowe, nie umiem zaufać państwu Miłada Jędrysik: Rzeczy wspólne. Niski kapitał społeczny – to nasza wina

„Biznes jak miłość”

Zburzmy mur między światem prywatnym i zawodowym – doradza coach Olgierd Świda

„In vitro i zapomniana teologia”

Skąd w Kościele ta obsesja natury? – zastanawia się w Sebastian Duda

„Sen o wspólnocie”

Letnie festiwale muzyczne to jedno z najbardziej pogmatwanych zjawisk dekady– ocenia Joanna Derkaczew

Oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Darmowa gazeta do pobrania na naszej stronie znajduje się w formacie ePub.

Czytio.pl wspiera młodych pisarzy

W tym tygodniu na naszej stronie pojawił się także ebook „Sztuka życia”, który otrzymaliśmy od Pana Jakuba Stępień. Zachęcamy do lektury tej filozoficznej książki, a zarazem do współpracy z nami. Z przyjemnością opublikujemy na naszej stronie ciekawe książki czy czasopisma.

One thought on “Magazyn „W punkt”- do pobrania za darmo w czytio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *