PocketBooki na każdą kieszeń

Firma PocketBook zapowiedziała pojawienie się dwóch nowych modeli, 515 Mini oraz Color Lux. Oznacza to, że wkrótce na rynku będziemy mieli, aż 7  czytników tej marki. W związku z różnymi rozmiarami urządzeń oraz odmiennymi przedziałami cenowymi śmiało możemy powiedzieć, że pocketbooki są na każdą kieszeń 🙂 . Wobec mnogości wyboru jaki oferuje nam firma, postanowiliśmy wziąć pod lupę ceny czytników PocketBook oraz inne cechy jakimi się od siebie odróżniają.

 

515 Mini- prawdziwy POCKETbook wśród Pocketbooków

Zaczniemy od modelu 515 Mini, który jest najtańszym oraz najmniejszym czytnikiem firmy PocketBook. Jest to również jedno z najsmuklejszych urządzeń na rynku czytników.  5-calowy ekran, niewielkie rozmiary oraz ultracienki panel, sprawiają, że model 515 Mini jest maksymalnie mobilnym urządzeniem.

Cena PocketBook Mini 515 to zaledwie 289 złotych.

Dostępne kolory: czarny, biały, morski.

Dla kogo jest PocketBook Mini?

Wyróżniającą cechą modelu 515 Mini są wspomniane niewielkie rozmiary oraz lekkość. Dlatego też, doskonale sprawdzi się dla osób, które zamierzają czytać przede wszystkim „w ruchu”. Jeśli często podróżujesz komunikacją miejską, załatwiasz różne sprawy tracąc w kolejkach mnóstwo czasu, z pewnością model 515 będzie dla Ciebie dobrym wyborem.

PocketBook Mini jest niewiele większy od standardowych telefonów komórkowych. W związku z tym, rzeczywiście można się z nim nie rozstawać.

PocketBook Mini dopiero pojawi się na rynku za kilka tygodni. W naszym sklepie ruszyła już przedsprzedaż 515 Mini. Według zapowiedzi producenta możliwe jest pojawienie się wersji PocketBooka 515 z modemem Wi-Fi.


PocketBook 613- prosty, intuicyjny

Model 613 posiada 6-calowy, niedotykowy ekran E-Ink. Jest to jeden z najlepszych czytników w kategorii jakość-cena.

Cena PocketBook 613 to 329 złotych.

Dostępne kolory: czarny, biały.


Dla kogo jest PocketBook 613?

Czytnik 613, podobnie jak powyżej opisany model, posiada podstawowe funkcje niezbędne do czytania e-publikacji. Cechuje go prosta i intuicyjna obsługa. Zatem będzie idealny dla osób, które nie miały wcześniej styczności z czytnikiem e-booków, osób starszych, a także dla ludzi preferujących prostotę oraz funkcjonalność.

 

622 Touch- czytnik z dotykowym ekranem

PocketBook 622 to już bardziej zaawansowany czytnik. Główną zmianą w stosunku do podstawowych modeli jest ekran. PocketBook Touch posiada bowiem dotykowy panel. Co więcej, ekran to E-Ink Pearl  ( zamiast E-Ink Vizplex zawartego w podstawowych modelach), który w teorii poprawia kontrast ekranu, dzięki temu tekst jest czytelniejszy i jeszcze bardziej przyjazny dla oczu. My jednak w praktyce nie zauważamy wielkiej różnicy pomiędzy ekranami. Kolejnym dodatkiem jest moduł Wi-Fi.

Cena PocketBook 622 Touch to 499 złotych.

Dostępne kolory: czarny, biały.


 Dla kogo jest PocketBook Touch?

Model 622 jest dla bardziej wymagających osób, które lubią dotykową obsługę urządzeń. Dzięki dotykowemu interfejsowi wygodniejsze jest zaznaczanie notatek oraz szybsze tłumaczenie słów w tekście. Dlatego też PocketBook Touch przyda się osobom wykorzystującym czytnik również do celów naukowych oraz czytającym zagraniczne treści.

 

623 Touch Lux- czytnik z podświetleniem

Kolejny model marki PocketBook również należy do grupy  zaawansowanych czytników. Touch Lux jest niemalże identyczny jak  jego poprzednik 622 Touch i nie tylko mowa o aspektach wizualnych. PocketBook Lux został wzbogacony o podświetlany ekran E-Ink Pearl HD. Warto dodać, że możliwa jest regulacja oraz całkowite wyłączenie oświetlenia.

Cena PocketBook Touch Lux to około 630 złotych.

Dla kogo jest PocketBook 623 Lux?

Model z podświetleniem będzie zbawieniem dla osób, które często czytają w słabo oświetlonych warunkach (np. wieczorem w pociągu) bądź nocą. Czytnik Touch Lux z pewnością docenimy również podczas długich zimowych wieczorów.

 

Pro 912- czytnik z dużym ekranem

PocketBook Pro 912 spośród standardowych czytników wyróżnia duży, 9,7 ekran.  W celu dokładniejszej obsługi dotykowego interfejsu, do zestawu z czytnikiem firma PocketBook dorzuciła rysik.

Cena Pro 912 to około 900-1000 złotych.

Dla kogo jest PocketBook Pro 912?

Duży ekran 912 pozwala na wygodniejsze odczytywanie plików w formacie PDF, dlatego też przyda się osobom, które często korzystają z tego typu plików, a także magazynów, gazet oraz innych plików zawierających wykresy. Zwolennikami czytników z dużym ekranem są także osoby, które preferują obszerniejszy tekst na ekranie i rzadsze przewracanie stron.

PocketBook Pro 912 został wycofany z dystrybucji w naszym sklepie.

 

Color Lux- czytnik z kolorowym ekranem oraz podświetleniem

PocketBook C801 to jedyny czytnik na rynku z 8-calowym, kolorowym ekranem E-Ink z podświetleniem. Rozmiar ekranu w Color Luxie to kompromis pomiędzy standardowymi 6-calowymi czytnikami, a większymi 9,7-calowymi. Nietypowy rozmiar ekranu wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. Czytnik wciąż pozostaje mobilnym urządzeniem, natomiast czytanie treści jest bardziej komfortowe.

Cena Color Lux to  1099 złotych

Dostępne kolorowy: czarny, biały.


Dla kogo jest Color Lux?

W związku z kolorowym ekranem, Color Lux jest dla osób, które oprócz tradycyjnych treści często czytają magazyny, książki z ilustracjami, pliki PDF bogate w różne grafiki oraz korzystają na czytniku ze stron www. Nareszcie wszystkie te treści można będzie ujrzeć w pełnej okazałości, czyli w kolorowej wersji.

Model C801 będzie również doskonałym prezentem dla dzieci, które mogą na nim przeglądać kolorowe bajki, komiksy, a także skorzystać z kolorowanki, która jest jedną z nowych aplikacji dostępnych na tym urządzeniu.

Naturalnie dzięki większemu ekranowi, PocketBook Color, perfekcyjnie poradzi sobie z odczytywaniem plików PDF.

Czytnik PocketBook Color Lux dopiero pojawi się na rynku za kilka tygodni. W naszym sklepie ruszyła już przedsprzedaż tego modelu.

 

Podsumowanie

Jeśli zaczynamy swoją przygodę z czytnikami, zakup odpowiedniego dla nas modelu nie należy do prostych rzeczy. W szczególności w przypadku kiedy mamy szeroki wybór. Ważne jest, aby przed zakupem zastanowić się czego oczekujemy od urządzenia, aby nie żałować swojego wyboru. Mamy nadzieję, że nasza krótka charakterystyka modeli marki PocketBook ułatwi wybór osobom zamierzającym kupić czytnik tej firmy. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu kontakt@czytio.pl

 Ceny czytników w artykule pochodzą ze strony czytio.pl, w innych sklepach cena ta może się wahać +/- 50 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *