IFA 2013: Nakładka E-ink na smarfton, czyli PocketBook CoverReader

Firma PocketBook zaprezentowała, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów IFA w Berlinie, prototyp PocketBook CoverReader czyli nakładkę E-Ink na smartfon.

PocketBook CoverReader to lekka i cienka nakładka na telefon, posiadająca ekran E-Ink o wielkości 4,8” i rozdzielczości 800 x 600.  Jak dotąd powstała tylko nakładka na smartfon Samsung Galaxy S4.  PocketBook CoverReader nakłada się na tylną część obudowy, natomiast główna część to odchylana okładka PocketBook E-Ink.  Najbardziej komfortowe jest przewrócenie okładki na tył telefonu. Ekran nakładki PocketBook CoverReader nie jest dotykowy, strony książki zmienia się za pomocą przycisków głośności.

Nakładka PocketBook E-Ink to doskonałe uzupełnienie smartfonu, dzięki której możemy czytać ebooki jak na ekranie prawdziwego czytnika.  Według zapewnień producenta, na ekranie CoverReader można również bez problemu odczytywać wiadomości SMS oraz maile, przeglądać dokumenty  oraz strony internetowe.  Do czytania ebooków niezbędna jest aplikacja PocketBook.

Przedstawiciele firmy PocketBook zapowiadają powstanie nakładki CoverReader na inne urządzenia marki Samsung.  Co więcej, firma planuje nawiązać współprace z takimi markami jak HTC czy Sony.

My już nie możemy się doczekać wejścia nakładki PocketBook E-Ink na polski rynek. Pod znakiem zapytania jednak stoi cena PocketBook CoverReader. Obawiamy się, że może być za wysoka, choć na ten temat nie podano jeszcze żadnych informacji.

Co Wy myślicie o najnowszym pomyśle marki PocketBook?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *