Czytniki e-booków w muzeum czyli wystawa pt. Od tabliczki glinianej do e-papieru

Od lutego do 4 maja w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa podczas wystawy pt. Od tabliczki glinianej do e-papieru można zobaczyć udostępnione przez nas czytniki e-booków i nie tylko…

czytniki e-booków w muzeum wystawa od tabliczki glinianej do e-papieru

czytniki w muzeum

Od lutego do 4 maja w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa ma miejsce wystawa pt. „Od tabliczki glinianej do e-papieru”. Jest to prezentacja poświęcona historii książki od najwcześniejszych zapisów, aż po współczesne formy tekstów. Wśród eksponatów można między innymi zobaczyć okucia ksiąg, przybory pisarskie,  zwój pergaminowy zabytki piśmiennictwa z różnych stron świata, stare urządzenia drukarskie. Do najciekawszych i nielicznych w Polsce zabytków należy gliniana tabliczka z pismem klinowym sprzed 3300 lat, pochodząca z terenów dzisiejszej Turcji.

PocketBooki w muzeumczytniki e-booków pocketbook

Podczas wystawy można również zobaczyć udostępnione przez nas czytniki e-booków: PocketBook 912, PocketBook Color Lux, PocketBook 624 Basic Touch oraz PocketBook 515 Mini. Mieszkańców okolic Dzierżoniowa oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Muzeum.

PocketBook Mini w muzeum

od tabliczki glinianej do e-papieru czytniki czytio.pl w muzeum

Choć nie przypuszczaliśmy, że czytniki e-booków w muzeum pojawią się tak szybko  😉 cieszymy się, że choć trochę mogliśmy się przyczynić do powstania wystawy. Oby coraz więcej tego typu inicjatyw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *