Czytniki e-booków w muzeum czyli wystawa pt. Od tabliczki glinianej do e-papieru

Od lutego do 4 maja w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa podczas wystawy pt. Od tabliczki glinianej do e-papieru można zobaczyć udostępnione przez nas czytniki e-booków i nie tylko…

czytniki e-booków w muzeum wystawa od tabliczki glinianej do e-papieru

czytniki w muzeum

Od lutego do 4 maja w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa ma miejsce wystawa pt. „Od tabliczki glinianej do e-papieru”. Jest to prezentacja poświęcona historii książki od najwcześniejszych zapisów, aż po współczesne formy tekstów. Wśród eksponatów można między innymi zobaczyć okucia ksiąg, przybory pisarskie,  zwój pergaminowy zabytki piśmiennictwa z różnych stron świata, stare urządzenia drukarskie. Do najciekawszych i nielicznych w Polsce zabytków należy gliniana tabliczka z pismem klinowym sprzed 3300 lat, pochodząca z terenów dzisiejszej Turcji.

PocketBooki w muzeumczytniki e-booków pocketbook

Podczas wystawy można również zobaczyć udostępnione przez nas czytniki e-booków: PocketBook 912, PocketBook Color Lux, PocketBook 624 Basic Touch oraz PocketBook 515 Mini. Mieszkańców okolic Dzierżoniowa oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Muzeum.

PocketBook Mini w muzeum

od tabliczki glinianej do e-papieru czytniki czytio.pl w muzeum

Choć nie przypuszczaliśmy, że czytniki e-booków w muzeum pojawią się tak szybko  😉 cieszymy się, że choć trochę mogliśmy się przyczynić do powstania wystawy. Oby coraz więcej tego typu inicjatyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *