Ruszyła przedsprzedaż: PocketBook 626 Touch Lux 2 oraz PocketBook 614 Basic 2

W poprzednim tygodniu zapowiadaliśmy dwa nowe czytniki firmy PocketBook: model Basic 2 oraz Touch Lux 2, które trafią na polski rynek na początku marca br. Już dziś oba czytniki można zamówić w przedsprzedaży na stronie www.czytio.pl, która potrwa do 6 marca. W tym terminie do każdego zamówienia  dołączane jest etui gratis. Zamówienia będą realizowane w drugim tygodniu marca.

 

PocketBook 626 Touch LuxPrzypomnijmy:

Model 626 Touch Lux to drugiej generacji podświetlany czytnik firmy PocketBook. Tym razem w mocniejszej odsłonie z 20 % wydajniejszym procesorem, 50 % pojemniejszym akumulatorem oraz stuprocentowym zwiększeniem pamięci RAM. Wszystkie te czynniki przekładają się na relatywnie szybszą oraz płynniejszą pracę urządzenia. Ponadto wspomniane cechy zostały zamknięte w jeszcze cieńszej obudowie (8,3 mm). Cena PocketBook 626 Touch Lux 2 to 629 złotych.

PocketBook Basic 2

PocketBok 614 to kolejny czytnik z serii Basic. Oprócz udoskonalonej wydajności model Basic 2 może się pochwalić ekranem E-Ink Pearl oraz anteną Wi-Fi, dzięki której można skorzystać z usługi Send-to-PocketBookCena PocketBook  Basic 2 614 to 339 złotych.

PocketBook 614 Basic 2

Podobne wpisy:
PocketBook 614 Basic 2- zapowiedź
PocketBook 626 Touch Lux 2- zapowiedź

3 thoughts on “Ruszyła przedsprzedaż: PocketBook 626 Touch Lux 2 oraz PocketBook 614 Basic 2

 1. Julek

  Skrupulatnie pomijana jest ważna informacja, że nowy Touch Lux 2 nie posiada opcji odtwarzania dźwięku. Dziwi to, bo, choć nie jest to najważniejsza rzecz w czytnikach, to dla niektórych osób – przydatna. Ta różnica jest subtelnie ukrywana (pomijana) we wszystkich informacjach na temat nowej wersji Touch Lux 2 na stronach czytio.pl czy pocketbook.pl… Różnicę można zauważyć dopiero, gdy analizuje się uważnie specyfikację techniczną produktu. Może warto podawać nie tylko plusy, ale i minusy nowej wersji?

 2. admin Autor wpisu

  Tak, PocketBook 626 nie będzie posiadał odtwarzacza audio. Nie pomijamy informacji celowo, jest to tylko zapowiedź, szczegółowa specyfikacja techniczna znajduje się na stronie produktu. Z doświadczenia wiemy, że rzadko klienci z powodu braku funkcji audio dyskwalifikują czytnik na ogół jest ona tylko miłym dodatkiem. Faktycznie jednak dla niektórych może być istotnym czynnikiem. Po dotarciu nowego czytnika do nas planujemy napisać szczegółowe porównanie między nowym modelem,a jego poprzednikiem (PB 626 vs. PB 623) z pewnością zaznaczymy w nim brak audio w nowym modelu i będziemy pisać zarówno o plusach jak i wadach urządzenia.

 3. dm

  Nie wiem, czy brak audio to taki znowu detal. Ja akurat intensywnie korzystam z Ivony i z powodu takiej możliwości polecałam czytnik wielu osobom, które mają problemy ze wzrokiem oraz zaawansowanym dyslektykom. Bo można trochę sobie poczytać, a trochę posłuchać, jak zabraknie sił na czytanie. Funkcja jest też bardzo przydatna w nauce języków.
  Teraz o mało nie kupiłam najnowszego Pocketbooka, bo w żadnym opisie nie jest powiedziane, że został z czegoś okrojony, tylko że jest doskonalszy pod każdym względem. Na szczęście zadałam sobie trochę trudu, aby pogrzebać w instrukcji.
  No i jestem wkurzona brakiem Ivony, bo właśnie do audio przydałaby się mocniejsza bateria…
  Firma powinna raczej rozreklamować TTS niż z niego rezygnować, bo wiele osób po prostu nie zdaje sobie sprawy z istniejących możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *