PocketBook 614 Basic 2- zapowiedź

Firma PocketBook wprowadza następcę popularnego i niezawodnego modelu 613 Basic. Nowy PocketBook 614 Basic 2 został wzbogacony o ekran E-Ink Pearl, większą moc, pojemniejszy akumulator oraz antenę Wi-Fi. Czytnik zadebiutuje na polskim rynku w pierwszej połowie marca br.

PocketBook Basic 2

Szczerze mówiąc wraz z pojawieniem się 5-calowego czytnika PocketBook 515 Mini oraz dotykowego modelu PocketBook Basic Touch myśleliśmy, że słuch o czytnikach z serii Basic zaginie i nie doczekamy się już następcy PocketBooka 613 Basic. Biorąc pod uwagę popularność tego modelu oraz stosunek jakości do ceny byłoby to dużą stratą. Na szczęścia nie doceniliśmy firmy PocketBook, która nie zapomniała o fanach prostych, podstawowych (choć zarazem niebanalnych i bogatych funkcjonalnie) czytnikach z serii Basic. Przedstawiamy PocketBooka 614 Basic 2.

PocketBook 614 Basic 2

Jaśniejszy powód do czytania

Model 614 jako pierwszy czytnik z serii Basic posiada ekran E-Ink Pearl, który zapewnia relatywnie wyższy kontrast obrazu, a to z kolei przekłada się na bardziej czytelny tekst i większy komfort czytania.

Wielka moc pod osłoną smukłej obudowy

Dodatkowo PocketBook Basic 2 oferuje o 20 % wydajniejszy procesor (1GHz) oraz 100 % więcej pamięci RAM (256MB) w stosunku do swojego poprzednika. Dzięki temu praca z urządzeniem będzie o wiele szybsza i płynniejsza. Ponadto producenci zadbali o pojemniejszy akumulator (1300 mAh). Pomimo wspomnianych udoskonaleń czytnik jest jeszcze smuklejszy- szerokość jego obudowy to zaledwie 8,3 mm (dla porównania grubość obudowy poprzedniego modelu wynosiła 9,7 mm).

PocketBook Basic 2 614

Antena Wi-Fi

PocketBook Basic 2 614 został wyposażony w antenę Wi-Fi, dzięki której możemy połączyć się z Internetem. O ile w czytnikach e-booków nie posurfujemy szybko po stronach Internetowych, nie pooglądamy seriali itp. tak jak w przypadku tabletów. Połączenie z Internetem w PocketBooku 614 przyda nam się do innych rzeczy. Czytnik Basic 2 posiada aplikację służącą do szybkiego przesyłania książek Send-to-PocketBook. Co więcej połączenie z Internetem przyda się również do korzystania z usługi rekomendującej nam książki według naszych preferencji- ReadRate oraz do odczytu wiadomości z kanału RSS.

Niestandardowe standardy

Jak na czytnik firmy PocketBook przystało model Basic 2 obsługuje ponad 20 formatów plików bez potrzeby ich dodatkowej konwersji. Ponadto czytnik oferuje 5-trybów czytania w zależności od typu pliku, w tym tryb reflow świetnie radzący sobie przy obsłudze plików PDF.

Kolejnym plusem wyróżniającym czytniki tej firmy jest dwukrotnie większa pamięć wewnętrzna niż  u większości konkurentów (4GB) oraz możliwość jej poszerzenia do 32 GB.

Jeśli natomiast będziemy na chwilę chcieli odpocząć od czytania możemy rozwiązać sudoku, ułożyć pasjansa lub zagrać w szachy czy też węża.

PocketBook 614 Basic 2

Sugerowana cena PocketBook 614 Basic 2 wynosi 339 złotych.

Podsumowanie

Wielokrotnie otrzymywaliśmy pozytywne opinie na temat czytnika PocketBook 613 Basic. Co więcej jest on najbardziej niezawodnym czytnikiem z naszej oferty. Niemniej jednak po pojawieniu się czytników z ekranami nowszej generacji (E-Ink Pearl) Basic stracił nieco na atrakcyjności. W związku z tym uważamy, że wprowadzenie następcy- PocketBook 614 Basic 2 z ekranem w technologii E-Ink Pearl jest dobrym krokiem na przód firmy PocketBook. Ponadto zwiększenie wydajności oraz pojemności akumulatora urządzenia są kolejnymi cechami wróżącymi sukces nowemu czytnikowi. Kropką nad i jest popularna, nowoczesna aplikacja Send-to-PocketBook. Niestety według zapewnień producentów czytnik nie będzie posiadał usługi PocketBook Dropbox. Niemniej jednak ważne, myślimy, że pojawi się ona wraz z najbliższą aktualizacją oprogramowania.

Uważamy, że PocketBook 614 Basic 2 jest strzałem w dziesiątkę. Jakie jest Wasze zdanie?

PocketBook 614 Basic 2 jest już dostępny w przedsprzedaży, na stronie www.czytio.pl, która potrwa do 6 marca. Warto skorzystać z przedsprzedaży podczas której dołączamy wybrane etui gratis. Zamówienia będą realizowane w drugim tygodniu marca br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *