PocketBook 626 Touch Lux 2 – zapowiedź

W pierwszej połowie marca br. na polskim rynku pojawi się PocketBook 626 Touch Lux 2. Drugiej generacji podświetlany czytnik w stosunku do swojego poprzednika posiada wydajniejszy procesor, więcej pamięci RAM oraz pojemniejszą baterie.

PocketBook 626 Touch Lux 2

Model 626 Touch Lux to drugiej generacji podświetlany czytnik doświadczonej firmy PocketBook. Urządzenie posiada 6-calowy, podświetlany ekran E-Ink Pearl HD o rozdzielczości 1024 x 758. Tradycyjnie czytnik firmy PocketBook obsługuje ponad 20 plików formatów bez potrzeby ich dodatkowej konwersji oraz posiada możliwość poszerzenia pamięci o dodatkowe 32GB. Ponadto oferuje aplikacje służące do przesyłania e-booków bez użycia kabla: PocketBook Dropbox oraz Send-to-PocketBook.

PocketBook Touch Lux 2

PocketBook 626 Touch Lux 2 vs. PocketBook 623 Touch Lux

PocketBook 626 w stosunku do swojego poprzednika oferuje 20 % wydajniejszy procesor (All Winner A13 1 GHz) oraz 100 % więcej pamięci RAM (256MB). Dzięki tym udoskonaleniom czytnik zapewni płynniejsze przewracanie stron oraz szybsze uruchamianie książek, aplikacji oraz samego urządzenia. Dodatkowo model Touch Lux 2 został wzbogacony o 50 % pojemniejszy akumulator (1500 mAh ), który według zapewnień producenta ma pozwolić na przeczytanie nawet do 35 książek na jednym ładowaniu.

PocketBook 626 Touch Lux

Sugerowana cena PocketBook 626 Touch Lux 2 wynosi 629 złotych.

Podsumowanie

Firma PocketBook spóźniła się z wypuszczeniem na rynek swojego pierwszego podświetlanego czytnika o kilka miesięcy w stosunku do takich producentów jak Amazon czy Onyx. Pomimo tego PocketBook 623 Touch Lux już po miesiącu zebrał bardzo dużo pozytywnych recenzji tym samym doganiając, a czasem i przeganiając swoich konkurentów. Recenzenci doceniali przede wszystkim ekran oraz funkcjonalność urządzenia. Trochę gorzej wypadała szybkość działania. Dlatego też uważamy, że nowej generacji PocketBook Touch Lux 2 z usprawnioną wydajnością zdobędzie jeszcze większą rzesze fanów.

A co Wy myślicie o nowym produkcie firmy PocketBook?

PocketBook 626 Touch Lux 2 jest już dostępny w przedsprzedaży, która potrwa do 6 marca. Warto skorzystać z przedsprzedaży podczas której dołączamy wybrane etui gratis. Zamówienia będą realizowane w drugim tygodniu marca br.

4 myśli nt. „PocketBook 626 Touch Lux 2 – zapowiedź

 1. Slacker

  Nadal bez Bluetooth? :-/

  Czy oni w ogóle zamierzają kiedyś wypuścić następcę czytników z serii Pro?

 2. Julek

  W zapowiedzi pominięto ważną informację, że nowy Touch2 nie posiada opcji odtwarzania dźwięku. Dziwi to, bo, choć nie jest to najważniejsza rzecz w czytnikach, to dla niektórych osób przydatna. Ta różnica jest subtelnie ukrywana (pomijana) we wszystkich informacjach na temat nowej wersji Touch Lux 2 na stronach czytio.pl czy pocketbook.pl… Może warto podać nie tylkko plusy, ale i minusy?

 3. admin Autor wpisu

  Tak, PocketBook 626 nie będzie posiadał odtwarzacza audio. Nie pomijamy informacji celowo, jest to tylko zapowiedź, szczegółowa specyfikacja techniczna znajduje się na stronie produktu.
  Z doświadczenia wiemy, że rzadko klienci z powodu braku funkcji audio dyskwalifikują czytnik na ogół jest ona tylko miłym dodatkiem. Faktycznie jednak dla niektórych może być istotnym czynnikiem.
  Po dotarciu nowego czytnika do nas planujemy napisać szczegółowe porównanie między nowym modelem,a jego poprzednikiem (PB 626 vs. PB 623) z pewnością zaznaczymy w nim brak audio w nowym modelu i będziemy pisać zarówno o plusach jak i wadach urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *