CES 2014: Nowości E-Ink

Technologia elektronicznego papieru jest przede wszystkim kojarzona z czytnikami e-booków. Firma E-Ink, z którą współpracują producenci najpopularniejszych czytników, nie spoczywa na laurach. Nieustanie słyszymy o zastosowaniu e-papieru również w innych urządzeniach. Co zaprezentowała firma E-Ink na Targach CES 2014?

yotaphone

Źródło: www.geek.com

Yota Phone

Zaczniemy od smartfonu Yota Phone, o którym po raz pierwszy pisaliśmy niemalże rok temu. Niemniej jednak dopiero w grudniu nastąpiła premiera wspomnianego telefonu z dwoma ekranami (LCD oraz E-Ink). W Polsce z kolei urządzenie dostępne jest dopiero od połowy br. miesiąca niestety w dosyć rażącej cenie 2099 złotych.

Źródło: www.the-digital-reader.com

Źródło: www.the-digital-reader.com

Sony DPT-S1

Z kolejnych znanych już nam urządzeń, na targach pojawił się 13,3-calowy czytnik Sony oraz zegarki czy też raczej smartwatche, których przewagą nad smartwatchami LCD z pewnością będzie długa żywotność baterii.

Źródło: www.tomshardware.com

Źródło: www.tomshardware.com

Metrowy, ultracienki zegar E-Ink

Dużą nowością i to w dosłownym znaczeniu jest Clock One. Zegar ma metr szerokości i prawie w całości jest wykonany w technologii E-Ink. Pomimo dużego rozmiaru grubość zegara to zaledwie 4 mm (dla porównania przypomnijmy, że grubość jednego z najcieńszych czytników e-booków- PocketBooka Basic Touch to 8,3 mm).  Do zalet wynalazku firmy Twelve 24 z pewnością możemy zaliczyć długą żywotność baterii, która ma wytrzymać nawet do roku czasu. Z kolei minusem urządzenia może być cena, która szacowana jest na około 499 $.

Źródło: www.techland.time.com

Źródło: www.techland.time.com

Zawieszka identyfikująca bagaż w transporcie lotniczym

Podczas targów w Las Vegas zaprezentowano także zawieszkę, którą mocuje się przy bagażu w celu identyfikacji go. Informacje znajdujące się na etykiecie można zmieniać za pomocą Bluetooth np. smartfonem. Obecnie nową technologię testuje brytyjska linia lotnicza British Airways.

Źródło: www.tomshardware.com

Źródło: www.tomshardware.com

Inne

Kolejnymi ciekawostkami zaprezentowanymi podczas targów CES 2014 były różnego rodzaju tablice, cenniki, które jak się okazało działają również w niskich temperaturach. Warto przypomnieć również o 4-calowym czytniku Alcatel, któremu poświęciliśmy osobny wpis.

Jak Wam podobają się nowości E-Ink? Gdzie Waszym zdaniem można by jeszcze zastosować tę technologię? My, jak już kiedyś wspominaliśmy, nadal czekamy na pojawienie się bankomatów z ekranem E-Ink, które doskonale sprawdziłyby się podczas słonecznych dni 🙂

4 thoughts on “CES 2014: Nowości E-Ink

 1. Isaak

  Wyświetlacze e-ink doskonale sprawdziły by się w komunikacji miejskiej, elektroniczne tabliczki z rozkładem jazdy na przystankach czy też tablice kierunkowe, nie straszna byłaby im słoneczna pogoda a do tego są wyjątkowo energooszczędnego. Z wykorzystaniem technologii bezprzewodowych ułatwiło by to prace np. ZTM czy innych przewodników a ludzi mieliby aktualne rozkłady.

 2. admin Autor wpisu

  Tak, tabliczki e-ink z rozkładem jazdy byłyby idealne. Wierzymy, że takie zastosowanie e-papieru pojawi się w bliskiej przyszłości.

 3. people search cell phone number

  Once again, GTA sports its own Internet, but don’t worry you do not have to
  find an Internet cafe to surf the web. And most likely, they are land line
  information only. Reverse number lookup services can be establish online and are extremely simple to utilize.

 4. Niche Marketing

  Therefore, here test could be described as carried apart only all the way through certain particular cases.

  Web 2 . 0 allows a person will to come up with strategic partners
  that may possibly save you might precious cash money and evening.
  Novel create software could very well help uou in completing any enigma novel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *