TOP 5 najlepszych e-booków zekranizowanych w 2017 roku!

1.”Tulipanowa gorączka”
Autor: Moggach Deborah

Książka została okrzyknięta światowym bestsellerem i doczekała się ekranizacji. Zatem o czym opowiada? Fabuła historii osadzona jest w XVII- wiecznym Amsterdamie. To na jego urokliwych uliczkach ukazana jest miłość, zdrada małżeńska, kłamstwa, liczne intrygi, piękno, porządnie i chciwość, aż wreszcie gorączka, która ogarnia Holandię w związku z coraz bardziej rosnącymi cenami cebulek tulipanów, za które można kupić niemal wszystko. Historia zaczyna się niewinnie. Oto zamożny kupiec pragnie zyskać nieśmiertelność, dzięki utrwalonemu na płótnie portretowi, na którym znajdzie się wraz ze swą młodą żoną. Zadanie powierza światowej sławy malarzowi, nawet przez chwilę nie podejrzewając, co się z tym wiąże.

Ekranizacji książki podjął się Justin Chadwick znany z filmów m .in: Kochanice króla (2008) czy Mandela: Droga do wolności (2013). Scenariusz napisał Tom Stoppard z pomocą Deborah Moggach.

Więcej informacji o filmie:

gatunek:           Melodramat

produkcja:       USA, Wielka Brytania

premiera:          8 września 2017 (Polska) 13 lipca 2017 (świat)

2.”To”
Autor: Stephen King

W naszym zestawieniu nie zabrakło Najbardziej przerażająca ze wszystkich powieści Stephena Kinga, królującej obecnie w kinach!

Książka opowiada o wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. Wszystko za sprawą „to”.  Tajemnicze bliżej nieokreślone przybiera najróżniejsze postaci: klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. „To” zadomowiło się w kanałach miasteczka Derry w stanie Maine i poluje na dzieci. Tylko one potrafią dostrzec zło dlatego stają do walki z potworem! Mija dwadzieścia kilka lat i „To” znów powraca. Dzieci, które stawiły czoła najgorszemu koszmarowi, są już dorosłe, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by po raz kolejny stawić mu czoła.

Filmową ekranizację wyreżyserował Andres Muschietti znany z filmu Mama (2013), zaś scenariusz napisali: Gary Dauberman, Chase Palmer, Cary Fukunaga.

Więcej informacji o filmie:

gatunek:           Horror

produkcja:       USA

premiera:          8 września 2017 (Polska) 29 sierpnia 2017 (świat)

3. „Mroczna wieża”
Autor: Stephen King

Kolejna ekranizacja książki, która wzbiła się na wyżyny popularności to Mroczna Wieża. Akcja książki toczy się w świecie równolegle istniejącym obok naszego, przypominającym planetę po apokaliptycznej zagładzie.  Tą jałową, spieczoną ziemię przemierza ostatni z klanu rewolwerowiec o imieniu Roland. Ściga on człowieka w czerni, który  posiadł tajemnicę Wieży – mistycznego miejsca, gdzie być może uda się rozwiązać zagadkę czasu czy przestrzeni. Podczas wędrówki spotyka chłopca o imieniu Jake, pochodzącego z Ziemi.

Filmowa adaptacja została wyreżyserowana przez Nikolaja Arcel. Scenariusz do filmu napisali: Arcel Akiva, Goldsman Anders, Thomas Jensen Jeff Pinkner. Film tak, jak książka oddaje klimaty powojennego świata zaludnionego przez mutanty, demony i wampiry, który przemierza Roland w poszukiwaniu Mrocznej Wieży.

Więcej informacji o filmie:

gatunek:           FantasyHorror

produkcja:       USA

premiera:          11 sierpnia 2017 (Polska) 27 lipca 2017 (świat)

Krąg
Autor: Dave Eggers

Kolejną e-bookową pozycją wartą uwagi jest Krąg. Książka opowiada o młodej ambitnej dziewczynie, która zostaje zatrudniona w najpotężniejszej na świecie firmie internetowej pracującej pod nazwą „Krąg”. Mae Holland (tak nazywa się główna bohaterka) jest zafascynowana nowoczesnością, jaka panuje w firmie oraz rozmachem i skalą działania przedsiębiorstwa. Kolejnymi elementami, które sprawiają, że dziewczyna zatraca się w zamkniętym świecie firmy to otwarta przestrzeń biura, przytulne sypialnie dla pracowników spędzających noce w pracy, całonocne imprezy czy zajęcia sportowe. Wszystko z czasem staje się zdradliwe.

E-book doczekał się przeniesienia na duży kinowy ekran. Reżyserii podjął się James Ponsoldt, który zasłyną z „Shameless- Niepokorni” (2011) czy „Koniec Trasy” (2015). Scenariusz napisali: James Ponsoldt, Dave Eggers.

gatunek:           ThrillerSci-Fi

produkcja:       USAZjednoczone Emiraty Arabskie

premiera:          19 maja 2017 (Polska) 26 kwietnia 2017 (świat)

Krąg Autor: Dave Eggers

5.Na pokuszenie
Autor: Thomas Cullinan

Autor umieścił historię swoich bohaterów podczas wojny secesyjnej w Wirginii. Ciężko ranny wojskowy zostaje uratowany i trafia do szkoły dla panien. Za ich pomocą powoli wraca do sił. Po pewnym czasie zaczyna manipulować uczennicami szkoły, wzbudzając w nich litość, pożądanie oraz namiętność. Kiedy wszystkie przewinienia i manipulacje wychodzą na światło dzienne, a kapral wojskowy ujawnia swoje prawdziwe oblicze, musi zmierzyć się z pytaniem: kto tu kogo wodzi na pokuszenie?

Na podstawie książki został nakręcony film „Na pokuszenie”, który wyreżyserowała Sofia Coppola. Reżyserka została nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Cannes, Złotą Palmą jako najlepszy reżyser w roku 2017. Główne role zagrali: Nicole Kidman, Colin Farrell, Kirsten Dunst oraz Elle Fanning.

Więcej informacji o filmie:

gatunek:           DramatWestern

produkcja:       USA

premiera:          1 września 2017 (Polska) 24 maja 2017 (świat)

Na pokuszenie Autor: Thomas Cullinan

 

Przeczytaj również:

Nowości wydawnicze za darmo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *