Nowości wydawnicze za darmo?

Sceptycy życiowi powiedzieliby, że nic nie ma za darmo. I poniekąd mieliby racje, ponieważ mały wysiłek trzeba podjąć!

Darmowe ebooki w aplikacji Legimi, czyli z czym to się je?

Aplikacja Legimi to polska wypożyczalnia książek. Działa na zasadzie abonamentowej, czyli co miesiąc użytkownicy płacą opłatę, a w zamian za to otrzymują limitowany lub nielimitowany dostęp do książek.  Czytelnicy mogą korzystać z ponad 20.000 tytułów najlepszych autorów.

Legimi, wypożyczenie e-booków, darmowe e-booki, czytniki na książki

Jak korzystać z Legimi za darmo?

Jest taka możliwość, ale tak jak mówiłam, trzeba podjąć mały wysiłek czyli udać się do biblioteki! Tak do biblioteki! Legimi od pewnego czasu nawiązało współpracę z bibliotekami- niestety nie ze wszystkimi.  Ale  o tym później :).

Jak to działa?

1 Etap: Legimi przekazuje bibliotece wybraną liczbę kodów, które udostępniane są czytelnikom na podstawie ważnej karty bibliotecznej.

2.Etap: Po otrzymaniu kodu czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie Legimi, aktywuje je za pomocą wcześniej otrzymanego kodu.

3 Etap: Otrzymany kod czytelnik musi aktywować w miesiącu, w którym go otrzymał, w przeciwnym wypadku niestety wygaśnie. Kod jest ważny rok. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod (o ile placówka wykupi dostęp na kolejny okres).

4 Etap:  Ostatni krok to wybór interesującej nas literatury. Książki wypożyczamy, pobierając je w aplikacji Legimi. Po pobraniu ebooki można czytać online oraz offline. Jeżeli   przez 7 dni pozostaniemy offline to otrzymamy powiadomienie o konieczności połączenia z Internetem aby dokonać aktualizacji statusu konta na Legimi.

Pozostaje jeszcze tylko kwestia urządzeń na jakich jest możliwość korzystania z aplikacji. Zamówione książki można czytać na czytnikach e-book takich, jak PocketBook Touch Lux 3.  Prawdopodobnie do końca roku 2017  aplikacja pojawi się również na czytniku PocketBook Touch HD.  Legimi jest dostępne również na tabletach i smartfonach z systemem operacyjnym iOS, Android, Windows Phone i Windows, na e-czytnikach z systemem operacyjnym opartym na androidzie oraz komputerach PC.

W których bibliotekach znajdziemy Legimi?     

  Mapa Polski, czytniki e-book, województwa, biblioteki

Niestety nie wszystkie biblioteki oferują dostęp do Legimi. Obecnie z usługi wypożyczania e-booków mogą korzystać czytelnicy województw takich jak:

– Dolny Śląsk (31 miejscowości)

– Małopolska (20 miejscowości)

– Pomorskie (2 miejscowości-Sopot, Gdańsk)

– Zachodnio- Pomorskie (4 miejscowości – Gryfice, Goleniów, Police, Koszalin)

– Mazowieckie (2 miejscowości- Konstancinie-Jeziornie, Warszawa-Wilanów)

– Kujawsko- pomorskie (1 miejscowość)

– Śląskie (1 miejscowość)

– Warmińsko- Mazurskie (1 miejscowość)

– Lubuskie (1 miejscowość)

Jak to wygląda od strony Biblioteki?

Oferta dla Biblioteki składa się z 4 modeli:

oferta legimi, wypożyczalnia e-booków, czytniki książek

W zależności od tego, na jaki model finalnie biblioteka się zdecyduje, tak długo jest dostęp do aplikacji. Niestety, jeśli zdarzy się taka sytuacja, że przed upływem roku wskazana liczba stron zostanie przeczytana przez czytelników danej biblioteki, to usługa jest blokowana.  Zatem im więcej użytkowników zgłaszających się po kody Legimi tym  pula czytanych stron dzieli się na coraz większą liczbę osób. Warto więc udać się jak najszybciej do biblioteki, która proponuje wypożyczenie e-booków poprzez Legimi, aby skorzystać z jak największej liczby  wypożyczonych książek.

Gdy limit przeczytanych stron zostanie wykorzystany, wówczas pozostaje tylko przedłużenie umowy między biblioteką, a Legimi bądź jej zerwanie. Biblioteki płacą za dostęp do księgozbioru Legimi z podatków.

Śmiało można powiedzieć, że poprzez takie działania bibliotek warto się stać ich użytkownikami.  Oferują najnowsze pozycje literatur na wyciągniecie ręki i to za darmo. Na tym polu można śmiało powiedzieć, że tradycyjne biblioteki mogą konkurować z e-księgarniami.Czy myślicie, że to jest klucz do popularyzacji e-booków i czytników książek, a w konsekwencji czytania!?!

Źródło:

 1. http://www.wbp.wroc.pl/wbp/
 2. http://www.rajska.info/
 3. http://mbp.sopot.pl
 4. http://www.wbpg.org.pl
 5. http://biblioteka.gryfice.eu
 6. http://www.biblioteka-goleniow.pl
 7. http://www.bibliotekawilanowska.pl
 8. http://biblioteka.bydgoszcz.pl
 9. http://www.biblioteka.jaw.pl
 10. http://www.ck.ostroda.pl
 11. http://www.wimbp.zgora.pl
 12. http://www.legimi.pl

Przeczytaj również:

Darmowe e-booki. Lista najczęściej odwiedzanych miejsc.

Jedna myśl nt. „Nowości wydawnicze za darmo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *