Dasung Paperlike pro recenzja!

Tak jak już we wcześniejszych artykułach pisaliśmy Dasung Paperlike Pro jest to pomocniczy monitor, w którym zastosowano technologię E- Ink dla komputera stacjonarnego laptopa czy innych urządzeń mobilnych. Model ten jest drugą generacją urządzenia Paperlike, które pojawiło się kilka lat temu.

Dasung, czytnik, monitor do komputera, E-Ink Carta

Jego dużym atutem jest wbudowany port HDMI, co przekłada się na szybkie, bezproblemowe podłączenie monitora z innym urządzeniem. Użytkownicy na ekranie od firmy Dasung mogą czytać, edytować kod źródłowy strony a nawet oglądać filmy video.

Dasung, monitor do komputera, czytnik, HDMI

Kilka słów z recenzji PaperLike

Dasung PaperLike Pro jest wyposażony w uniwersalny uchwyt, który znajduje się z tyłu monitora. Możliwości montażu są dwie: na biurku obok komputera albo na ścianie.  Niestety  w zestawie producent nie oferuje elementów, za pomocą, których byłaby możliwość przymocowania ekranu do ściany czy biurka. Można je nabyć na platformie Amazon lub Newagg.

 Dasung, monitor do komputera, czytnik, HDMI, Amazon, Newagg

Dasung  czyli monitor na plus!

+ Brak zbyt dużej ilości migotania. Wspomniane migotanie jest poprzez odświeżanie strony. Sporadyczne migotanie występuje w trybie A5. Urządzenie odświeża się co jakiś czas podobnie jak Kindle czy Nook. Przy trybie A2 migotanie nie występuje.

+ Podczas zmian strony, tekst nie nakłada się na siebie. Zmiana stron jest płynna.

+ Dostosowanie rozdzielczości monitora. Można zwiększać i zmniejszać rozdzielczość ekranu. Na przykład, jeśli monitor będzie stał na biurku można zwiększyć rozdzielczość aby uzyskać lepszą jakość obrazu zaś jeśli ekran będzie powieszony na ścianie to nie ma problemu ze zmniejszeniem rozdzielczości.

A co z minusami?

– Niestety w zestawie mamy do dyspozycji monitor z kablem brakuje uchwytów/ części/ podstawek do mocowania monitora na biurku czy  ścianie co przekłada się na dodatkowy koszt przy zakupie monitora.

– Brak baterii wewnętrznej. Monitor nie może pracować jako osobne urządzenie.

Kontrast ekranu!                    

PaperLike Pro jest dostępny w dwóch wariantach: z ekranem w technologii E-Ink Carta i E-Ink Pearl. Na poniższych filmach testowano model z technologią E-Ink Pearl. Według twórców technologii E-ink kontrast E-Ink Carta jest większy o 50% co przekłada się na współczynnik kontrastu: E-Ink Pearl 10:1, E-Ink Carta 15:1. Można śmiało powiedzieć, że model z E-ink Carta zapewni wyższy komfort użytkowania.

 

Finalna ocena:

8,5/10

Źródło: https://goodereader.com/blog

Dasung Paperlike Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *