Dasung Paperlike Pro

dasung-paperlike-pro-czytnik ksiazek

Pierwsza firma, która wprowadziła na rynek monitory z technologią E-Ink to Dasung.  Skąd taki pomysł i dlaczego akurat taki?

Wszystko zaczęło się od chińskiego pisarza Guer Gong, który był pomysłodawcą projektu. Postanowił stworzyć monitor, który nie będzie niósł za sobą negatywnych skutków długich godzin siedzenia przed komputerem.  Wychodząc naprzeciw wyzwaniu poprosił o pomoc naukowców z MIT, Chińskiej Agencji Kosmicznej i Chińskiej Akademii Nauk, aby razem stworzyć urządzenie dla osób takich jak on czyli spędzających długie godzin przed ekranem monitora.

Wracając do samego urządzenia, Paperlike Pro jest to specjalny monitor o rozmiarze 13.3″, stworzony z myślą o pracy jak na tradycyjnym ekranie komputerowym.
Druga generacja, czyli Dasung Paperlike Pro została wyposażona w dwa różne warianty wyświetlacza: E-Ink Pearl i E-Ink Carta. Model z wyświetlaczem E-Ink Pearl jest już dystrybuowany na rynek zaś, na urządzenie z drugą wersją ekranu musimy jeszcze kilka miesięcy poczekać.

dasung HDMI, monitor, e-ink carta

Dużym atutem Paperlike Pro jest wbudowany port HDMI, który umożliwia działanie urządzenia jako monitor pomocniczy bez potrzeby i konieczności instalowania skomplikowanego oprogramowania.

dasung-paperlike-pro-przód

PaperLike Pro posiada- tak jak już wspominałam- 13,3-calowy wyświetlacz e-ink z rozdzielczością 1600 × 1200,250 DPI. Urządzenie nie posiada pamięci wewnętrznej, a co za tym idzie, nie działa jako samodzielny czytnik. Monitor PaperLike Pro został zaprojektowany jako dodatkowy ekran do komputera lub laptopa. Posiada trzy przyciski z przodu ekranu: jeden- włączanie/wyłączanie urządzenia, a inne odpowiadają za ustawienia. Producent dał możliwość użytkownikowi korzystania z dwóch trybów wyświetlenia: Tryb A5 i Tryb A2. Jeden jest świetny do czytania lub kodowania, a drugi został zaprojektowany do szybkiego przewijania stron internetowych z wieloma obrazami.

Na poniższym filmie przedstawiony jest Dasung Paperlike Pro ze wszystkimi akcesoriami.

 

Przeczytaj również:

DASUNG E Ink Monitor Paperlike Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *