TOP 5 CZYTNIKÓW 2017!

Rynek czytników powoli się rozwija, próbując przebić się przez wachlarz statystyk, mówiących o niskiej liczbie osób czytających książki. Idąc za słowami wybitnej pisarki Wisławy Szymborskiej  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” prezentujemy 5 najlepszych czytników jakie można kupić w 2017 roku.  Kolejność, w której czytniki są prezentowane jest przypadkowa.

1.PocketBook Touch HD

PB Touch HD black 9 czytnik na ksiazki

Ten ważący zaledwie 180g. czytnik jest najciekawszą premierą ostatniego roku. Sześć cali, odtwarzanie plików audio, ale przede wszystkim wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 300 dpi robi wrażenie i całkiem nieźle się sprawuje. Niewątpliwie atutem też jest zamontowane w urządzeniu wejście słuchawkowe, co daje  nam  możliwość słuchania muzyki podczas czytania czy słuchania audiobooków. Warta uwagi jest również funkcja Text-To-Speech, czyli konwersja tekstu na mowę. Kolejne udogodnienia zaproponowane przez twórców czytnika to dotykowy ekran, wbudowane łącze Wi-fi, preinstalowane słowniki, Dropbox PocketBook, Send-to-PocketBook oraz obsługa 22 formatów plików.

Urządzenie zaspokoi nawet najbardziej wymagającego czytelnika!

2. Kindle Paperwhite 3

Kindle Paperwhite 3 czytnik ksiazek

Kolejny czytnik znajdujący się na naszej liście popularny Kindle. Paperwhite 3 charakteryzuje się  wyjątkowo  lekką i wyprofilowaną obudową co gwarantuje łatwą i komfortową obsługę czytnika. Producent oferuje nam najwyższą rozdzielczość wyświetlacza 300ppi. Dla czytelnika zaprojektowano proste i intuicyjne menu, ale niestety nie jest w języku polskim. Czytnik Kindle Paperwhite 3 wyposażony został w nowoczesny system rozprowadzania przedniego światła, dzięki czemu czytanie, nawet w nocy, jest wygodne i nie męczy oczu. Wartą zainteresowanie jest funkcja About the Book, dzięki niej możesz dowiedzieć się więcej o książce, zanim zaczniesz ją czytać. Usługa oferuje podstawowe dane na temat książki, takie jak autor, inne książki z tej serii, zdjęcie okładki.

Zdecydowanie polecamy!

3. Cybook Muse Light

Cybook Muse Light czytnik na ksiazki

Doskonała konstrukcja, niesamowita funkcjonalność i technologia podświetlenia FrontLight, to czytnik, który pokochasz!- takie słowa przeczytamy na stronie producenta, a jaki jest w rzeczywistości?  20 poziomów regulacji jasności sprawia, że czytanie w każdych warunkach jest możliwe! Ponadto nowoczesny 6-calowy ekran najnowszej generacji e-ink Carta, waga 155g oraz bardzo wytrzymała bateria sprawia, że czytnik to niezrównana czołówka w swojej klasie. Należy zaznaczyć, że Cybook Muse Light jest jednym z najmniejszych oraz najtańszych urządzeń tego typu z podświetleniem e-ink Carta. Dodatkowe funkcje tylko umacniają jego pozycję mowa tu o łączności Wi-Fi, przeglądarce internetowej, 20 wielkościach czcionek czy słownikach.

Cybook Muse Light to zdecydowanie czytnik, który pokochasz!

4. PocketBook Touch Lux 3

PocketBook-626-Touch-Lux-3-Grey-czytnik-ksiazek

Czy korzystając z niego, czujemy słodką radość czytania? Zdecydowanie tak! Wpływa na to ciągłość unikatowych i docenianych przez użytkowników funkcji jak: wielozadaniowość, obsługa 20 formatów plików czy profesjonalne słowniki Abby Lingvo. Wspomniana wielozadaniowość to przede wszystkim Multitasking. Funkcja ta pozwala na dużą szybkość oraz wygodniejszą pracę z wieloma publikacjami jednocześnie. Pod obudową PocketBook Touch Lux 3 znajdziemy procesor All winner 1Ghz, 256 MB pamięci RAM oraz wytrzymałą baterię 1500 mAh. Ponadto urządzenie zostało wzbogacone o najnowszej generacji ekran e-ink Carta o rozdzielczości HD, 1024 x 758 px. Producent proponuje nam możliwość personalizacji czytnika według własnych potrzeb. Na początek mamy do wyboru 3 kolory (czarny, biały i czerwony), następnie jego bardzo duże możliwości konfiguracyjne, możliwość wyboru wygaszacza ekranu i korzystanie z możliwości mapowania klawiszy sprawiają, że czytnik PocketBook 626(2) Touch Lux 3 synchronizuje się z Tobą idealnie.
Z każdą kolejną stroną książki radość z czytania jest coraz słodsza!

5. Cybook Muse HD

Cybook-Muse-HD-czytnik-ksiazek

Ostatni czytnik na naszej liście, ale jeszcze raz podkreślam, kolejność nie ma najmniejszego znaczenia, to CybookMuse HD. Przełomowy design podnosi wartość urządzenia. Prezentowany czytnik posiada technologię „edge to edge” („od krawędzi do krawędzi”). Producenci czytnika oferują nam wyjątkowo płaski ekran i smukły wygląd czytnika oraz podświetlenie „FrontLight” przekłada się na zmaksymalizowanie przyjemności z czytania przy najwyższej możliwej ostrości obrazu.  Użytkowanie czytnika to sama przyjemność. Intefejs jest szybki i dostępny w języku Polski. Tryb Reflow sprawia, że czytanie PDF-ów na tym sprzęcie jest ułatwione. Dzięki niemu automatycznie następuje dopasowanie treści do ekranu urządzenia. Zdecydowanie jest to technologia godna polecenia!

 Przeczytaj również:

Recenzja PocketBook Aqua 2

9 myśli nt. „TOP 5 CZYTNIKÓW 2017!

 1. Jola

  Właśnie takiej recenzji potrzebowałam. Mam bardzo długą drogę do firmy, dlatego taki czytnik będzie mi za niedługo niezbędny. Na pewno zdecyduje się na któryś z tych produktów, powodzenia w dalszej pracy.

 2. HenrykO

  Korzystam z Bookeen Odyssey, czyli Bookeena poprzedniej generacji. Muse ma mniejszą ramkę, a to dobrze. Wcześniej korzystałem też z innych czytników. Mogę potwierdzić, ze w praktyce Bookeen ma najlepiej przemyślane menu, nie zawiesza się, co jest wadą w zasadzie wszystkich innych czytników z których korzystałem. Poza tym można wgrać polski słownik (nie jest w standardowym oprogramowaniu) i łatwiej korzystać z tego słownika niż w konkurencyjnych rozwiązaniach (gdzie tłumaczenie często zasłaniało czytany tekst). Konieczna jest wersja z podświetleniem – raz na zawsze eliminuje to problem z niewłaściwym oświetleniem książek.

 3. Ilona Autor wpisu

  Czytniki Bookeen Cybook są mało popularne w Polsce. Cieszę się, że jest Pan zadowolony bo uważam, że to czytniki z naprawdę dobrymi parametrami w przystępnej cenie :)!

 4. czytelnik

  A jaki czytnik wybrać zamiast Kindla który nie wymaga logowania, aktywacji urządzenia, chmury itp.?
  Innymi słowy urządzenie tylko do czytania i zarządzania zawartością przez komputer. Bez wielkiego brata

 5. czytelnik

  Mogę przeznaczyć do 800 zł. Ale to już maksymalna kwota bo różnicę wole wydać na książki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *