Czytnik nie tylko do czytania książek!

Czytnik e-booków jest przeznaczone do wyświetlania i dogodnego czytania tekstów zapisanych w formie cyfrowej m.in. e-booków, e-gazet itp.  Czy czytnik służy tylko do czytania?  Czy można coś więcej na nim robić ? Zdecydowanie tak! Dziś przed nami 3 aplikacje „rozrywkowe” znajdujące się na czytnikach marki PocketBook.

Czytnik PocketBook, PocketBook Touch czytnik ebook8 cali

1.Szachy!

Pierwsza gra, która może umilić nam dzień, kiedy nie mamy ochoty ani nastroju na czytanie to szachy. Klasyk przeniesiony do wirtualnego świata. Zasady nie odbiegają od tradycyjnej gry.

PocketBook Touch czytnik ebook8 cali, czytnik na książki

Po włączeniu aplikacji  zostajemy przeprowadzeni przez 3 etapy:

  1. Wybór liczby graczy, czyli czy chcemy grać sami (1 gracz) czy ze znajomymi (2 graczy).
  2. Wybór kolorów figur, jakimi chcemy grać (białe czy czarne).
  3. Ostatnim krokiem jest wybór poziomu trudności od 1 (najłatwiejszy) – 10
    (najtrudniejszy)- opcja ta jest tylko przy wyborze jednego gracza.

Po przejściu poszczególnych etapów możemy delektować się grą, bądź tworzyć pojedynki szachowe!

2.Sudoku

Łamigłówka pochodzenia japońskiego od słów ji wa dokushin ni kagiru, czyli cyfry muszą być pojedyncze. Tyle teorii :).

Przechodzimy do konkretów. W Sudoku gra się na planszy o wymiarach 9×9 podzielonej na mniejsze „obszary” o wymiarach 3×3. Na początku gry niektóre z pól planszy są już wypełnione liczbami. Celem gry jest uzupełnienie pozostałych pól planszy cyframi od 1 do 9 (po jednej cyfrze w każdym polu). Chodzi o to, aby każda z cyfr wystąpiła tylko po razie w każdym wierszu, kolumnie i obszarze.

czytnik ebook8 cali PocketBook Touch, czytnik na książki

Jak to wygląda na czytniku? Po wejściu w aplikację Sudoku wyświetla nam się  pasek, na którym mamy do wyboru „Nowa gra”, „Zasady” i „Wyjście”. Następnie po wyborze „Nowej gry”  wybieramy poziom trudności od 1 (najłatwiejszy) – 4 (najtrudniejszy).  I voilà!  Możemy rozwiązywać łamigłówkę.

3. Pasjans

Pasjans jest jedną z najbardziej popularnych gier karcianych na świecie. Karty rozkłada się w siedmiu kolumnach, wierzchnia karta każdej kolumny musi być odkryta. Pozostałe karty ułożone na stosie obok kolumn. Jest to stos rezerwowy. Nad rozdanymi, ułożonymi w kolumny kartami, znajdują się cztery pola bazowe. Jaki jest cel gry? Pasjans ma na celu ułożenie czterech stosów kart, karty przekładamy z kolumn na pola bazowe. Każda stos zawiera karty tego samego koloru. Karty w stosach muszą być poukładane w kolejności od asa do króla.

czytnik ebook8 cali PocketBook Touch, czytnik na książki

Pasjans na czytniku- jedyną rzeczą, jaką należy zrobić to włączyć aplikację. Po włączeniu od razu mamy karty i możemy układać! 🙂

Wiedzieliście, że takie aplikacje są na czytniku?!? A może jesteście już fanami którejś z nich? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *