TOP 3 audiobooki białe kruki!

Biały kruk w języku polskim oznacza coś niespotykanego, unikatowego, rzadkość, rarytas. Jeśli mowa o książkach to termin ten odnosi się do książek o małym bądź bardzo małym nakładzie.

W 2012 roku firma Inpingo zorganizowała kampanię społeczną pod hasłem „Białe kruki na e-booki”, która miała na celu wznowienie ciekawych i często trudno dostępnych tradycyjnych książek w formacie cyfrowym.

Dziś prezentujemy 3 pozycje literackie, które zakwalifikowane są do książkowych Białych kruków.  I tu niespodzianka! Prezentujemy je w wersji audiobooków. Tak, audiobooków. Niektóre czytniki (np. PocketBook Touch HD) posiadają wejście słuchawkowe, aby móc nie tylko czytać e-booki, ale również je słuchać. Zdarzają się sytuacje, gdzie wracamy do domu autobus zatłoczony, a o możliwości wyciągnięcia czytnika można pomarzyć. Dlatego PocketBook wyszedł naprzeciw takim i innym podobnym sytuacjom wyposażając czytnik w wejście słuchawkowe, aby czytać / słuchać książkę w każdych warunkach :).

Zagubiona przyszłość, Proxima, Kosmiczni bracia autorstwa: Andrzeja Trepka, Krzysztofa Boruń to nasze białe kruki w wersji audiobooka.

1.Zagubiona przyszłość

I część trylogii kosmicznej.

Mamy XXV wiek. Mistrz w swoim zawodzie, konstruktor Bernard Kruk otrzymuje od głowy Państwa Summersona tajemniczą wiadomość, będącą zarazem propozycją godną uwagi. Został poproszony o przebudowę systemu obronnego sztucznej satelity Celestii tak, by mógł on niszczyć również obiekty niezagrażające bezpośrednio satelicie. Konstruktor staje między młotem, a kowadłem kiedy zwracają się do niego starzy znajomi z opozycyjnego wobec prezydenta ruchu.

https://czytio.pl/ksiegarnia/ebook/94416/Zagubiona_przyszlosc

2. Proxima

Druga część trylogii kosmicznej.

Ekspedycja naukowa dociera do gwiazdy Proxima Centauri. Zajmuje to załodze 131 lat. Gdy załoga dociera na miejsce, okazuje się, że na planetach Urpa i Tema wykształciło się życie. Pojawiają się pytania . Co stało się 1980 lat wcześniej, kiedy Tema gwałtownie zmieniła orbitę? Jak zaawansowaną cywilizację stworzyli Urpianie? „Proxima” to powieść, która przybliża czytelnikowi zupełnie innych świat niż Układ Słonecznym, w którym funkcjonujemy. Żyją w nim istoty bardzo podobne do ludzi. Książka ta to ukłon w stronę fanów, w którym większy nakład kładzie się na naukę niż na fantastykę.

https://czytio.pl/ksiegarnia/ebook/94435/Proxima

3. Kosmiczni bracia

Trzecia część trylogii komicznej.

Przed czytelnikiem kolejna ekspedycja tym razem w stronę Juventy , według celestiańskich legend planety-arkadii. Bohaterowie wyprawy nawiązują kontakt z cywilizacją Urpian. W ty samym czasie na Ziemi toczy się walka z inwazją bakterii silikoków, dowodzonych przez Silihomida.

Czy jedynym ratunkiem okaże się emigracja na Marsa i Wenus?

Finał kosmicznej trylogii jest godnym zwieńczeniem jednego z najlepszych cykli w historii polskiej fantastyki.

https://czytio.pl/ksiegarnia/ebook/94436/Kosmiczni_bracia

 

Przeczytaj również:

TOP 5 najlepszych e-booków zekranizowanych w 2017 roku!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *