To się czyta! Bezpłatne e-czasopisma na czytnik

Darmowa prasa to zwykle publikacje specjalistyczne. Wśród tytułów, które możemy prenumerować bez opłat, raczej nie znajdzie się czołowych, mainstreamowych gazet, jednak wytrawny czytelnik na pewno znajdzie coś, co go zaciekawi. Poniżej przedstawiamy zestawienie, polskich czasopism w formie elektronicznej, za których czytanie zapłacimy jedynie… 0 złotych.

 

img_0710

 

E-gazety i magazyny dostępne do pobrania za darmo to najczęściej tytuły mało znane. Wydawcom popularnej, codziennej lub cotygodniowej prasy zwykle nie opłaca się nieodpłatne udostępnianie publikacji w Internecie, bo – mimo iż prasa jako medium, niestety w ostatnich czasach traci swoich zwolenników, to tych, którzy nie wyobrażają sobie poranka bez tej formy przeglądu informacji, jeszcze nie brakuje. I są gotowi płacić za ten rytuał. Dlatego elektroniczne wydania to dzieła zwykle małych redakcji; często nawet i takich, których zwyczajnie nie stać na zadowalający nakład. Jednak my, czytelnicy, wiemy, że nie należy oceniać książki po okładce, dlatego zakładanie z góry, że – dopiero rozwijające się pismo reprezentuje gorszą jakość niż medialny gigant – to podejście bardzo powierzchowne. Publikacje takie ukazują się zwykle rzadziej; co miesiąc, co kwartał. Jednak, być może to świadczy, że treści w nich zawarte, przygotowane są ze starannością, rzetelnością.

Dużą część bezpłatnej prasy stanowią niestety czasopisma do pobrania w formacie PDF, lub do przeczytania online. Na szczęście jednak ostatnio pojawiają się czytniki, które obsługują takie pliki. Wiele tego typu gazet stara się również powoli dopasowywać do swoich potencjalnych czytelników, wśród których co raz więcej osób przekonuje się do technologii e-papieru. Obecnie – dużo częściej można spotkać publikacje dostępne w różnych wersjach, dostosowanych do różnych urządzeń, a nawet – różnych rodzajów czytników.

Poniższe zestawienie zawiera zbiór mniej i bardziej znanych polskich czasopism, których lektura nie narazi portfela na straty.

 

zestawienie gazetyaaa

 

Ciężko jednorazowo wymienić wszystkie polskie, darmowe czasopisma, jednak będziemy starać się uzupełniać tę bazę danych. Zachęcamy również Was – Czytelników, do dzielenia się swoją wiedzą i informowania nas o gazetach, których tu nie wymieniliśmy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *