Czym się różni Send-To-PocketBook od PocketBook Dropbox?

Send-to-PocketBook. Podobnie jak usługa PocketBook Dropbox pozwala ona na przesyłanie e-booków prosto na czytnik bez użycia kabla. Czym zatem różnią się obie funkcje? Do czego może nam się przydać Send-to-PocketBook?

Ostatnio przyglądaliśmy się nowej usłudze PocketBook Dropbox czyli przechowywaniu e-booków w chmurze zsynchronizowanego z naszym czytnikiem. Dziś na języki bierzemy kolejną nową funkcję służącą do przesyłania e-booków prosto na nasze urządzenie.

Czytniki PocketBook obsługujące send-to PocketBook

Kto skorzysta z Send-to-PocketBook?

Z Send-to-PocketBook kompatybilne są wszystkie czytniki PocketBook wyposażone w Wi-Fi.

Instrukcja Send-to-PocketBook

Send-to-PocketBook jak sama nazwa wskazuje to nic innego jak przesyłanie książek na nasz czytnik. W związku z tym, w celu korzystania z usługi musimy być połączeni z Internetem.

Pierwsze kroki

Najnowszą funkcję odnajdziemy po wejściu w aplikację. Za pierwszym razem jesteśmy poproszeni o podanie naszego adresu e-mail, na który po chwili dostaniemy link aktywujący usługę. Po kliknięciu na niego automatycznie utworzy się specjalny adres mailowy posiadający ten sam początek co podany przez nas mail, ale z końcówką @pbsync.com. Od tej pory wszystkie pliki załączone w wiadomości przesłanej na ten adres pojawią się automatycznie (pod warunkiem połączenia z Internetem) w naszym folderze Send-to-PocketBook.

Send-to-PocketBook zabezpieczony przed spamem

Na szczęście producenci usługi przewidzieli również zagrożenie, jakim jest spam. Bez obaw, o ile przesłany przez nas plik z adresu mailowego, który podaliśmy przy rejestracji, automatycznie pojawi się na naszym czytniku, nie będzie już tak w przypadku wiadomości z innego adresu. Czy musimy zatem zawsze wysyłać e-booki z jednego maila? Nic podobnego. Na nasz mail @pbsync.com możemy wysłać plik z jakiegokolwiek adresu chcemy, ze względu na bezpieczeństwo za pierwszym razem informacja o takiej wysyłce przyjdzie na naszą wyjściową skrzynkę pocztową. Po dodaniu danego adresu e-mail do tzw. białej listy przesłany plik pojawi się na naszym czytniku. Co więcej, od tej pory każdy plik z tego adresu automatycznie będzie się pojawiał w naszym folderze Send-to-PocketBook. Chyba że usuniemy go z białej listy.

Jeszcze prościej

Dla lepszego zrozumienia powyższej instrukcji przytoczymy przykład. Załóżmy, że przy uruchomieniu usługi Send-to-PocketBook podamy maila kowalski@gmail.com, na naszą skrzynkę przyjdzie link aktywujący, po którego uruchomieniu otrzymamy adres kowalski@pbsync.com. Nie tworzy się jednak jako taka skrzynka pocztowa, jedynie specjalny adres mailowy, pod który przesłane w załączniku pliki pojawią się automatycznie na naszym czytniku w folderze Send-to-PocketBook.

W przypadku przesłania e-book’a z kowalski@gmail.com na kowalski@pbsync.com książka do minuty znajdzie się na naszym czytniku. Jednak kiedy na nasz specjalny adres mailowy kowalski@pbsync.com dostaniemy maila np. od naszego kolegi z adresu nowak@gmail.com, plik nie pojawi się od razu w folderze Send-to-PocketBook. Jest to zabezpieczenie przed spamem. W zamian na nasz adres kowalski@gmail.com przyjdzie informacja o próbie takiej wysyłki oraz możliwości dodania adresu nowak@gmail.com na tzw. białą listę (w tym celu wystarczy tylko kliknąć podany link). Jeśli zgodzimy się na dodanie danego adresu na białą listę, przesłany plik znajdzie się na naszym czytniku. Co więcej, od tej pory pliki przesłane z adresu nowak@gmail.com na nasz specjalny adres kowalski@pbsync.com już bez pytania, automatycznie  zostaną przesłane na nasz czytnik.

Zmiana adresu mailowego

Mamy również możliwość zmiany podanego przez nas adresu mailowego lub też założenia drugiego konta (w przypadku, jeśli z czytnika korzysta kilka osób). Wystarczy, że wejdziemy w Ustawienia> Konta i synchronizacja > Send-to-PocketBook możemy się teraz wylogować, później zalogować ponownie. Istnieje także możliwość zalogowania się na inny adres bądź stworzenia nowego konta. Pomimo wylogowania przesłane wcześniej pliki wciąż pozostaną w naszym folderze Send-to-PocketBook.

Send-to-PocketBook vs. PocketBook Dropbox

Czym różni się od PocketBook Dropbox? Z której lepiej korzystać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jest to kwestia gustów oraz przyzwyczajeń, a także może zależeć od sytuacji.

Obie aplikacje dają nam możliwość przesłania e-booków, bez potrzeby użycia kabla USB. W usłudze Send-to-PocketBook w przeciwieństwie do aplikacji Dropbox nie dzieje się to za pomocą specjalnego folderu za to za sprawą specjalnego maila. W związku z tym również do korzystania z najnowszej propozycji firmy PocketBook potrzebujemy połączenia z siecią internetową.


Dlaczego PocketBook Dropbox?

Dla jednych wygodniejsze może być korzystanie z PocketBook Dropbox, wystarczy bowiem tylko przerzucić nasze książki do folderu Dropbox na komputerze. Nie musimy logować się na naszego maila i załączać pliku. Warto pamiętać o tym, że tylko ta usługa pozwala nam na odwrotną sytuację, czyli przesłanie pliku z czytnika na komputer/ inne dowolne urządzenie.

Dlaczego Send-to-PocketBook?

Z kolei, na korzyść Send-to-PocketBook przemawia możliwość przesłania plików przez inne osoby. Firma PocketBook w opisie najnowszej funkcji podkreśla, że Send-to-PocketBook może być idealnym sposobem, na zrobienie komuś niespodzianki/ przesłanie prezentu w formie e-book’a i rzeczywiście jest to świetny pomysł. Nie udałoby się to za sprawą Dropbox’a. No, chyba żebyśmy zdradzili wcześniej komuś nasze hasło, bądź ktoś ukradkiem zabrałby nam laptopa i wrzucił e-book’a do naszego folderu. Z pewnością zgodzicie się z nami, że jest to zdecydowanie bardziej skomplikowany sposób.

Z naszej strony dodamy jeszcze, że Send-to-PocketBook może uratować nas w tzw. kryzysowych sytuacjach. Przykładowo, jeśli jesteśmy w podróży i zapomnieliśmy zadbać o zapas e-booków na naszym czytniku bądź wgrane przez nas książki okazały się jeszcze lepsze niż przypuszczaliśmy i przeczytaliśmy wszystkie jednym tchem. Niestety, do powrotu do domu pozostało jeszcze trochę czasu, możemy podać znajomemu nasz e-mail @pcsync.com i poprosić o przesłanie „dokładki” :). Nie ulega wątpliwości, że jest to szybsze i prostsze rozwiązanie niż proszenie kogoś o uruchomienie naszego komputera (notabene nie każdy miałby do niego dostęp, moglibyśmy przecież wyjechać ze wszystkimi domownikami) i szukanie folderu PocketBook Dropbox.

Dlaczego by tak nie korzystać z obu funkcji?

Oczywiście aplikacje nie muszą się wykluczać. Kiedy chcemy przesłać na nasz czytnik większą ilość e-book’ów, wygodniejszym rozwiązaniem wydaje się przerzucenie wszystkich plików do folderu PocketBook Dropbox na naszym komputerze, niż załączanie wszystkich publikacji do wiadomości na @pbsync.com. Ponadto  niektóre księgarnie (np. publio.pl, ebookpoint.pl) są zintegrowane z Dropboxem i po zakupie książki elektronicznej od razu znajdzie się ona na naszym czytniku. Co, jeśli chcemy kupić e-book’a w księgarni nieoferującej takiej możliwości? W tym przypadku podajemy nasz specjalny mail @pbsync.com, dzięki temu księgarnia wyślę e-book’a prosto na nasz czytnik do folderu Send-to-PocketBook.

Podsumowanie

Usługi PocketBook Dropbox oraz Send-to-PocketBook ułatwiają przesyłanie książek wtedy, gdy nie mamy dostępu do komputera lub po prostu nie chcemy z niego korzystać. Są wygodne i proste w użyciu.

Warto dodać, że czytniki firmy PocketBook obsługują bardzo wiele formatów plików: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI), JPEG, BMP, PNG, TIFF. Dzięki temu nie musimy konwertować pliku na dany format, zatem oryginalny układ e-book’a nie zostanie zniekształcony.

Być może zdążyliście już wypróbować Send-to-PocketBook? Jeśli tak podzielcie się z nami spostrzeżeniami.

6 myśli nt. „Czym się różni Send-To-PocketBook od PocketBook Dropbox?

 1. kate0068

  Moze ktos mi pomoze przebrac ,przez send to pocket book.Niby to takie proste ale ,ale jak mam wyslac zakupione ebooki z merlina na czytnik?Robie to pierwszy raz ,i naprawde nie wiem jak to zrobic.

 2. kate0068

  Moze ktos mi pomoze przebrac ,przez send to pocket book.Niby to takie proste ale ,ale jak mam wyslac zakupione ebooki z merlina na czytnik?Robie to pierwszy raz ,i troche sie pogubilam

 3. krzysiek

  Ja natomiast nie mogę wysłać wiadomości na swego mejla w trakcie uwierzytelniania. Nie wysyła się i tyle, a połączenie z internetem jest. Czy ktoś miał problem z zaistalowaniem tej funkcji lub dropboxa? Z tym też mam problem.

 4. Cioteczka

  Czy próbował ktoś wysłać kilka książek jednym mailem? Mój pocket nie potrafi pobrać większej paczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *