Porównanie czytników Cybook Muse i Kindle 8

Dziś przygotowaliśmy dla Państwa porównanie czytników Cybook Muse oraz Kindle 8. Sprawdźmy zatem co oferują oba czytniki i który z nich wypada w tym zestawieniu najlepiej.

Wygląd

Kindle

Kindle 8 nie posiada przycisków fizycznych, jedynie włącznik – całość obsługi odbywa się na ekranie dotykowym. Jest prostokątny, bez dodatkowych wgłębień. Obudowa jest opływowa, matowa, czarna.  Logo Kindle znajduje się pod ekranem. Akcesoria to kabel do ładowania poprzez wejście micro usb. Waga 161 g, wymiary 160 x 115 x 9,1 mm.

Muse

Obudowa jest charakterystyczna dla wszystkich Cybooków. Skos w lewym dolnym rogu, przyciski fizyczne po lewej i prawej stronie obudowy oraz na dole. Logo Booken nad ekranem. Kolor czarny. Z tyłu wgłębienia na palce, aby czytnik leżał lepiej w dłoni. Obudowa jest kanciasta. Akcesoria – kabel do ładowania do wejścia micro usb. Waga 190 g, wymiary to 155 x 116 x 8 mm.

Użytkowanie

Kindle

Brak języka polskiego, dostępne są niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, japoński, angielski amerykański, angielski brytyjski, portugalski i chiński. Działa bardzo szybko. Brak widocznego ghostingu. Przesunięcie palcem w dół na górze ekranu otwiera menu, poprzez które możemy wejść na stronę główną, w ustawienia, czy do sklepu. Obsługa jest intuicyjna, na stronie głównej znajdziemy wszystkie funkcje potrzebne do konfiguracji urządzenia. Pojedyncze ładowanie pozwala korzystać z urządzenia nawet do 2 miesięcy, w przypadku gdy wyłączone jest wi-fi oraz gdy średni czas pracy urządzenia to 30 minut dziennie. Pamięć 4 GB, z czego 3 GB dostępne dla użytkownika. Ekran E-ink 6 cali, 167 dpi z rozdzielczością 800×600 i 16-ma poziomami szarości.

Muse

Języki polski, angielski, niemiecki, rosyjski i inne. Działa wolniej od Kindle. Widać niewielki ghosting. Przyciski fizyczne są bardzo intuicyjne i ułatwiają użytkowanie. Strona główna to Biblioteka, sklep z ebookami. Naciśnięcie dolnego przycisku fizycznego otwiera menu, gdzie znajdziemy bibliotekę, sklep i ustawienia. Obsługa jest intuicyjna, poprzez przyciski fizyczne możemy dowolnie sterować ustawieniami urządzenia. Bateria LiPo, 1900 mAh, pozwala na korzystanie bez ładowania do miesiąca, przy czytaniu 30 minut dziennie. Pamięć 2 GB, rozszerzalna o kartę microSD do 32 GB. Ekran 6″ E-Ink Pearl z rozdzielczością 800×600 i 16-ma poziomami szarości.

Czytanie

Kindle

Obsługa formatów Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP.

Dodatki do czytania: zakładki, notatnik, przeglądarka internetowa, słowniki. Obsługa wi-fi.

Muse

Obsługa formatów ePub, PDF Adobe DRM, HTML, Txt, FB2, DJVU, JPEG, PNG, GIF, BMP, ICO, TIF, PSD.

Dodatki do czytania: zakładki, notatnik, przeglądarka internetowa, słowniki. Obsługa wi-fi.

Podsumowując

Muse posiada więcej funkcji przyjaznych dla użytkownika. Jest bardziej intuicyjny i prostszy w obsłudze. Kindle działa szybciej, ale brak języka polskiego i dłuższy czas nauki obsługi mogą stanowić problem. Cybook obsługuje więcej formatów popularnych plików ebooków, co także ułatwia jego użytkowanie. Amazon nastawiony jest na swoje formaty, co każe dostosować się do ebooków kupowanych w ich autoryzowanym sklepie. Przewagą Muse jest także możliwość rozszerzenia pamięci do 32 GB. Zaletą Kindle jest bateria, która działa dłużej bez ładowania. Muse jednak wyróżnia się ergonomiczną obudową, która pozwala bezpiecznie trzymać czytnik w jednej dłoni, bez obawy o jego ześlizgnięcie się. A oryginalny design z pewnością zachwyci najbardziej wybrednych użytkowników.

 

Czytaj też:

5 czytników dla podróżników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *