5 czytników dla podróżników

Spontaniczne wypady czy błogi wypoczynek – podróż  z lekturą nie musi być wyzwaniem. Dziś prezentujemy pięć propozycji dla uzależnionych od książek, nawet podczas wakacyjnych wojaży.

globe-924927_640

Lato za pasem, zbliża się sezon wakacyjnych podróży. Zwiedzając bliższe lub dalsze zakamarki świata, wielu z nas nie ma zamiaru rezygnować z codziennej, relaksującej lektury. Co więcej – podróżowanie często wiąże się ze żmudnymi godzinami oczekiwania na przyjazd w dane miejsce. To z kolei daje nam możliwość zagłębienia się w ulubionej książce. Komu jednak chciałoby się dźwigać ciężkie tomy zajmującej powieści? Z pomocą przychodzą czytniki ebooków.

W dzisiejszym artykule przytoczymy pięć propozycji czytników dla osób, które bez książki nie wyobrażają sobie żadnej dłuższej wojaży. Pod uwagę weźmiemy różne profile podróżników oraz ich konkretne potrzeby.

 

1.       „Na każdą kieszeń”

Cybook_Muse

Jeśli podróżujesz spontanicznie, małym kosztem, z niewielką ilością bagażu – gdzie tylko akurat masz akurat okazję, potrzebujesz czegoś niewielkiego i praktycznego. Nie nadwyrężaj swoich pleców i portfela. Cybook Muse będzie idealnym kompanem podróży dla Ciebie. Ten drobny czytnik zmieści się w każdej kieszeni, a jego cena nie pochłonie zbyt wielu oszczędności – tak, abyś mógł je przeznaczyć na kolejną epicką wyprawę.

Cybook Muse 

Cybook_Muse

 

2.       W ekstremalnych warunkach

177F2EBDDC

Tym, których swobodne podróże zwykle kończą się w niestandardowych miejscach lub polowych  warunkach, warto polecić czytnik nie tylko praktyczny, ale również uniwersalny. Cybook Muse Frontlight to niemal bliźniaczy brat wcześniej wspomnianego Cybooka Muse. Został on jednak wyposażony w nowoczesne podświetlenie, przyjazne dla oczu. Cybook Muse Frontlight umożliwia więc czytanie niemal w każdych warunkach – nawet w ciemnościach, kiedy nie mamy dostępu do prądu. Dodatkowo, jego wytrzymała bateria nie wymaga częstego ładowania.

Cybook Muse Frontlight

Cybook_Muse_Frontlight

 

3.       Nad brzegiem morza

BXU2FS9O6D

Jeśli jednak celem Twojej podróży jest piaszczysta plaża lub brzeg błękitnego basenu, przyda Ci się czytnik wodoodporny. Nie od dziś wiadomo, że zarówno tradycyjne książki jak i wszelka elektronika nie znosi wody i pisaku. PocketBookowi Aqua jednak nie straszne ani jedno, ani drugie! Możesz więc bez obaw korzystać z niego podczas wakacyjnego wypoczynku.

PocketBook Aqua

pocketbook_aqua

 

4.       Na dłuższą odyseję

roadway-1082165_640

Czasochłonne podróże wymagają niezawodnych rozwiązań. Jeśli w swoich planach masz długą drogę, potrzebujesz kompana, który nadąży za Twoimi potrzebami. Cybook Odysey, jak sama nazwa wskazuje, to czytnik stworzony, by służyć podczas długich wypraw. Dysponuje on wyjątkowo wytrzymałą baterią, równomiernym podświetleniem ekranu, a także prostym interfejsem. Dodatkowo, jego obły design sprawia, że jest on bardzo wygodny w obsłudze zarówno dwiema, jak i jedną ręką (przeczytaj również: test czytnika Cybook Odyssey).

Cybook Odyssey

FR_4 (1)

 

5.       W dzień i w nocy

AB0U289SNW

Niezależnie od tego, czy podczas wakacyjnego wypoczynku preferujesz czytać raczej dniem, czy nocą – PocketBook Sense dopasuje się do Twoich preferencji. Jego inteligentne i przyjazne dla oczu podświetlenie dopasowuje się do poziomu oświetlenia zewnętrznego. Dzięki temu, czytnik automatycznie reguluje natężenie światła, tak, by jego ilość zawsze była optymalna. Do tego, jego sprawny interfejs oraz bogate menu zapewnią Ci rozrywkę o każdej porze dnia i nocy.

PocketBook Sense

PocketBook_Sense

Sprawdź również:

5 powodów by postawić na ekobooki

Jedna myśl nt. „5 czytników dla podróżników

  1. Ada

    Ciekawa alternatywa, to prawda, ciężko brać wszystkie książki ze sobą na plecy. Cybook Muse wygląda zachęcająco – faktycznie jest taki niewielki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *