Promocje i wydarzenia w Światowy Dzień Książki

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Świętować możemy go na wiele sposobów – korzystając z promocji cenowych, uczestnicząc w wydarzeniach kulturowych lub po prostu czytając ulubioną powieść. Dla wszystkich fanów literatury przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych okazji i eventów.

 

books-1163695_640

 

Promocje i okazje:

Empik – bestsellery na Światowy Dzień Książki

W tym roku empik proponuje nowości książkowe pierwszego kwartału roku 2016. Między wymienionymi tytułami znalazły się: „Moje córki krowy”, „Zero”, „Dziewczyna z pociągu”, „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”, „Awaria małżeńska”, „Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”, „House of Cards. Ostatnie rozdanie” oraz „Jak pokochać siebie? Podręcznik życiowej przemiany”.

Swiatksiazki.pl – bestsellery taniej

Trwa promocja do -45% na wybrane tytuły z kategorii: proza polska i obca, kryminał i sensacja, fantastyka, dla dzieci i młodzieży, biografie i historia, literatura faktu, poradniki i kulinaria.

Carrefour – książki za złotówkę

W wybranych sklepach Carrefour pojawi się 300 000 książek z gaunków: kryminały, biografie, albumy, powieści romantyczne, sensacja, poezja, satyra, dla dzieci i młodzieży. Za jeden egzemplarz zapłacimy 1zł. Promocja potrwa do 25 kwietnia.

Unimex.pl  -10% i druga książka za pół ceny

Oficyna Wydawnicza Unimex przy zakupie jednej publikacji, której cena zostanie obniżona o 10%, oferuje drugą książkę – za pół ceny. Do wyboru zarówno książki, jak i ebooki. Promocja potrwa jedynie do 20 kwietnia.

20% taniej w Litero.pl

W najbliższy weekend odbędzie się promocja -20% na wszystkie artykuły z działu „literatura”. By uzyskać zniżkę wystarczy wpisać kod rabatowy podczas zamówienia.

Czytio.pl – darmowa dostawa i ładowarka

23 kwietnia w sklepie Czytio.pl odbędzie się dzień darmowej dostawy. Każdy zamówiony tego dnia czytnik zostanie dostarczony za 0zł, a do niego, w prezencie, zostanie dołączona ładowarka sieciowa.

desk vintage cybook ereaderx

 

Wydarzenia:

Spotkania w Empiku

23 kwietnia, z okazji Światowego dnia książki odbędą się spotkania z m.in. Jakubem Żulczykiem (empik Kaskada, Szczecin), Magdaleną Witkiewicz (empik Galeria Bałtycka, Gdańsk), Karoliną Korwin Piotrowską (empik Manufaktura, Łódź). Odbędą się również warsztaty tworzenia komiksów dla najmłodszych (empik Silesia, Katowice).

Konkurs częstochowskiej redakcji Gazety Wyborczej i częstochowskiej księgarni Świat Książki

Konkurs „Mój świat książki…” trwa od 8 kwietnia, a zgłoszenia będą przyjmowane do 20 kwietnia 2016r. By wziąć w nim udział wystarczy dokończyć tytułowe zdanie. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w Gazecie Wyborczej. Na zwycięzców czekają również atrakcyjne nagrody książkowe.

Wrocław Światową Stolicą Książki UNESCO

Ceremonia otwarcia Światowej Stolicy Książki odbędzie się 23 kwietnia – w Światowy Dzień Książki. Z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń. Wśród najważniejszych z nich warto wymienić: otwarcie Muzeum Pana Tadeusza w Kamienicy pod Złotym Słońcem, odbędzie się specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury, ukaże się również tworzona przez literatów „Gazeta Pisarzy” realizowana we współpracy z Gazetą Wyborczą.

Jo Nesbø odwiedzi Wrocław

Autor popularnych kryminałów odwiedzi Wrocław w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016r. Pisarz spotka się ze swoimi fanami w Światowy Dzień Książki.

Darmowa komunikacja miejska we Wrocławiu

W Światowy Dzień Książki czytelnicy pojadą wrocławską komunikacją miejską – autobusami i tramwajami zupełnie za darmo. By nie płacić za bilet wystarczy mieć przy sobie książkę lub czytnik ebooków. Dodatkowo w pięciu wybranych tramwajach zostaną rozdane prezenty w postaci róż oraz zakładek do książek.

Krakowskie Dni Książki „Książka i Róża”

15 edycja cyklu wydarzeń w Krakowie odbędzie się 23 i 24 kwietnia 2016r. W ramach akcji odbędzie się: Kiermasz Książki Używanej na Placu Świętej Marii Magdaleny, podczas którego kupić będzie można niedrogie książki wprost od antykwariuszy, w tym również publikacje wycofane ze zbiorów, spotkanie z pisarką i dziennikarką Anną Dziewit-Meller, akcja ”Drugie Życie Książki”, która polegać będzie na wspólnych wymianach egzemplarzy książek, gra miejska ”W poszukiwaniu smoczej legendy”, a także warsztaty dla najmłodszych ”Czy Gwiezdne Wojny to tylko film?”.

Festiwal Książki Dziecięcej „Tere-Fere” w Warszawie

Wydarzenia skierowane głównie do dzieci odbędą się w Domu Handlowym Braci Jabłkowskich. Podczas trwania festiwalu będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, obejrzeć występy sceniczne, spotkać się z autorami książek, a także zobaczyć pokazy filmów.

Targi książki w Białymstoku

5 edycja międzynarodowych targów odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz w Białostockim Teatrze Lalek. Ofertę zaprezentuje, w tym roku 70 wydawnictw. Targi potrwają 3 dni, a ich trwanie będzie urozmaicone poprzez warsztaty i spotkania autorskie.

Ogólnopolska Noc Bibliotek w Bibliotece w Szczecinie

Z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka  będzie otwarta całą dobę. Czytelnicy będą mogli nie tylko korzystać ze zbiorów, ale również zwiedzać unikatowe obiekty biblioteczne.

Spektakle i spotkania w Olsztynie

Festiwal Książki BookFest 2016 organizowany przez Książnicę Polską w Centrum Książki w Olsztynie to wydarzenie kierowane zarówno do dorosłych jak i dzieci. Przeprowadzone będą warsztaty edukacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, zobaczyć będzie można również dwa spektakle teatralne.

Wydarzenia w Planecie 11

Biblioteka publiczna w Olsztynie zachęca do udziału do wydarzeń zaplanowanych z okazji Światowego Dnia Książki. Odbędzie się akcja „NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE”, podczas której czytelnicy będą mogli wybrać sobie książkę „na ślepo”, Zajęcia plastyczne „Zrób sobie TORBĘ na książki!” oraz pomoc dla książek, których okładki zostały zniszczone przez czas.

Warsztaty dla dzieci w Bibliotece Publicznej gminy Suchy Las

23 kwietnia zostaną zorganizowane bezpłatne warsztaty literacko-plastyczne dla najmłodszych, które poprowadzą instruktorki z poznańskiej grupy zwanej Ambientówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *