Kindle Oasis – czyli nowy czytnik Amazonu. Ale właściwie dla kogo?

Niedawno oficjalnie ogłoszono nowy czytnik Amazonu. Kindle Oasis jest sześciocalowy i dysponuje taką samą rozdzielczością, jak Kindle Voyage. Jednym z jego najważniejszych parametrów sprzedażowych jest fakt, że został on wyposażony w lepszej jakości podświetlenie, co nawet podczas częstego czytania w ciemnościach powinno skutkować wydajniejszą żywotnością baterii.

Ale dla kogo właściwie jest nowy Kindle Oasis?

Kindle_Oasis

Na popularnych światowych forach takich jak Y Combinator oraz Mobileread wciąż trwają liczne dyskusje na temat nowości  Amazonu. Niestety, wśród entuzjastów czytników ebooków wyklarował się jednoznaczny werdykt – większość z nich nie bierze pod uwagę kupna tego urządzenia, ponieważ jego cena jest zbyt wysoka jak na sześć cali, a możliwości technologiczne i specyfikacja nie dają wystarczających powodów, by zamienić na niego Kindle Voyage czy Paperwhite 3.

Wielu użytkowników oskarża Amazon o niedostrzeganie potrzeb konsumentów. Istnieje duża pula osób, która domaga się od czytników większego ekranu, funkcji audio czy Bluetooth. Ostatnią rzeczą jakiej potrzebują jest kolejny sześciocalowy model Kindle.

Czytnik wygląda stosunkowo podobnie, do wypuszczonego na rynek kilka lat temu Wexler One Flex. Ciężko stwierdzić, czy jest to jedynie opinia subiektywna, czy podobieństwo czytników jest nieprzypadkowe.

Szokująca jest również cena czytnika.

źródło (tekst, film i zdjęcia): http://goodereader.com/blog/electronic-readers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *