Porównanie czytników Kindle 8, Pocketbook 625 i Cybook Muse Light

Dziś przygotowaliśmy dla Państwa porównanie czytników Kindle 8, Pocketbook 625 i Cybook Muse Light. Sprawdźmy zatem co oferują i który z nich wypada w tym zestawieniu najlepiej.

Wygląd

Kindle

Kindle 8 nie posiada przycisków fizycznych, jedynie włącznik – całość obsługi odbywa się na ekranie dotykowym. Jest prostokątny, bez dodatkowych wgłębień. Obudowa jest opływowa, matowa, czarna.  Logo Kindle znajduje się pod ekranem. Akcesoria to kabel do ładowania poprzez wejście micro USB. Waga 161 g, wymiary 160 x 115 x 9,1 mm.

Pocketbook 625

Pocketbook 625 ma opływowy kształt, z tyłu widnieje znaczące wgłębienie na palce, pozwalające na pewniejsze trzymanie czytnika jedną ręką. Przyciski fizyczne znajdują się pod ekranem i składają się na nie – strona główna, wejście do menu oraz dwie przeciwległe strzałki służące do zmiany stron. Na dolnej krawędzi znajdziemy wejście na ładowarkę, włącznik i wejście na kartę microSD. Czytnik występuje tylko w kolorze ciemnego grafitu. Waży 180g i mierzy 174,4 x 114,6 x 8,3mm. Do 625 dołączany jest kabel ładujący z wejściem micro USB.

Muse Light

Muse Light to najmniejszy z omawianych czytników. Mierzy jedynie 155 x 116 x 8 mm i waży 155g. Obudowa jest charakterystyczna dla wszystkich Cybooków. Dość kanciasta ze skosem w lewym dolnym rogu. Podobnie jak w innych czytnikach firmy Booken, przyciski fizyczne znajdują się po obu stronach ekranu oraz poniżej jego. Ułatwia to użytkowanie czytnika i nawigację po menu. Dolna krawędź zawiera wejście micro SD do ładowania oraz włącznik. Obudowa występuje w kolorze czarnym i jest matowa. W opakowaniu znajduje się kabel ładujący.

Użytkowanie

Kindle

Brak języka polskiego, dostępne są niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, japoński, angielski amerykański, angielski brytyjski, portugalski i chiński. Działa bardzo szybko. Brak widocznego ghostingu. Przesunięcie palcem w dół na górze ekranu otwiera menu, poprzez które możemy wejść na stronę główną, w ustawienia, czy do sklepu. Obsługa jest intuicyjna, na stronie głównej znajdziemy wszystkie funkcje potrzebne do konfiguracji urządzenia. Pojedyncze ładowanie pozwala korzystać z urządzenia nawet do 2 miesięcy, w przypadku gdy wyłączone jest wi-fi oraz gdy średni czas pracy urządzenia to 30 minut dziennie. Pamięć 4 GB, z czego 3 GB dostępne dla użytkownika. Ekran E-ink 6 cali, 167 dpi z rozdzielczością 800×600 i 16-ma poziomami szarości.

Pocketbook 625

Pocketbook 625 to urządzenie bardzo intuicyjne, działa szybko i łatwo nawet dla nowych użytkowników czytnika ebooków. Menu dostępne jest w języku polskim, dodatkowo występuje w wielu innych. Ghosting jest ledwo widoczny, nie przeszkadza w czytaniu. Menu otwiera się strzałką widoczną w prawym dolym rogu i zawiera ono bibliotekę, sklep, notatki, słowniki, aplikacje (galerię, kalkulator, odręczny notatnik, pasjans czy przeglądarkę internetową), wyszukiwanie oraz ustawienia. Jedno ładowanie pozwala na korzystanie z urządzenia nawet do miesiąca, przy czytaniu ok. 30 minut dziennie. 625 zawiera także funkcję wi-fi, akcelerometr, pamięć 8 GB (około 7 GB dostępne dla użytkownika), dotykowy ekran 6″ E Ink Carta z rozdzielczością 800×600 i 16-ma poziomami szarości, a także dziesiątki słowników.

Muse Light

Muse Light to kompaktowy i intuicyjny interfejs, który zachwyci każdego fana małych czytników. Ekran dotykowy 6″ E Ink Carta z rozdzielczością 800×600 i 16-ma poziomami szarości, zawierający skierowane na ekran podświetlenie, to rarytas dla oczu. Menu występuje w języku polskim oraz w wielu innych, z różnych stron świata. Ghosting jest ledwo widoczny, nie przeszkadza w czytaniu. Menu zawiera przeglądarkę internetową, sklep z ebookami, słownik, galerię obrazów, notatnik, zakładki do książek, bibliotekę, wyszukiwanie oraz ustawienia. Jedno ładowanie pozwala na korzystanie z urządzenia nawet do miesiąca, przy czytaniu ok. 30 minut dziennie. Muse Light zawiera w sobie także funkcję wi-fi, pamięć 4 GB, a także słowniki.

Czytanie

Kindle

Obsługa formatów Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP.

Dodatki do czytania: zakładki, notatnik, przeglądarka internetowa, słowniki. Obsługa wi-fi.

Pocketbook 625

Czytnik obsługuje formaty PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF

Muse Light

Czytnik obsługuje formaty EPUB, PDF, HTML, TXT, FB2, DJVU, JPEG, PNG, GIF, BMP, ICO, TIF, PSD, do tego posiada funkcję Reflow, która ułatwia odczyt plików PDF. Zawiera także podświetlenie, które pozwala na czytanie w ciemnych pomieszczeniach.

Podsumowując

W zestawieniu Cybook Muse Light, ze względu na podświetlenie, wypada najlepiej, zaraz za nim plasuje się Pocketbook 625, najsłabiej niestety Kindle 8. Przewagą pierwszych dwóch jest menu w języku polskim oraz obsługa wielu różnych formatów plików. Kindle 8 wtóruje jednak brakiem ghostingu, który wielu użytkownikom przeszkadza w czytaniu. Dodatkowo Light posiada funkcję reflow co pozwala odczyt niemal każdego formatu pliku.

 

Czytaj też:

Nowy PocketBook Basic Touch 2 – o klasę wyżej

Jedna myśl nt. „Porównanie czytników Kindle 8, Pocketbook 625 i Cybook Muse Light

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *