Pocketbook 613 ! Zapowiedź

Pocketbook 613  !

Jest to prostsza wersja czytnika Pocketbook 622 Touch. Czytnik posiada nowsze funkcje, ulepszony interfejs, ale jednocześnie  proste przyciski i lepszą ergonomię. Ten kompaktowy i elegancki czytnik przyjemnie zaskoczy wszystkich wielbicieli technologii. Dodatkowo jest to jeden z najcieńszych i najlżejszych czytników e-booków z całej kolekcji Pocketbook. Model ten doskonale nadaje się dla osób dopiero zaczynających przygodę ze światem publikacji elektronicznych.

W czytniku PocketBook Basic wykorzystano wszystkie najnowsze rozwiązania techniczne, które zrobiły wielkie wrażenie we flagowym modelu PocketBook Touch. PocketBook Basic posiada wszystko, co potrzeba: nieszkodliwy dla oczu ekran, przystępną cenę, optymalną wydajność, najnowsze oprogramowanie, obsługę wielu formatów plików, niezawodność oraz pamięć pozwalającą na przechowywanie dużej ilości treści.

 

Krótki opis czytnika PocketBook Basic:

 

Wymiary 122,6 х 176,4 х 9,7 mm
Typ ekranu 6″ E Ink® Vizplex
Materiał użyty do budowy ekranu Szkło
Kolor Ciemnoszary, biały
Czas działania na akumulatorze (czytanie) Litowo-polimerowy, 3,7 V, 1000 mAh, 8000 stron
Procesor 800 MHz
RAM 128 MB
ROM 2 GB (rzeczywista ilość dostępnej pamięci wewnętrznej może zależeć od konfiguracji oprogramowania urządzenia).
Złącze USB Micro USB (12 MB/sec)
Gniazdo na zewnętrzny nośnik pamięci Micro SD do 32 GB
Formaty tekstowe EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (Mobi)
Formaty graficzne JPEG, BMP, PNG, TIFF
Waga 180 g
Dodatkowe funkcje 3 słowniki, kalendarz, kalkulator, gry, notatki, biblioteka
Materiał obudowy Plastik

 

Standardowe wyposażenie: – PocketBook Basic New – Kabel Micro-USB
– Przewodnik Szybki start – Karta gwarancyjna

 

Wygląd

Model „PocketBook Basic New” jest jednym z najcieńszych i najlżejszych czytników e-booków w serii produktów PocketBook. Czytnik posiada niewielkie wymiary, jest lekki i poręczny, dzięki czemu można zabrać go praktycznie wszędzie. Przyciski sterujące są rozmieszczone w wygodny sposób, aby maksymalnie ułatwić zmienianie stron. Ponadto urządzenie ma 5-pozycyjny dżojstik i dwa klawisze page-up umieszczone na przednim panelu, które ułatwiają jego obsługę.

Plastikowa obudowa jest dostępna w dwóch kolorach: białym i ciemnoszarym. Na dole znajdują się przyciski uruchamiania i resetowania, port Micro-USB służący do ładowania i podłączania innych urządzeń oraz wejście na karty pamięci Micro SD o pojemności do 32 GB.

Wyświetlacz

Największą zaletą wyświetlacza jest brak migania typowego dla wyświetlaczy LCD, które powoduje zmęczenie oczu. Zastosowana w czytniku technologia e-ink gwarantuje czytanie równie przyjemne i wygodne, co w przypadku tradycyjnego druku. Dzięki obsłudze wielu kątów widzenia i zastosowaniu technologii antyodblaskowej, książki można komfortowo czytać nawet w pełnym świetle dziennym.

Nawigacja

Pocketbook Basic New posiada ulepszony interfejs, dzięki czemu nawigacja nigdy nie była prostsza. Po włączeniu urządzenia na ekranie pojawia się menu główne z dostępem do biblioteki, aplikacji, notatek, ustawień oraz historii ostatnio dodanych lub aktualnie czytanych książek. Model ten zawiera ulepszone funkcje zakładek i notatek oraz osobną aplikację z jeszcze prostszymi w obsłudze opcjami dodawania i usuwania notatek. Wszystkie notatki dodane do książki można przeglądać podczas czytania, gdyż są dostępne poprzez zaledwie jedno kliknięcie.

Oprogramowanie i wydajność

Model ma zainstalowaną najnowszą wersję systemu Linux, która jest ciągle udoskonalana i optymalizowana przez naszych programistów pod kątem wydajności. Czytnik „PocketBook Basic New” zawiera procesor Freescale 800 MHz, dzięki któremu urządzenie praktycznie natychmiast reaguje na naciśnięcia klawiszy przez użytkownika.

Interfejs

Zaprojektowany od nowa interfejs zapewnia szybki dostęp do wszystkich potrzebnych informacji. Po włączeniu urządzenia na ekranie pojawia się menu główne umożliwiające dostęp do najbardziej przydatnych elementów. Na górze menu wyświetlana jest lista powiadomień oraz ostatnio dodanych i aktualnie czytanych książek. Nowe Menu główne znacznie ułatwi czytanie kilku książek na raz i zarządzanie treścią elektroniczną.

Preferencje użytkownika

Jedną z nowości w zaktualizowanym oprogramowaniu czytnika jest poprawiona funkcja przeglądania plików w formacie PDF. Dostępnych jest pięć trybów przeglądania plików PDF, dzięki czemu użytkownik może zawsze czytać książki w najbardziej odpowiedni dla niego sposób. Istnieje możliwość dostosowania szerokości strony, obcięcia marginesów, wybrania widoku całej strony lub widoku kolumnowego (2, 3 lub kolumny) oraz zmiany układu tekstu. W czasie czytania można korzystać ze słowników bez potrzeby zmieniania ekranu.

Pamięć

Przenośna biblioteka staje się niemal nieograniczona. Czytnik  ma 2 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty Micro SD o dodatkowe 32 GB.

Akumulator

Pojemność wbudowanego akumulatora litowo-jonowego wynosi 1000 mAh. Po naładowaniu akumulator wystarcza na przeczytanie 8000 stron, co jest równoznaczne z możliwością całomiesięcznego czytania bez konieczności ładowania czytnika.

Funkcje

Czytnik wyróżnia się obsługą wielu formatów plików. Urządzenie obsługuje 15 formatów tekstowych — PDF (ADOBE DRM), EPUB (ADOBE DRM), PDF, EPUB, FB2, TXT, DJVU, RTF, HTML, CHM, DOC, TCR, FB2.ZIP, PRC, DOCX i cztery graficzne — JPEG, BMP, PNG, TIFF. Ponadto użytkownik może korzystać z przydatnych aplikacji i gier, takich jak PhotoViewer, Kalkulator, Słownik, Kalendarz i Zegar, Klondike, Sudoku, Snake oraz Szachy.

Zawartość

Czytnik Pocketbook Basic New to zaawansowany czytnik przeznaczony nie tylko do czytania książek, ale także profesjonalnych publikacji w nauce i biznesie. Do czytnika dołączony jest do ogromny zbiór darmowych książek  w ponad 10 językach.

 

 

Zapraszamy do śledzenia wciąż poszerzającej się  oferty  czytio.pl.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *