Onyx Boox Poke 2 – 6-calowy czytnik e-booków dla wymagających

Onyx Boox od kilku lat zaskakuje nowymi modelami czytników, które parametrami coraz bardziej przypominają tablety. Mocne procesory, system Android, a nawet mikrofony i głośniki. Tym razem stworzyli czytnik dla tych, którzy szukają małego urządzenia z ekranem E-Ink do zadań specjalnych – Onyx Boox Poke 2.

czytnik e-booków Onyx Boox Poke 2 test

Czytniki e-booków dla wielu osób są doskonałą alternatywą w podróży, czy nawet po prostu w drodze do pracy, czy szkoły. Zamiast 400-stronicowego tomu czy męczącej lektury na smartfonie, wystarczy 6-calowe urządzenie mieszczące tysiące książek, które dodatkowo jest przyjazne dla wzroku. Onyx Boox Poke 2 to jeden z takich czytników. Waży mniej niż niejeden smartfon – 150 gramów – oraz mieści się do większej kieszeni. Jednak w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż przeciętny 6-calowiec. 

Tradycyjne czytanie e-booków to już za mało? Z Onyx Boox Poke 2 możesz czytać artykuły prosto z sieci. 

Onyx Boox Poke 2 to 6-calowy czytnik e-booków, który oferuje Android 9.0 oraz ośmiordzeniowy procesor.

Onyx Boox Poke 2 wyposażono w ośmiordzeniowy procesor oraz 2 GB pamięci RAM. Przekłada się to nie tylko na szybszą pracę czytnika, ale także sprawniejsze surfowanie po sieci niż w przypadku innych 6-calowców. Na Poke 2 sprawdzisz najnowsze wiadomości i przeczytasz artykuł na ulubionym blogu. To doskonała alternatywa w momencie, gdy na czytanie e-książki jest za mało czasu lub po prostu masz ochotę na coś innego.

Personalizacja? Tak. Na wysokim poziomie.

Z czytnikiem e-booków możemy się poczuć niemal jak wydawcy. Sami decydujemy o kroju pisma, jego rozmiarze interlinii oraz marginesach. Nie inaczej jest w przypadku Onyx Boox Poke 2, mimo tego, że posiada wiele rozbudowanych funkcji, nadal oferuje te podstawowe dla czytników e-booków. Jednak Android 9.0 pozwala na pójście o krok dalej i personalizowanie nie tylko tekstu, ale też funkcji czytnika. Co to dokładnie oznacza? A no to, że na Poke 2, podobnie jak na smartfonie, pobierzemy ulubione aplikacje. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie będą działać poprawnie, jednak aplikacje do czytania czy słuchania audiobooków nie powinny nikogo zawieść. To pierwszy 6-calowy czytnik w ofercie Czytio.pl, który umożliwia tak zaawansowaną personalizację.

onyx boox poke 2 personalizacja

Co z ekranem  i podświetleniem?

Nie zapomniano o tym co najważniejsze. Ekran Onyx Boox Poke 2 oferuje najwyższą rozdzielczość 300 dpi oraz podświetlenie z możliwością regulacji barwy. Zdaje się, że stała się  ona już standardem dla marki Onyx Boox – wyposażono w nią również tegoroczną premierę 7,8-calowego Onyx Boox Nova 2. Działa podobnie jak w Kindle czy PocketBook – umożliwia dobieranie temperatury podświetlenia według własnych udpodobań – od chłodnej po ciepłą. Dodatkowo dzięki statystykom czytania łatwiej można zarządzać swoim czasem lektury lub pochwalić się swoją miłością do książek w sieci.

Onyx Boox poke 2 regulacja podświetlenia testu

Kilka słów o parametrach

Onyx Boox Poke 2 zaoferuje nam dwupasmowe Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz), Bluetooth 4.1, micro USB ze wsparciem OTG, mikrofon, Text-to-Speech, baterię 1500 mAh oraz 32 GB pamięci flash + 2 GB pamięci RAM. 

Czego zabrakło? Slotu na kartę SD (jednak można ją rozszerzyć, dzięki OTG) oraz wyjścia słuchawkowego (można słuchać tylko przez Bluetooth).

Podsumowanie

Onyx Boox Poke 2 to naprawdę poważna konkurencja dla innych 6-calowych czytników e-booków. Do tej pory marka nie stwarzała dużego “zagrożenia” na polskim rynku dla innych producentów e-readerów, ponieważ praktycznie jako jedyna oferowała czytniki z większymi ekranami, dodatkowo wyposażone w rysik. Zatem jeśli ktoś szukał czytnika e-booków np. do celów zawodowych, prawdopodobnie z marszu wybierał Onyx Boox. Teraz marka oferuje coś dla czytelników, którzy z książką nie rozstają się na krok, cenią sobie mobilność, a także lubią dodatkowe funkcjonalności. Czy Onyx Boox Poke 2 okaże się hitem? Przekonamy się niebawem.

Onyx Boox Poke 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *