Onyx Boox Note 2 – najbardziej zaawansowany czytnik z 10,3-calowym ekranem

10,3-calowy czytnik e-booków Onyx Boox Note 2.

Pamiętacie premierę Onyx Boox Max 3? Nie bez powodu wywołała sporo zamieszania. Po raz pierwszy stworzono czytnik, któremu naprawdę niewiele brakuje do funkcjonalności tabletu. Już teraz w sklepie Czytio.pl kupicie jego mniejszą i co istotne, tańszą wersję, a dokładnie 10,3-calowego Onyx Boox Note 2. Czego można się spodziewać?

Ekran

Onyx Boox Note 2, podobnie jak jego poprzedników, wyposażono w ekran  Mobius Carta o przekątnej 10,3 cala oferujący rozdzielczość równą 227 DPI. Jednak nietrudno byłoby się nabrać, gdyby ktoś powiedział, że jest to 300 dpi, bo tekst wydaje się być naprawdę ostry i kontrastowy. Czytnik bez obaw włożymy do torby czy plecaka, dzięki dodatkowej warstwie szkła ochronnego, które zapewnia odporność przed zarysowaniami. Dodatkowo pełni też funkcję antyodblaskową. Oprócz tego, że 10,3-calowy ekran jest bardziej kompatybilny, a więc łatwiej będzie nam go gdzieś przetransportować, to nieco zmniejszona wielkość ekranu sprzyja tworzeniu elektronicznych notatek za pomocą dołączonego do zestawu rysika WACOM. Warto też dodać, że można je w kilka sekund wyeksportować na inne urządzenie np. laptopa lub smartphone.

Podświetlenie

Onyx Boox Note 2 jest drugim czytnikiem z rodziny Note, który wyposażono w podświetlenie. To niemały przełom, ponieważ jeszcze do tego roku żaden czytnik z ekranem powyżej 9 cali nie miał światełka. Nowy Note podświetli nam ekran nie tylko w standardowych barwach, ale też ciepłych, dzięki możliwości regulacji temperatury. Funkcja ta na pewno przypadnie szczególnie do gustu osobom, które czytają wieczorami, ponieważ ciepłe tonacje dedykowane są głównie czytaniu po zmroku.

Parametry techniczne

Mimo że Onyx Boox Note 2 jest znacznie mniejszy od swojego 13,3-calowego kolegi, wyposażono go w ten sam procesor, najmocniejszy w historii czytników e-booków. Mowa dokładnie o ośmiordzeniowym  Qualcomm Octa-core o mocy 2 GHz. W szybkim działaniu wspiera go 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Można się spodziewać, że takie połączenie pozwoli na odczyt nawet najbardziej skomplikowanych PDFów i względnie szybką pracę przeglądarki oraz aplikacji. Nie bez znaczenia też jest Wi-Fi 2.4 GHz+ 5GHz odpowiadające za multimedialność urządzenia.

Onyx Boox Note 2 z powodzeniem zastąpi ci gazetę i czasopisma.

W czytnikach Onyx Boox USB typu C stało się już standardem, nie inaczej jest i tym razem. Dodatkowo port USB jest kompatybilny z technologią OTG, dzięki której można podłączyć dodatkową kartę pamięci, myszkę i klawiaturę lub przycisk do zmiany stron, dedykowany muzykom. Aby korzystać z Onyx Boox Note 2 bez użycia rąk, warto również zaopatrzyć się w dedykowaną do tego podstawkę. 

Onyx Boox Note 2 dzielenie ekranu doskonały do notowania po plikach PDF za pomocą rysika WACOM.

System Android 9.0

Onyx Boox Note 2, podobnie jak jego 13,3-calowego kolegę, wyposażono w najnowszy system Android 9.0.  Pozwala on na korzystanie z jeszcze większej liczby aplikacji. Można podejrzewać, że taka zmiana jest bezpośrednio związana z wyposażeniem czytnika w mikrofon oraz głośniki, które według zapewnień producenta umożliwiają przeprowadzanie rozmów głosowych online. Oprócz tego z powodzeniem skorzystamy z takich aplikacji jak Gmail, Google Keep czy aplikacji dedykowanych czytaniu.

Przeglądarka

Onyx Boox Note 2 to także jeden z niewielu czytników e-booków, na którym wygodnie przeczytamy artykuł w sieci np. na blogu lub w serwisie informacyjnym. Poza tym sprawdzimy także pogodę, pocztę czy inne informacje.  Dlatego, jeśli szukasz czytnika, na którym nie tylko można czytać wgrane pliki, ale też korzystać z Internetu, to Onyx Boox Note 2 jest dla Ciebie. Jednak nadal nie można oczekiwać, że będzie pod tym względem działał tak samo sprawnie jak tablet.

Czytanie artykułów w Internecie na czytniku Onyx Boox Note 2.

Odświeżanie ekranu 

Czytnik wyposażono także w kilka trybów odświeżania ekranu, dostosowanych do różnych sytuacji. Przykładowo, tryb standardowy znajdzie zastosowanie podczas czytania e-booków w takich formatach jak MOBI, EPUB czy PDF. Tryb szybki co prawda przyczynia się do pojawiania ghostingu, jednak świetnie sprawdzi się podczas przeglądania sieci, gdy obraz wymaga częstego odświeżania. Kolejny tryb nazwano A2, odpowiada on za zmniejszenie ghostingu, jednak powoduje utratę jakości obrazu. Ostatnim trybem, bezpośrednio dedykowanemu dynamicznym obrazom jest tryb X, który umożliwi nam oglądanie filmików na YouTubie. Jednak warto zwrócić uwagę, aby cechowała je średnia częstotliwość ruchu, zatem filmy akcji raczej nie wchodzą tu w grę.

Przesyłaj notatki między urządzeniami na czytniku e-booków Onyx Boox Note 2.

Notowanie na Onyx Boox Note 2

Onyx Boox Note 2 świetnie poradzi sobie także w roli elektronicznego notatnika. Możemy notować zarówno bezpośrednio po plikach, jak i w przeznaczonym do tego notatniku. Do wyboru mamy kilka szablonów, a nawet różne odcienie szarości! Czytnik jest godną konkurencją dla tabletów graficznych, ponieważ podobnie jak większość z nich reaguje aż na 4096 poziomów czułości. Zapiski już po kilku sekundach możemy mieć na innym urządzeniu, dzięki łatwemu eksportowi i Wi-Fi 2.4 GHz+ 5GHz.

Podsumowanie

Onyx Boox Note 2 to bez wątpienia  jeden z najbardziej multimedialnych czytników na rynku. Mimo mniejszego ekranu producent nie szczędził zaawansowanych podzespołów, dzięki czemu Onyx Boox Note 2 pod względem zaawansowania nie odbiega daleko od topowego Onyx Boox Max 3. Łączy funkcje doskonałego czytnika e-booków, z notatnikiem i możliwością surfowania po sieci. Do tego posiada wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak USB OTG, czy czytnik linii papilarnych.

Onyx Boox Note 2

https://czytio.pl/blog/onyx-boox-max-3-pierwszy-czytnik-e-bookow-z-ktorego-wykonasz-polaczenie-glosowe/
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *