To będzie prawdziwy hit! Nachodzi Onyx Boox Nova 3 Color – zaawansowany tablet E-Ink

W przedsprzedaży na Czytio.pl pojawił się pierwszy tablet E-Ink od Onyx Boox wyświetlający kolory. Mowa o Onyx Boox Nova 3 Color, zaawansowanym urządzeniu o doskonałych podzespołach. Wyposażony jest w niemal 8-calowy ekran w technologii E Ink new Kaleido™. Poza tym ma ośmiordzeniowy procesor, Android 10 i kolorowy wyświetlacz, co czyni go doskonałym narzędziem do pracy i nauki.

Onyx Boox Nova 3 Color tablet z kolorowym ekranem E-Ink

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że Nova 3 Color nie jest pierwszym urządzeniem wykorzystującym nową technologię kolorowego ekranu E-Ink. Był nim czytnik PocketBook InkPad Color, który miał premierę w Polsce niecały miesiąc temu. Jednak Onyx Boox po raz kolejny udowadnia, że nie zamierza pozostawać w tyle, prezentując kolorowy tablet E-Ink.

Podobnie jak pozostałe najnowsze urządzenia producenta, Nova 3 Color pozwala na znacznie więcej niż standardowy czytnik e-booków. Działa w oparciu o system Android 10, który umożliwia korzystanie z Google Play i pobieranie setek aplikacji. Do dyspozycji mamy także dość sprawnie działającą przeglądarkę, możliwość sporządzania notatek za pomocą rysika, podświetlenie no i oczywiście komfortowe czytanie publikacji elektronicznych.

Autorski algorytm BOOX

Poza nową technologią kolorowego ekranu Onyx Boox stworzył także autorski algorytm BOOX, który zapewnia mniejszy ghosting, ulepszone nasycenie kolorów oraz lepszą jasność ekranu. Według producenta to połączenie daje do trzykrotnie lepszą jakość kolorów niż w poprzednich wersjach.

Onyx Boox Nova 3 Color notowanie w kolorze rysikiem wacom

Kolory w praktyce

Kolory pozwalają na wygodne czytanie publikacji bogatych w wykresy, diagramy i ilustracje. Zadowolone będą zarówno osoby szukające czytnika do pracy i nauki, jak i te, których celem jest czytanie komiksów, magazynów oraz kolorowych czasopism. Poza tym dzięki kolorom można cieszyć się oryginalnymi okładkami oraz przeglądaniem sieci w towarzystwie barw. Na uwagę zasługuje także aplikacja notatnika. Zaoferuje ona możliwość tworzenia rysunków i zapisków w kolorze. Barw nabrał również interfejs.

Rozdzielczość tekstu czarno-białego równa jest 1872 × 1404 przy 300 PPI, z kolei ilustracji 624 × 468 przy 100 PPI. Nova 3 Color, podobnie jak InkPad Color wyświetla 4096 różnych kolorów. Posiada także podświetlenie, a dokładnie 17 białych diod LED, dzięki czemu można czytać także w pochmurny dzień oraz wieczorami bez potrzeby korzystania z zewnętrznego oświetlenia.

Onyx Boox Nova 3 Color praca na laptopie

Notatnik i notowania na Onyx Boox Nova 3 Color

Na uwagę zasługuje warstwa WACOM umożliwiająca komfortowe notowanie za pomocą dołączonego w zestawie rysika. Przypomnijmy, że aplikacja Notatnik w czytnikach Onyx Boox, wyposażonych w Android 10, posiada wiele zaawansowanych funkcji i narzędzi. Można do nich zaliczyć pracę na warstwach, konwersję tekstu pisanego na elektroniczny, liczne szablony, możliwość synchronizowania notatek z chmurą a teraz także korzystania z rejestratora głosu, aby np. łatwo zanotować wnioski z odbytych spotkań.

Podzespoły kolorowego tabletu E-Ink

Nova 3 wyposażona jest w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 636, 3 GB pamięci RAM DDR4X i 32 GB pamięci wewnętrznej. Ma port USB-C z OTG, a także Quick Charge 4.0, dzięki czemu możliwe jest naładowanie w niecałą godzinę. Poza tym posiada dwa głośniki oraz Bluetooth 5.0, pozwalające na słuchanie muzyki i audiobooków. Na dole znajduje się port mikrofonu, który może być używany do komunikacji głosowej, a także nagrywania w aplikacji notatnika. Tablet jest zasilany akumulatorem o pojemności 3150 mAh, ma wymiary 196 mm, 137 mm, 7,7 mm i waży 265 g.

Onyx Boox Nova 3 Color notatki ze spotkań podczas pracy

Onyx Boox Nova 3 Color

Test PocketBook InkPad Color

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *