Amazon pracuje nad 8-calowym, kolorowym Kindle

Amazon pracuje obecnie nad stworzeniem nowego, 8 calowego i kolorowego czytnika ebooków. Ludzie związani z branżą, twierdzą, że urządzenia wejść na rynek już w październiku lub listopadzie.

badana_nowy_ekran_kindle

Produkcja wyświetlaczy miała zostać zlecona firmie Beijing Century Joyo Information Technology Co., Ltd Shenzhen Branch. Taki zabieg ma nie tylko obniżyć koszty produkcji, ale również montażu, gdyż czytniki będą tam składane w całość. Wytwarzane będą tam również wszelkie podzespoły i osprzęt.

 

Nadzór nad nowym produktem odbywać się ma z Eindhovem – duńskiej stolicy nowoczesnych technologii. Nowy zespół Amazona będzie odpowiedzialny przede wszystkim za zarządzanie strategicznymi planami najwyższego szczebla, pozostając przy tym zaangażowanym w codzienne, techniczne aspekty rozwoju. Będą tam również testowane i oceniane prototypy nowych produktów.

kindle

Jeśli potwierdzą się powyższe informacje, będzie to pierwszy kolorowy czytnik Kindle z 8-calowym ekranem. Niestety jednak, sądząc po cenie ostatniego, 6-calowego produktu, takie urządzenie może słono kosztować i być dostępne jedynie dla nielicznych. Niemniej jednak, byłaby to w pewnym sensie odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy po premierze Kindle Oasis skarżyli się, że Amazon wciąż nie ma urządzenia zdolnego do komfortowej obsługi komiksów, mangi, gazet i plików PDF. Pytanie jednak – za jaką cenę oczekiwania te mogą się ziścić?

 

źródło: http://goodereader.com

 

Czytaj również:

13-calowy monitor Paperlike firmy Dasung dostępny w przedsprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *