Nowa aktualizacja PocketBook wprowadza wiele zmian!

Nowe oprogramowanie w wersji 6.7 dla czytników PocketBook linii InkPad, modeli Touch Lux 5 i Touch HD 3 poprawi brzmienie plików audio, zapewni nowe możliwości zarządzania notatkami, słownikiem i funkcją Text-to-Speech. Sprawi również, że czytanie będzie jeszcze wygodniejsze dzięki dostosowaniu i personalizacji gestów w trybie czytania.

PocketBook Era

Jakie aktualizacje wprowadzi nowe oprogramowanie w czytnikach PocketBook?

Lepsze brzmienie plików audio – dzięki aktualizacji kodeków (AptX, LDAC, AAC, SBC) dźwięk audiobooków i muzyki na urządzeniach audio podłączonych przez Bluetooth będzie lepszy, a czytnik będzie obsługiwał najnowsze pliki audio. Należy pamiętać, że ta aktualizacja dotyczy tylko modeli PocketBook z obsługą dźwięku.

Zapisywanie nowych słów i ich tłumaczenia – czytając książkę w trybie słownika, nie odrywając się od lektury, będzie można w Notatkach szybko zapisać nieznane słowa i ich tłumaczenie. Opcja „tłumaczenie notatek” jest dostępna w kilku wariantach: można zapisać tylko nieznane słowo lub słowo i jego tłumaczenie (jedno lub więcej). Użytkownicy mogą również dodać do nieznanego słowa własny opis kontekstu, w którym słowo zostało użyte. Oprogramowanie pozwala zarządzać tłumaczeniami notatek w aplikacji Notatki: można je sortować i filtrować lub eksportować do osobnego pliku.

Wymowa nieznanych słów – nowa funkcja zamiany tekstu na mowę pozwoli odsłuchać wymowę dowolnego podświetlonego słowa w trybie słownika lub w aplikacji Słownik.

Personalizacja gestów — zarządzanie czytnikiem PocketBook staje się jeszcze łatwiejsze dzięki nowym gestom stuknięcia, przeciągania i przesuwania, które można skonfigurować w sekcji „Gesty w trybie odczytu” w Ustawieniach.

Personalizacja gestów — zarządzanie czytnikiem PocketBook staje się jeszcze łatwiejsze dzięki nowym gestom stuknięcia, przeciągania i przesuwania, które można skonfigurować w sekcji „Gesty w trybie odczytu” w Ustawieniach.

 • Gest dotknięcia – strona książki podzielona jest na 9 oddzielnych stref, których dotknięcie może wykonać jedną z następujących czynności: Menu czytania, Przejście do następnej lub poprzedniej strony, Przejście do przodu lub do tyłu o 10 stron, Przejście do strony po numerze, Przejście do początku lub końca książki, Przejście do następnego lub poprzedniego rozdziału, Zakładka, Słownik, a także Wybór czcionki.
 • Gesty przesuwania i przeciągania — możliwość konfiguracja gestów przesuwania od lewej do prawej, od prawej do lewej, od góry do dołu i od dołu do góry, a także gesty przeciągania do lewej lub prawej krawędzi w trybie czytania lub zamianie tekstu na mowę.

Ramka na zdjęcia – od teraz Ramka na zdjęcia stała się osobną pozycją na liście aplikacji urządzenia. Użytkownik może tworzyć i edytować listy obrazów pokazu slajdów, wybierać interwał pokazu slajdów, losową kolejność pokazu slajdów, regulować jasność i temperaturę barwową podświetlenia oddzielnie dla tej aplikacji.

Inne ważne aktualizacje oprogramowania w wersji 6.7:

 • dla książek w formatach PDF i DJVU: możliwość wyświetlenia obramowania strony, która była wyświetlana na poprzednim ekranie, płynniejszego przewijania dokumentów w tych formatach,
 • możliwość zmiany szybkości zamiany tekstu na mowę za pomocą osobnego gestu podczas czytania,
 • wskazówki dotyczące elementów interfejsu użytkownika podczas czytania w trybie słownika,
 • poprawa interfejsu użytkownika dla list treści i notatek: wygodniejsze zwijanie i rozwijanie listy notatek, otwieranie strony książki z notatką poprzez dotknięcie strzałki obok numeru strony,
 • poprawa algorytmów regulacji jasności i kontrastu dla ilustracji książkowych w formacie FB2.
 • sortowanie notatek na liście notatek do książek i sortować książki na liście książek z notatkami,
 • możliwość eksportu na inne urządzenia notatki z książki lub z grupy wybranych książek.

Wszystkie te ulepszenia i nowe funkcje są już dostępne w dla czytników PocketBook Era (w wersji 16 i 64GB) InkPad 3, InkPad 3 Pro, Touch Lux 5 i (niebawem) Touch HD 3.

Producent pracuje nad tą wersją również dla modeli: InkPad Lite, InkPad X, Color i Touch Lux 4.

Autor: K.P

Źródło: PocketBook

2 myśli nt. „Nowa aktualizacja PocketBook wprowadza wiele zmian!

 1. Radek

  Jestem użytkownikiem PocketBook Touch Lux 5. Po aktualizacji nie mogę skasować utworzonych zakładek. Raz się udało skasować jedną z dwóch. Pierwszej zakładki utworzonej przed aktualizacją w ogóle nic nie rusza, drugą utworzoną po aktualizacji skasowałem dopiero po ponownym uruchomieniu urządzenia. Gdy utworzyłem kolejną (razem mam dwie), teraz nie mogę skasować żadnej. Nic nie pomaga. Przed aktualizacją wszystko działało bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *