Najlepszy prezent dla taty – czytelnika

Dzień ojca już 23 czerwca, nie zostało więc zbyt wiele czasu, by zaplanować oryginalny prezent dla taty. Ostatnio pisaliśmy o czytnikach ebooków idealnych dla mam. Dziś proponujemy kilka modeli, które ucieszą ojców, którzy kochają czytać.

dzień_ojca_czytio

Wartym uwagi i polecanym czytnikiem, zwłaszcza osobom o niedoskonałym wzroku, jest PocketBook InkPad 3. Ten 7,8-calowy czytnik to wielofunkcyjne urządzenie z wyższej półki. Jego innowacyjne podświetlenie z możliwością regulacji barwy nie męczy wzroku, a spory ekran o najwyższej rozdzielczości 300 dpi, mieści dużo więcej tekstu niż standardowy czytnik  6-calowy, dzięki czemu czytanie nawet przy znacznie powiększonej czcionce, nie będzie wymagało zbyt częstego przewracania stron. Do tego jest to doskonałe narzędzie do czytania nie tylko książek, ale i gazet. Wyposażony jest w bardzo przemyślany i dopracowany tryb PDF, który sprawia, że czasopisma stają się przystępne jak te, w typowo czytnikowym formacie, a jednocześnie nie tracą charakteru tradycyjnej gazety (sprawdź również: najlepszy czytnik do czytania plików PDF)

PocketBook InkPad 3 posiada również program zamieniający tekst na mowę, dzięki czemu, ebooka możemy zamienić na audiobooka. Aplikacja jest również przydatna, kiedy osoba o słabszym wzroku będzie miała wątpliwości co do danego słowa – dzięki funkcji  Text-To-Speech, czytnik jest w stanie je odczytać.

 

Szczegółowy test PocketBook InkPad 3

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla taty może być czytnik Kindle 10. Model ten, podobnie jak InkPad,  posiada dotykowy podświetlany (standardowo) ekran. Jednak jest on nieco mniejszy – 6-calowy. Dlatego doskonale sprawdzi się do czytania beletrystyki, nie tylko w domu, ale też dzięki swojej niewielkiej wadze i rozmiarowi, także  poza nim! Nieco gorsza jest jego rozdzielczość, jednak wynagradza ją atrakcyjna cena.

Kindle 10 jest podstawowym modelem z podświetleniem, a zatem idealnie sprawdzi się dla Taty, który lubi minimalizm i funkcjonalność. Warto też podkreślić, że nie ma oprogramowania w języku polskim.

PocketBook InkPad 3 i Kindle 10 plasują się na różnych półkach cenowych, co przekłada się na funkcje, jakie oferują. PocketBook InkPad 3 docenią Panowie, którzy lubią dodatkowe opcje, takie jak regulowaną barwę podświetlenia, czy możliwość odsłuchiwania audiobooków. Co prawda, w teorii Kindle 10 również obsługuje pliki audio, jednak tylko przez aplikację Audible, w którym nie ma zbyt wielu pozycji w języku polskim. Dlatego jest to model zdecydowanie polecany osobom, które chcą się skupić na czytaniu, bez dodatkowych opcji i rozpraszaczy.

Nowy Kindle 10 z 2019 roku z podświetleniem

Szczegółowy test Kindle 10

Być może jednak Twojego Tatę zaciekawiłby PocketBook Touch HD 3. To niezwykle innowacyjny czytnik odporny na wodę, wyposażony w obsługę plików audio, akcelerometr oraz 6-calowy ekran najwyższej rozdzielczości 300 dpi. Wyposażono go również w  podświetlenie SMARTlight, które tak samo, jak w InkPadzie 3,  pozwala na dostosowanie jego temperatury do własnych preferencji. 

Nowy czytnik PocketBook Touch HD 3

Szczegółówy test PocketBook Touch HD 3

Jeśli jednak nasze finanse przeznaczone na prezent na dzień ojca są ograniczone, znajdzie się jeszcze jeden podstawowy czytnik,  niemniej jednak funkcjonalny i wygodny zarówno dla osoby starszej, jak i młodszej. PocketBook Basic Lux 2 to niewielkie urządzenie oferujące jednak funkcje takie jak podświetlenie, Wi-Fi oraz slot na kartę SD. Wyposażony został on w dodatkowe przyciski fizyczne do zmiany stron, co jest dużym ułatwieniem, zwłaszcza w przypadku osób nieprzyzwyczajonych do posługiwania się wyłącznie ekranem dotykowym.

pocketbook basic lux 2 czytio

Stosunkowo „budżetowym” modelem jest również PocketBook Basic 3. Czytnik ten jednak, w porównaniu do PocketBook Basic Lux 2 posiada nieco mniej więcej funkcji, a co ważne – nie jest możliwe obsługiwanie go dotykowo. Jego główną zaletą jest wysokiej jakości podświetlenie.

PocketBook Touch HD 3

Kindle 10

PocketBook Basic Lux 2

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *