Najlepszy prezent dla taty – czytelnika

Dzień ojca już 23 czerwca, nie zostało więc zbyt wiele czasu by zaplanować oryginalny prezent dla taty. Ostatnio pisaliśmy o czytnikach ebooków idealnych dla mam. Dziś proponujemy kilka modeli, które ucieszą ojców, którzy kochają czytać.

dzień_ojca_czytio

Wartym uwagi i polecanym czytnikiem, zwłaszcza osobom o niedoskonałym wzroku, jest PocketBook InkPad. Ten 8 calowy czytnik to wielofunkcyjne urządzenie z wyższej półki. Jego wysokiej jakości podświetlenie nie męczy wzroku, a spory ekran mieści dużo więcej tekstu niż standardowy czytnik ebook 6 calowy, dzięki czemu czytanie nawet przy znaczenie powiększonej czcionce , nie będzie wymagało zbyt częstego przewracania stron.

PocketBook InkPad posiada również program zamieniający tekst na mowę, dzięki czemu, ebooka możemy zamienić na audiobooka. Aplikacja jest również przydatna, kiedy osoba o słabszym wzroku będzie miała wątpliwości co do danego słowa – dzięki funkcji  Text-To-Speech, czytnik jest w stanie je odczytać.
pocketbook_inkpad

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla taty może być czytnik Cybook Ocean. Model ten, podobnie jak InkPad również posiada ekran 8 cali. Do tego jest to doskonałe narzędzie do czytania nie tylko książek, ale i gazet. Wyposażony jest w bardzo przemyślany i dopracowany tryb PDF, który sprawia, że czasopisma stają się przystępne jak te, w typowo czytnikowym formacie, a jednocześnie nie tracą charakteru tradycyjnej gazety (sprawdź również: najlepszy czytnik do czytania plików PDF)

Zarówno Cybook Ocean jak i PocketBook InkPad są czytnikami o wyjątkowo korzystnych parametrach przy stosunkowo korzystnej cenie. Dla porównania – mniej więcej tyle samo musielibyśmy zapłacić za jedynie 6 calowego Kindle Voyage, który czyta mniej formatów i nie posiada oprogramowania w języku polskim.

Cybook_Ocean

Być może jednak Twojego ojca zaciekawiłby PocketBook Sense KENZO. To bardzo elegancki i nowoczesny czytnik, wyposażony w inteligentne podświetlenie, które zmienia się automatycznie pod wpływem warunków zewnętrznych. Kiedy wchodzimy do ciemnego pomieszczenia ekran rozjaśnia się, natomiast, kiedy jesteśmy w pełnym słońcu podświetlenie nieco obniża poziom. Ponadto czytnik ten sprzedawany jest również w komplecie z wytwornym etui współprojektowanym przez dom mody KENZO. Niezwykle elegancka okładka chroni urządzenie prze uszkodzeniem, a wyglądem przypomina tłoczeniem skórę krokodyla.

sense_630_kenzo_ww

 

Jeśli jednak nasze finanse przeznaczone na prezent na dzień ojca są ograniczone, znajdzie się również czytnik o nieco bardzie podstawowych parametrach, niemniej jednak funkcjonalny i wygodny zarówno dla osoby starszej jak i młodszej. Cybook Muse to niewielkie urządzenie oferujące jednak funkcje takie jak inteligentny tryb czytania plików PDF, czy wi-fi. Wyposażony został on w dodatkowe przyciski fizyczne do zmiany stron, co jest dużym ułatwieniem, zwłaszcza w przypadku osób nieprzyzwyczajonych do posługiwania się wyłącznie ekranem dotykowym.

Cybook_Muse

Stosunkowo „budżetowym” modelem jest również Cybook Odyssey. Czytnik ten jednak, w porównaniu do Cybooka Muse posiada nieco więcej funkcji. Jego główną zaletą jest wysokiej jakości podświetlenie oraz inteligentny tryb czytania plików PDF.

Ponadto Cybook Odyssey, z okazji Dnia Ojca jest w promocji w sklepie Czytio.pl.
czy tata czyta promocja czytio pl

 

Przeczytaj również:

5 powodów by podarować mamie WIĘCEJ niż książkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *