Czym różni się E Ink od LCD?

Przeciętny człowiek spędza około 7 godzin dziennie przed ekranem. Po jakimś czasie takiego użytkowania rozpoczyna się pieczenie, swędzenie spowodowane nadwyrężeniem oka. Problemem jest niebieskie światło, które naukowcy nazywają Blue Light Hazard (zagrożenie zdrowia spowodowane przez niebieskie światło – BLH). Natomiast nie wszystkie ekrany są takie same. Badanie przeprowadzone przez Harvard School of Public Health wykazało, że wyświetlacze E Ink są aż do 3 razy zdrowsze niż ekrany LCD. 

Redukowanie wpływu niebieskiego światła na nasze zdrowie

Co sprawia, że ekrany wykonane z elektronicznego papieru są inne? Są one nieemisyjne, co  oznacza, że w odróżnieniu od wyświetlaczy LCD, polegają one na oświetleniu zewnętrznym. Patrzenie w ekran E Ink – niezależnie od tego, czy jest to czytnik czy e-notatnik – nie różni się niczym od patrzenia na kartkę papieru. Ponadto urządzenia E Ink posiadają dostęp do Internetu w celu pobierania i udostępniania plików, co czyni je połączeniem najlepszych cech dwóch światów.

Jak działa ekran LCD na ludzkie oko, a jak ekran E Ink

Opcjonalne podświetlenie przednie dla oglądania w słabych warunkach oświetleniowych

Większość czytników E Ink posiada funkcję przedniego podświetlenia, która zasadniczo jest lampką do czytania, ale wbudowana w boki czytnika czy e-notatnika. Nawet w sytuacji używania tej funkcji, elektroniczny papier jest dalej o wiele zdrowszy dla oczu niż innego rodzaju ekrany cyfrowe. Technologia E Ink stosowane w przednim podświetleniu, niwelują wydzielaną ilość niebieskiego światła. Ma to za zadanie chronić zdrowie oczu.

Czas przed ekranem bez rozpraszania uwagi pozwala nam skupić się na myśleniu

Oprócz wspierania zdrowia oczu, czytniki E Ink nie są zaprojektowane do oglądania filmów, przeglądania mediów społecznościowych – wszystkich rzeczy, które powodują ciągłe rozpraszanie uwagi. Wyświetlacze E Ink pozwalają się skupić na uczeniu, czytaniu, rysowaniu i kreatywnym procesie twórczym. 

Źródło – Healthier Screen Time Network, E Ink

Onyx Boox Note Air 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *