Co to jest czytnik e-booków i czy to urządzenie dla mnie?

Czytniki ebooków stają się coraz popularniejsze. Wiele osób decyduje się na zmianę książki na czytnik z wygody, przyjazności dla wzroku, podświetlenia. Jak jednak stwierdzić czy czytnik to urządzenie dla nas? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czytniki ebooków to urządzenia ułatwiające codzienną lekturę. Są lekkie, poręczne i nie zajmują wiele miejsca. Z pewnością są lżejsze od książki i nie zaginają się jak kartka papieru. Choć e-papier doskonale ją imituje, jest urządzeniem elektronicznym, zatem i nowocześniejszą wersją książki.

Zwolennicy nowych technologii już odkryli zalety czytników i korzystają z nich na co dzień. Co jednak z laikami, którzy jeszcze nie wiedzą, czy to urządzenie dla nich?

ebook

Czytnik twoim przyjacielem

By stwierdzić czy czytnik to urządzenie dla nas należy w pierwszej kolejności poznać jego główne cechy. A jest ich wiele. W przeciwieństwie do papierowej biblioteki, w czytniku możemy zmieścić nawet kilka tysięcy książek. To ogrom lektury, który wystarczy na długie lata czytania niemal bez przerw.

Wygoda oraz mobilność to kolejne zalety czytników ebooków. Jednak główną i najważniejszą cechą jest przyjazność dla wzroku. W przeciwieństwie do ekranów LCD, czytniki wyposażone są w e-papier, który nie dość, że jest przystosowany do czytania, to nie męczy oczu nawet po kilku godzinach nieustannej lektury.

Kolejną cechą jest podświetlenie, które skierowane jest bezpośrednio na ekran, a nie w oczy użytkownika. Dzięki temu rozwiązaniu ekran nie razi w oczy, zaś ustawienie jasności jest kontrolowane przez czytającego.

Odtwarzanie różnego rodzaju plików to kolejna ze sztandarowych cech czytników. Nieważne czy nasza e-książka zapisana jest w pdf, epub, czy mobi, czytnik otworzy ją z taką samą łatwością i już po chwili będziemy mogli cieszyć się z udanej lektury na naszym czytniku.

Czy czytnik ebooków to urządzenie dla ciebie?

Na to pytanie łatwo jest odpowiedzieć – tak! Każdy, nawet najbardziej zagorzały fan książek odnajdzie w czytnikach swojego kompana na co dzień i w podróży. Nawet jeśli wieczorami wolisz papier, w chwilach kiedy dźwiganie książki jest uciążliwe, możesz zabrać ze sobą czytnik i cieszyć się ulubioną lekturą w każdym możliwym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *